Lithuania 2004

LFF 2 LYGA ZONE EAST (Third Level)

Round 30
[Oct 30]
Orbit             3-0* Sirvinta
Ozas              0-0  S.Policija
Zeimena           3-0* Kaitra
N.Verkiai         0-11 Gariunai
Aktas             0-3* S.Svajotojas
Granitas          1-0  V.Polonija
from Round 16
[Nov 3] 
Sirvinta          0-3* Kaitra

Final Standing

  1  Lietuvos Pastas Vilnius     27  24  0  3 117- 22   95  72
  2  Gariunai Vilnius            27  22  3  2  98- 17   81  69
  3  Vilniaus Polonija           27  22  2  3  99- 25   74  68
  4  Sostines Svajotojas Vilnius 27  21  2  4 103- 24   79  65
  5  Kaitra Lentvaris            27  15  3  9  62- 33   29  48
  6  Granitas Naujoji Vilnia     27  12  7  8  57- 36   21  43
  7  Orbit Vilnius               27  12  2 13  55- 53    2  38
  8  Aktas Vilnius               27  11  3 13  57- 57    0  36
  9  Sostines Policija Vilnius   27   7  5 15  40- 94  -54  26
 10  Troleibusas Vilnius         27   7  4 16  46- 86  -40  25
 11  Sirvinta Sirvintos          27   7  1 19  38- 113 -75  22
 12  Ozas Vilnius                27   4  6 17  25- 79  -54  18
 13  Naujieji Verkiai Vilnius    27   4  4 19  42- 113 -71  16
 14  Zeimena Pabrade             27   4  0 23  21- 91  -70  12
 15  Prelegentai Vilnius         14   2  2 10  18- 34  -16   8  withdrew
 16  Vienybe-HBH Ukmerge          0   0  0  0   0-  0    0   0  withdrew

All times is Lithuanian (CET, GMT +01.00)

