Lithuania 2003/2004

FUTSAL 1st LYGA Zone WEST

FINAL TOURNAMENT
Mar 07, Siauliai
16.00  Mini Sportas           5-3  Setas
17.30  Aktas                  5-3  Ekstreem
3-4 place
19.00  Ekstreem               5-1  Setas
1-2 place
20.30  Aktas                  5-0  Mini Sportas

Final Table

  1  Mini Sportas Siauliai           15  14  1  0 126- 58   68  43
  2  Extreem Kursenai                15  11  2  2 127- 73   54  35
  3  FK Akmene-SC                    15   6  1  8  94- 98   -4  19
  4  Gintaras Palanga                15   5  1  9 135-140   -5  16
  5  Lavynera Pasvalys               15   4  1 10  99-137  -38  13
  6  FSK Kanapa Siauliai             15   2  0 13  65-140  -75   6

Note: *-w/o game.
Best Scorers:
R.Timinskas (Extreem)             - 42
A.Stasiulis (Akmene-SC)           - 30
T.Simkauskas (Extreem)            - 26
T.Gudauskas (Gintaras)            - 26
E.Dobrovolskis (Gintaras)         - 24
E.Gavrilovas (Akmene-SC)          - 23
A.Pazarauskas (Mini Sportas)      - 23

2003
I, Nov 16, N.Akmene
12.00  Akmene-SC              7-2  Kanapa
13.30  Akmene-SC              8-5  Gintaras
15.00  Kanapa                 7-8  Gintaras
II, Nov 16, Siauliai
15.00  Mini Sportas           5-5  Extreem
16.30  Extreem                9-7  Lavynera
18.00  Mini Sportas           9-6  Lavynera
III, Nov 23, Siauliai
14.00  Gintaras              11-12 Mini Sportas
15.30  Kanapa                 8-15 Lavynera
17.00  Gintaras              19-16 Lavynera
IV, Nov 30, Siauliai
15.00  Mini Sportas           5-0  Lavynera
16.30  Kanapa                 3-11 Gintaras
18.00  Mini Sportas           5-3  Extreem
V, Dec 20, Kursenai
14.00  Extreem                9-7  Gintaras
15.30  Lavynera              15-15 Gintaras
17.00  Akmene                 4-5  Lavynera
VI, Jan 3, Pasvalys
13.00  Lavynera               6-4  Kanapa
14.30  Lavynera               3-8  Extreem
16.00  Extreem               16-4  Kanapa
VII, Jan 4, Palanga
13.00  Gintaras               5-9  Mini Sportas
14.30  Mini Sportas          16-9  Akmene-SC
16.00  Gintaras              13-15 Akmene-SC
VIII, Jan 11, Siauliai
15.00  Mini Sportas           7-2  Akmene-SC
16.30  Extreem                5-5  Akmene-SC
18.00  Mini Sportas          11-3  Kanapa
IX, Jan 18, Kursenai
13.00  Akmene-SC             13-7  Lavynera
14.30  Extreem               17-8  Gintaras
16.00  Extreem               12-5  Kanapa
X, Jan 31, Pasvalys
13.00  Lavynera               3-7  Mini Sportas
14.30  Mini Sportas           9-1  Akmene-SC
16.00  Lavynera               8-12 Akmene-SC
XI, Feb 1, Palanga
13.00  Gintaras              14-5  Kanapa
14.30  Kanapa                 7-9  Extreem
16.00  Gintaras               7-8  Extreem
XII, Feb 7, Kursenai
13.00  Extreem               15-0  Lavynera
14.30  Lavynera               3-0* Gintaras
16.00  Exstreem               6-5  Akmene-SC
XIII, Feb 14, Siauliai
13.00  Kanapa                 3-15 Mini Sportas
14.30  Kanapa                 1-4  Mini Sportas
16.00  Mini Sportas           5-2  Extreem
17.30  Kanapa                 9-5  Lavynera
XIV, Feb 21, N.Akmene
13.00  Akmene-SC              7-1  Kanapa
14.30  Mini Sportas           7-4  Gintaras
16.00  Akmene-SC              6-8  Gintaras
XV, Mar 7, Siauliai
13.00  Kanapa                 3-0* Akmene-SC
14.30  Extreem                3-0* Akmene-SC
FINAL TOURNAMENT
Mar 07, Siauliai
16.00  Mini Sportas           5-3  Setas
17.30  Aktas                  5-3  Ekstreem
3-4 place
19.00  Ekstreem               5-1  Setas
1-2 place
20.30  Aktas                  5-0  Mini Sportas

Created 2003-11-14. Corrected 2004-03-08
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: almis@post.omnitel.net Copyright 2003/04 Almis. All rights reserved.