Lithuania 2003 Woman
LFF LYGA


[Apr 26]
13.00  Elena Vilnius - FM Vilnius  0:14 (0:8). A.Melnikovas (Vilnius). Goals: 5 R.Mazulekyte, 12 J.Lavrenovaite, 19 J.Lavrenovaite, 20 J.Lavrenovaite, 25 O.Svaikievic, 26 J.Lavrenovaite, 35 O.Svaikievic, 42 O.Svaikievic, 61 O.Svaikievic, 62 J.Lavrenovaite, 66 R.Mazukelyte, 69 O.Svaikievic, 72 O.Svaikievic, 82 N.Dimitrijeva.
[Apr 30]
13.00  TexTilite Ukmerge - Elena Vilnius  19:0 (10:0). R.Kiulkis (Ukmerge). Goals: 1 G.Banyte, 10 G.Banyte, 11 G.Banyte, 13 E.Liseviciute, 26 E.Liseviciute, 29 G.Banyte, 30 R.Jackunaite, 32 R.Jackunaite, 34 E.Liseviciute, 36 D.Zmejauskaite, 52 L.Krasina, 54 L.Krasina, 59 L.Krasina, 60 L.Krasina, 72 G.Sakalauskaite, 74 G.Banyte, 76 G.Banyte, 80 L.Krasina, 86 D.Masionyte.
[May 1]
13.00  Ruta-Consena Nemencine - FM Vilnius  0:7 (0:4). G.Monkus (Vilnius). Goals: 4 J.Lavrenovaite, 17 O.Svaikievic, 35 J.Lavrenovaite, 43 J.Lavrenovaite, 52 O.Svaikievic, 74 I.Povilaitiene, 80 N.Kazlauskaite.
[May 7]
17.00  FK Akmene - Gintra-Universitetas Siauliai  0:4 (0:3). N.Biriukovas (N.Akmene). Goals: 10 J.Macikunyte, 25 A.Stankeviciute, 30 J.Miseikyte, 58 V.Povilaityte.
17.00  Ruta-Consena Nemencine - Elena Vilnius  18:0 (8:0). V.Strelcovas (Vilnius). Goals: 2 I.Kolpak, 15 I.Kolpak, 15 B.Lazareva, 17 E.Vascilko, 27 I.Kolpak, 28 A.Stefanovic, 35 B.Lazareva, 42 G.Jakovenko, 56 B.Lazareva, 61 B.Lazareva, 70 E.Vascilko, 72 E.Vascilko, 75 E.Vascilko, 77 I.Kolpak, 78 I.Kolpak, 80 I.Kolpak, 85 B.Lazareva, 90 B.Lazareva.
[May 8]
17.00  HFTC-Aliejus Vilnius - TexTilite Ukmerge  0:4 (0:2). G.Monkus (Nemencine). Goals: 8 E.Liseviciute, 32 D.Pauliukonyte, 78 G.Banyte, 85 G.Banyte.
17.00  FM Vilnius - FM Kaunas  3:1 (1:1). K.Jugas (Vilnius). Goals: 14 J.Lavrenovaite, 59 J.Lavrenovaite, 70 O.Svaikievic; 29 A.Tvarijonaite.
[May 10]
12.30  FK Akmene - Elena Vilnius  5:0 (4:0). N.Biriukovas (N.Akmene). Goals: 20 (pk) S.Sigariova, 31 O.Sviderskyte, 44 (pk) S.Sigariova, 55 R.Blazyte.
[May 11]
12.00  FM Vilnius - HFTC-Aliejus Vilnius  3:2 (3:1). V.Suziedelis (Vilnius). Goals: 10 J.Lavrenovaite, 35 J.Lavrenovaite, 40 N.Dimitrijeva; 20 V.Caikauskiene, 63 (pk) T.Tamasauskaite.
12.00  TexTilite Ukmerge - Gintra Universitetas Siauliai  3:1 (2:1). S.Dirda (Kaunas). Goals: 38 E.Liseviciute, 42 V.Vaiciunaite, 79 R.Jackunaite; 25 G.Kerpiene.
12.00  FM Kaunas - Ruta-Consena Nemencine  2:0 (0:0). A.Jagintasvicius (Kaunas). Goals: 81 I.Seliuniene, 89 B.Olisauskaite.
[May 14]
16.00  Gintra Universitetas Siauliai - HFTC-Aliejus Vilnius  3:0*. R.Butkus (Siauliai). w/o game.
16.00  FM Kaunas - Elena Vilnius  1:0 (0:0). A.Jagintavicius (Kaunas). Goals: 54 B.Olisauskaite.
16.00  Ruta-Consena Nemencine - FK Akmene  2:0 (1:0). G.Monkus (Nemencine). Goals: 7 I.Kolpak, 83 I.Kolpak.
[May 21]
16.00  Elena Vilnius - Gintra-Universitetas Siauliai  0:14 (0:6). A.Melnikovas (Vilnius). Goals: 5 I.Bielskyte, 10 V.Bagdanskiene, 17 I.Bielskyte, 28 G.Kerpiene, 37 V.Bagdanskiene, 40 G.Kerpiene, 48 I.Bielskyte, 56 A.Stankeviciute, 62 I.Bielskyte, 70 D.Jakaite, 73 I.Bielskyte, 76 A.Stankeviciute, 79 I.Bielskyte, 84 I.Bielskyte.
16.00  FK Akmene - FM Kaunas  1:1 (1:0). N.Biriukovas (N.Akmene). Goals: 39 Raim.Blazyte; 75 M.Latockaite.
16.00  TexTilite Ukmerge - FM Vilnius  2:0 (1:0). R.Kiulkis (Ukmerge). Goals: 17 R.Jackunaite, 74 G.Banyte.
[May 25]
12.00  Ruta-Consena Nemencine - TexTilite Ukmerge  0:10 (0:7). A.Melnikovas (Vilnius). Goals: 5 V.Vaiciunaite, 14 G.Banyte, 20 D.Pauliukonyte, 29 G.Banyte, 35 G.Banyte, 40 E.Liseviciute, 42 D.Pauliukonyte, 72 V.Vaciunaite, 76 V.Vaiciunaite, 86 E.Krasina.
14.00  FK Akmene - FM Vilnius  2:5 (2:1). N.Biriukovas (Akmene). Goals: 18 Raim.Blazyte, 38 S.Sigarova; 27 R.Mazukelyte, 49 S.Viazel, 62 R.Mazukelyte, 73 O.Svaikievic, 84 E.Ramelyte.
[May 29]
17.00  FM Kaunas - HTFC-Aliejus Vilnius  0:0. S.Dirda (Kaunas).
[May 30]
18.00  FK Akmene - TexTilite Ukmerge 0:9 (0:2). N.Biriukovas (Akmene). Goals: 20 G.Banyte, 22 G.Banyte, 47 (pk) G.Burokaite, 50 R.Jackunaite, 50 (pk) G.Burokaite, 62 E.Liseviciute, 66 G.Banyte, 74 G.Banyte, 87 G.Banyte.
[Jun 1]
11.00  TexTilite Ukmerge - FM Kaunas  10:0 (4:0). D.Petraska (Ukmerge). Goals: 3 R.Jackunaite, 16 G.Banyte, 24 G.Banyte, 29 L.Krasina, 58 V.Vaiciunaite, 65 G.Banyte, 68 G.Banyte, 75 G.Burokaite, 86 G.Banyte, 88 G.Banyte.
12.00  HTFC-Aliejus Vilnius - Ruta-Consena Nemencine  1:1 (1:0). G.Monkus (Nemencine).  Goals: 32 A.Janutaite; 89 I.Kolpak.
[Jun 5]
16.00  HTFC-Aliejus Vilnius - FK Akmene  0:1 (0:0). P.Jegorovas (Vilnius). Goal: 53 Raim.Blazyte. Missed pk 78 J.Zvinklyte (HTFC).
[Jun 14]
13.00  Elena Vilnius - HFCT-Aliejus Vilnius  0:8 (0:3). V.Jevicius (Vilnius).  Goals: 18 G.Gaidamaviciute, 24 A.Catrauskaite, 29 R.Cepuleviciute, 56 A.Griskute, 64 R.Cepiene, 78 L.Kadziukaite, 84 A.Griskute, 85 L.Kadziukaite.
[Jun 20]
13.00  Ruta-Consena Nemencine - Gintra-Universitetas Siauliai  0:6 (0:1). G.Monkus (Nemencine). Goals: 7 A.Stankeviciute, 50 I.Bielskyte, 66 G.Kerpiene, 70 A.Stankeviciute, 77 J.Macikunyte, 86 V.Tarailiene.
[Jun 24]
13.00  Gintra-Universitetas Siauliai - FM Vilnius  0:0. D.Kancelskis (Siauliai).

[Aug 27]
13.00  Gintra-Universitetas Siauliai - FK Akmene  7:0 (3:0). D.Kancelskis (Siauliai). Goals: 15 J.Macikunyte, 28 J.Macikunyte, 35 V.Tarailiene, 50 A.Stankeviciute, 60 A.Kubilinskiene, 69 (pk) D.Zmejauskaite, 80 G.Kerpiene.
13.00  Saldva Sirvintos - FM Kaunas  5:0 (1:0). G.Ratkevicius (Kaunas). Goals: 10 L.Tamasauskaite, 46 L.Tamasauskaite, 50 A.Janutaite, 50 G.Gaidamaviciute, 57 L.Gatelyte.
13.00  FM Vilnius - Ruta-Consena Nemencine  6:0 (0:0). R.Jasiunas (Vilnius). Goals: 55 I.Bulotaite, 57 J.Kuzminaite, 65 I.Povilaitiene, 67 R.Mazukelyte, 80 R.Mazukelyte, 82 R.Mazukelyte.
[Aug 28]
13.00  Elena Vilnius - TexTilite Ukmerge 1:12 (0:6). A.Melnikovas (Vilnius). Goals: 89 M.Maceviciute; 2 R.Jackunaite, 2 G.Banyte, 11 E.Krasina, 11 J.Kaselyte, 18 J.Kaselyte, 43 G.Sakalauskaite, 57 E.Krasina, 60 D.Masionyte, 70 E.Krasina, 72 (og) O.Sindeckaja, 75 G.Sakalauskaite, 83 E.Krasina.
[Aug 30]
13.00  Gintra-Universitetas Siauliai - Ruta-Consena Nemencine  3:0*. D.Kancelskis (Siauliai). w/o game.
13.00  FM Kaunas - TexTilite Ukmerge 0:5 (0:4). A.Jagintavicius (Kaunas). Goals: 8 G.Banyte, 22 G.Burokaite, 43 G.Banyte, 45 G.Burokaite, 73 G.Burokaite.
13.00  FK Akmene - Saldva Sirvintos  0:1 (0:1). N.Biriukovas (Akmene). Goal: 35 J.Zvinklyte.
[Aug 31]
13.00  FM Vilnius - Elena Vilnius  16:0 (9:0). A.Melnikovas (Vilnius). Goals: 1 R.Mazukelyte, 3 J.Lavrenovaite, 5 J.Lavrenovaite, 10 J.Lavrenovaite, 12 R.Mazukelyte, 29 I.Povilaitiene, 35 E.Voscilko, 40 R.Mazukelyte, 41 J.Lavrenovaite, 46 J.Lavrenovaite, 54 J.Lavrenovaite, 61 J.Lavrenovaite, 68 J.Lavrenovaite, 72 I.Bulotaite, 80 N.Dmitrijeva, 81 J.Lavrenovaite.
[Sep 03]
17.00  TexTilite Ukmerge - Ruta-Consena Nemencine  9:0 (6:0). R.Kiulkis (Ukmerge). Goals: 2 G.Sakalauskaite, 10 G.Burokaite, 18 G.Burokaite, 30 G.Banyte, 36 G.Banyte, 43 G.Banyte, 67 G.Burokaite, 72 D.Masionyte, 80 G.Sakalauskaite.
17.00  FM Kaunas - FM Vilnius  0:3 (0:2). A.Jagintavicius (Kaunas). Goals: 5 J.Lavrenovaite, 37 I.Povilaitiene, 87 D.Sabunina.
17.00  Saldva Sirvintos - Gintra-Universitetas  2:3 (1:2). G.Ratkevicius (Kaunas). Goals: 12 A.Griskute, 80 S.Bogrova; 2 J.Macikunyte, 38 J.Macikunyte, 57 D.Pauliukonyte.
[Sep 04]
17.00  Elena Vilnius - FK Akmene  0:18 (0:8). A.Melnikovas (Vilnius). Goals: 3 H.Gustyte, 12 S.Sigariova, 14 G.Semenaviciute, 17 S.Sigariova, 26 R.Blazyte, 27 S.Sigariova, 35 S.Sigariova, 36 S.Sigariova, 54 H.Gustyte, 57 S.Sigariova, 61 S.Sigariova, 70 R.Blazyte, 72 S.Sigariova, 74 R.Blazyte, 75 R.Blazyte, 78 R.Blazyte, 80 S.Sigariova, 86 S.Sigariova.
[Sep 06]
12.00  TexTilite Ukmerge - Saldva Sirvintos  3:0 (1:0). D.Petraska (Ukmerge). Goals: 25 G.Banyte, 57 (pk) G.Burokaite, 80 G.Burokaite.
12.00  Elena Vilnius - Ruta-Consena Nemencine  1:5 (0:4). A.Melnikovas (Vilnius). Goals: 63 A.Netesova; 23 I.Kolpak, 35 L.Malciene, 44 A.Semasko, 57 L.Malciene, 81 O.Jackevic.
14.00  FM Vilnius - Gintra-Universitetas Siauliai  0:1 (0:0). Z.Markovskis (Vilnius). Goal: 85 I.Bielskyte.
[Sep 07]
16.00  FM Kaunas - FK Akmene  0:1 (0:1). G.Ratkevicius (Kaunas). Goal: 30 G.Semenaviciute.
[Sep 10]
16.00  Ruta-Consena Nemencine - FM Kaunas  1:4 (0:4). G.Monkus (Nemencine). Goals: 85 I.Kolpak; 8 M.Latockaite, 12 L.Markeviciute, 32 I.Siliuniene, 38 G.Razaityte.
16.00  FM Vilnius - TexTilite Ukmerge  1:1 (1:0). A.Melnikovas (Vilnius). Goals: 14 E.Vascilko; 77 G.Burokaite.
[Sep 13]
12.00  Elena Vilnius - FM Kaunas  0:3. P.Jegorovas (Vilnius). w/o game.
[Sep 14]
14.00  TexTilite Ukmerge - FK Akmene  5:0 (1:0). R.Kiulkis (Ukmerge). Goals: 24 V.Vaiciunaite, 52 G.Banyte, 62 V.Vaiciunaite, 67 G.Banyte, 80 S.Railaite.
[Sep 16]
17.00  Saldva Sirvintos - FM Vilnius  1:3 (0:1). V.Skirmantas (Sirvintos). Goals: 85 J.Jankauskaite; 33 J.Kuzminaite, 60 (pk) N.Kazlauskaite, 75 J.Kuzminaite.
17.00  Gintra-Universitetas Siauliai - TexTilite Ukmerge  2:1 (1:0). A.Ksivickas (Siauliai). Goals: 30 (og) G.Burokaite, 78 J.Macikunyte; 69 G.Banyte.
[Sep 18]
17.00  FM Kaunas - Gintra-Universitetas Siauliai  0:2 (0:1). A.Jagintavicius (Kaunas). Goals: 20 J.Macikunyte, 76 D.Jakaite.
17.00  Saldva Sirvintos - Elena Vilnius  10:0 (5:0). R.Chmieliauskas (Sirvintos). Goals: 5 A.Catrauskaite, 22 A.Griskute, 24 S.Bagrova, 32 S.Bagrova, 41 (pk) G.Gaidamaviciute, 50 V.Caikauskiene, 67 S.Bagrova, 75 S.Bagrova, 77 A.Griskute, 80 V.Caikauskiene.
[Sep 20]
12.00  Ruta-Consena Nemencine - Saldva Sirvintos  0:5 (0:1). J.Paskovskis (Nemencine). Goals: 14 O.Bagrova, 50 G.Gaidamaviciute, 75 J.Zvinklyte, 80 G.Gaidamaviciute, 85 A.Catrauskiene.
[Oct 1]
16.00  FM Vilnius - FK Akmene  3:0 (1:0). V.Jevicius (Vilnius). Goals: 18 J.Lavrenovaite, 54 I.Povilaitiene, 76 R.Mazukelyte.
[?]
13.00  Gintra-Universitetas Siauliai - Elena Vilnius  3:0.   w/o game.
13.00  FK Akmene - Ruta-Consena Nemencine  3:0w/o game.
13.00  Gintra-Universitetas Siauliai - FM Kaunas  2:0.

FINAL

{Oct 18] in Pakruojis
14.00  TexTilite Ukmerge - Gintra-Universitetas Siauliai  0:2 (0:1). G.Ratkevicius (Kaunas). Goals: 29 G.Kerpiene, 72 V.Tarailiene.


Standing

 1 Gintra-Universitetas Siauliai 14  12  1  1  51-  6   37
 2 TexTilite Ukmerge             14  12  1  1  93-  5   37
 3 FM Vilnius                    14  10  2  2  64- 10   32
 4 Saldva Sirvintos              14   5  2  7  35- 21   17
 5 FK Akmene                     14   5  1  8  31- 37   16
 6 FM Kaunas                     14   4  2  8  12- 33   14
 7 Ruta-Consena Nemencine        14   3  1 10  27- 57   10
 8 Elena Vilnius                 14   0  0 14   2-146    0
Note: after half HFTC-Aliejus Vilnius move to Sirvintos
and change namo to Saldva Sirvintos.
* - w/o game.

Best Scorers:
G.Banyte (TexTilite)          - 33
J.Lavrenovaite (FM Vilnius)   - 23
S.Sigariova (Akmene)          - 14
G.Burokaite (TexTilite)       - 12
E.Krasina (TexTilite)         - 11
I.Kolpak (Ruta-Consena)       - 11
R.Mazukelyte (FM Vilnius)     - 11
O.Svaikievic (FM Vilnius)     - 10

CUP

[Oct 25] in Sventupe, Ukmerge; 2 x 25 min.

1/4

Saldva Sirvintos - Ruta-Consena Nemencine   4:1 (2:0). D.Petraska (Ukmerge). Goals: 10 J.Zvinklyte, 11 E.Tamasauskaite, 30 E.Tamasauskaite, 47 J.Zvinklyte; 46 B.Lazareva.
TexTilite Ukmerge - FK Akmene  9:1 (5:0)
. R.Kiulkis (Ukmerge). Goals: 6 G.Banyte, 10 E.Liseviciute, 14 G.Banyte, 18 D.Masionyte, 25 E.Liseviciute, 32 G.Banyte, 46 D.Masionyte, 47 G.Banyte, 50 D.Masionyte; 29 O.Sviderskyte.
Gintra-Universitetas Siauliai - FM Kaunas  3:1 (2:1)
. D.Petraska (Ukmerge). Goals: 13 D.Pauliukonyte, 20 J.Macikunyte, 46 J.Macikunyte; 25 M.Latockaite.
FM Vilnius - FM Klaipeda  16:0 (7:0).
R.Kiulkis (Ukmerge). Goals: 2 I.Povilaitiene, 7 E.Ramelyte, 12 I.Povilaitiene, 13 E.Ramelyte, 16 E.Ramelyte, 18 E.Ramelyte, 24 E.Ramelyte, 26 E.Ramelyte, 28 D.Mazukelyte, 33 D.Mazukelyte, 46 M.Aktunovic, 46 R.Mazukelyte, 47 R.Mazukelyte, 48 E.Vascilko, 49 E.Vascilko, 49 M.Aktunovic.

5-8

FK Akmene - FM Kaunas  1:0 (1:0). D.Petraska (Ukmerge). Goal: 25 O.Sviderskyte.
Ruta-Consena Nemencine - FM Klaipeda  10:0 (7:0)
. R.Kiulkis (Ukmerge). Goals: 5 B.Lazareva, 8 I.Kolpak, 9 J.Petrukonec, 11 B.Lazareva, 15 A.Semasko, 18 A.Semasko, 25 I.Scastnaja, 46 B.Lazareva, 48 J.Petrukonec, 50 I.Kolpak.

7-8

FM Klaipeda - FM Kaunas  0:3 (0:1). D.Petraska (Ukmerge). Goals: 17 D.Botkaite, 46 I.Vaitiekunaite, 47 G.Mineikaite.

5-6

Ruta-Consena Nemencine - FK Akmene  2:0 (1:0). R.Kiulkis (Ukmerge). Goals: 4 B.Lazareva, 46 I.Kolpak.

1/2

TexTilite Ukmerge - FM Vilnius  4:1 (2:0). D.Petraska (Ukmerge). Goals: 13 G.Banyte, 25 D.Masionyte, 46 E.Krasina, 47 G.Banyte; 46 N.Kazlauskaite.
Saldva Sirvintos - Gintra-Universitetas Siauliai  3:4 (2:2)
. R.Kiulkis (Ukmerge). Goals: 8 A.Janutaite, 25 A.Janutaite, 50 V.Caikauskiene; 13 D.Zmejauskaite, 24 V.Tarailiene, 46 G.Kerpiene, 47 V.Povilaityte.

3-4

Saldva Sirvintos - FM Vilnius  3:4 (3:3). D.Petraska (Ukmerge). Goals: 5 E.Raginskaite, 14 J.Zvinklyte, 24 J.Zvinklyte; 1 N.Kazlauskaite, 6 I.Povilaitiene, 20 N.Kazlauskaite, 46 I.Povilaitiene.

FINAL

TexTilite Ukmerge - Gintra-Universitetas Siauliai   2:1 (1:1). R.Kiulkis (Ukmerge). Goals: 13 R.Jackunaite, 46 G.Banyte; 21 J.Macikunyte.

TexTilite Ukmerge: L.Mazeikaite, J.Kliciute, T.Rakovskaja, R.Jackunaite, V.Vaiciunaite, E.Krasina, E.Liseviciute, G.Banyte, E.Petkeviciute, S.Railiene, M.Zlatkute, A.Morkunaite, R.Sableviciute. Coachs: V.Tutlys, V.Vadopaliene, D.Tamosauskiene.

Best - Goalkeeper: R.Cepiene (Saldva), Defender: J.Macikunyte (Gintra), Mitfielder: I.Povilaitiene (Vilnius), Forward: G.Banyte (TexTilite).


Created 2003-05-11. Corrected 2003-11-12
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: almis@post.omnitel.net Copyright 2003 Almis. All rights reserved.