2004

1st Half
Round 1
[Apr 23]
Prelegentai       0-0  Ozas
Orbit             2-1  Granitas
Zeimena           0-1  V.Polonija
Vienybe-HBH       0-2~ S.Svajotojas
Gariunai          3-0  Troleibusas
Kaitra            1-0  Sirvinta
S.Policija        0-4  L.Pastas
N.Verkiai         1-8  Aktas
Round 2
[Apr 27]
Ozas              2-2  Aktas
Troleibusas       0-5  Kaitra
Sirvinta          2-0  S.Policija
Vienybe-HBH       0-3~ Gariunai
L.Pastas          2-0  Zeimena
S.Svajotojas      3-1  Orbit
V.Polonija       12-1  N.Verkiai
Granitas          2-1  Prelegentai
Round 3
[Apr 30]
Granitas          0-1  Ozas
Aktas             0-5  V.Polonija
Prelegentai       1-4  S.Svajotojas
Orbit             0-4  Gariunai
Zeimena           1-4  Sirvinta
Vienybe-HBH       0-2~ Kaitra
S.Policija        2-1  Troleibusas
[May 04]
N.Verkiai         0-6  L.Pastas
from Round ?
[May 04]
Orbit             2-0  Aktas
from Round 13
[May 04]
Prelegentai       0-2  Sirvinta
Round 4
[May 04]
Vienybe-HBH       1-2~ S.Policija
[May 07]
Ozas              2-1  V.Polonija
Troleibusas       4-0  Zeimena
Kaitra            1-0  Orbit
Sirvinta          2-0  N.Verkiai
Gariunai          2-1  Prelegentai
L.Pastas          1-0  Aktas
S.Svajotojas      5-0  Granitas
Round 5
[May 11]
S.Svajotojas      2-0  Ozas
V.Polonija        0-1  L.Pastas
Granitas          0-0  Gariunai
Sirvinta          2-5  Aktas
Prelegentai       0-1  Kaitra
N.Verkiai         1-3  Troleibusas
Orbit             4-0  S.Policija
Zeimena           1-1~ Vienybe-HBH
Round 6
[May 14]
Orbit             2-1  Zeimena
Vienybe-HBH       4-2~ N.Verkiai
S.Policija        4-3  Prelegentai
Troleibusas       0-2  Aktas
Kaitra            1-1  Granitas
Sirvinta          1-7  V.Polonija
Gariunai          0-0  S.Svajotojas
L.Pastas          7-0  Ozas
Round 7
[May 21]
Ozas              0-6  Gariunai
L.Pastas         12-1  Sirvinta
S.Svajotojas      3-1  Kaitra
V.Polonija        4-2  Troleibusas
Granitas          3-1  S.Policija
Aktas             4-1~ Vienybe-HBH
Prelegentai       4-1  Zeimena
N.Verkiai         1-7  Orbit
Round 8
[May 25]
Ozas              1-1  N.Verkiai
Prelegentai       3-2  Orbit
Zeimena           0-3  Aktas
Vienybe-HBH       0-2~ Granitas
V.Policija        2-7  V.Polonija
Troleibusas       2-5  S.Svajotojas
Kaitra            3-5  L.Pastas
Sirvinta          1-3  Gariunai
Round 9
[May 28]
Ozas              1-1  Sirvinta
Orbit             2-0  Aktas
Zeimena           0-9  Granitas
Troleibusas       1-6  L.Pastas
Kaitra            0-1  Gariunai
V.Policija        2-8  S.Svajotojas
Vienybe-HBH        -   V.Polonija
N.Verkiai         p-p  Prelegentai
from Round 11
[Jun 01]
S.Policija        1-5  Kaitra
from Round 18
[Jun 01]
Gariunai          1-0  Orbit
Round 10
[Jun 04]
Kaitra            3-0  Ozas
Sirvinta          3-5  Troleibusas
Gariunai          9-0  S.Policija
Vienybe-HBH       1-6~ L.Pastas
S.Svajotojas      4-0  Zeimena
Orbit             0-4  V.Polonija
Granitas          5-1  N.Verkiai
Aktas             3-2  Prelegentai
Round 11
[Jun 07]
Orbit             0-3  L.Pastas
[Jun 08]
Troleibusas       2-1  Ozas
Aktas             2-3  Granitas
Prelegentai       1-4  V.Polonija
N.Verkiai         0-4  S.Svajotojas
Zeimena           2-4  Gariunai
Vienybe-HBH       1-3~ Sirvinta
Round 12
[Jun 11]
S.Policija        4-2  Ozas
Troleibusas       3-0* Vienybe-HBH
Kaitra            6-0  Zeimena
Sirvinta          3-6  Orbit
Gariunai          9-1  N.Verkiai
Prelegentai       0-4  L.Pastas
S.Svajotojas      2-0  Aktas
V.Polonija        0-0  Granitas
Round 13
[Jun 15]
V.Polonija        2-0  S.Svajotojas
Granitas          1-4  L.Pastas
Gariunai          4-1  Aktas
N.Verkiai         0-10 Kaitra
Orbit             3-3  Troleibusas
Zeimena           1-3  S.Policija
Vienybe-HBH        -   Ozas
Round 14
[Jun 18]
Zeimena           1-0  Ozas
S.Policija        4-4  N.Verkiai
Troleibusas       2-2  Prelegentai
Sirvinta          5-2  Granitas
V.Polonija        3-2  Gariunai
L.Pastas          0-2  S.Svajotojas
Kaitra            3-1  Aktas
Vienybe-HBH        -   Orbit
Round 15
[Jun 22]
L.Pastas          0-3  Gariunai
S.Svajotojas      7-1  Sirvinta
Kaitra            0-2  V.Polonija
Aktas             2-2  S.Policija
N.Verkiai         7-0  Zeimena
Granitas          1-0  Troleibusas
Ozas              0-7  Orbit
Prelegentai        -   Vienybe-HBH
Round 16
[Jun 25]
V.Polonija        3-0  Zeimena
S.Svajotojas       -   Vienybe-HBH
Gariunai          6-1  Troleibusas
Sirvinta          1-0  Kaitra       (abadonned)
Ozas              1-4  Prelegentai
Aktas             p-p  N.Verkiai
L.Pastas         13-2  S.Policija
Granitas          1-0  Orbit
Round 17
[Jun 29]
Orbit             0-7  S.Svajotojas
S.Policija        2-0  Sirvinta
Vienybe-HBH        -   Gariunai
Zeimena           0-6  L.Pastas
N.Verkiai         2-4  V.Polonija
Prelegentai       1-2  Granitas    (abadonned)
Aktas             4-1  Ozas
Kaitra            2-0  Troleibusas
Round 18
[Jul 02]
V.Polonija        8-3  Aktas
S.Svajotojas      p-p  Prelegentai
Sirvinta          2-0  Zeimena
Kaitra             -   Vienybe-HBH
Troleibusas       1-1  S.Policija
L.Pastas          5-2  N.Verkiai
Round 19
[Jul 06]
Orbit             0-4  Kaitra
Aktas             1-2  L.Pastas
Granitas          0-0  S.Svajotojas
V.Polonija        4-0  Ozas
Zeimena           2-3  Troleibusas
S.Policija         -   Vienybe-HBH
N.Verkiai         1-2  Sirvinta
Prelegentai        -   Gariunai
Round 20
[Jul 09]
S.Policija        2-2  Orbit
Gariunai          0-1  Granitas
Sirvinta          2-5  Aktas
Kaitra             -   Prelegentai
Troleibusas       5-5  N.Verkiai
Ozas              1-9  S.Svajotojas
Vienybe-HBH        -   Zeimena
from Round 15
[Jul 15]
Aktas             0-1  N.Verkiai
Round 21
[Aug 27]
N.Verkiai         2-0  Ozas
Aktas             3-1  Zeimena
S.Svajotojas      5-1  Troleibusas
from Round 18
Ozas              0-4  Granitas
Round 22
[Sep 03]
Gariunai          5-0  Ozas
Sirvinta          1-11 L.Pastas
Kaitra            2-4  S.Svajotojas
Troleibusas       2-7  V.Polonija
S.Policija        1-4  Granitas
Orbit             4-2  N.Verkiai
Round 23
[Sep 11]
Sirvinta          0-2  Ozas
Aktas             2-1  Orbit
Granitas          8-1  Zeimena
L.Pastas          6-0  Troleibusas
Gariunai          1-0  Kaitra
S.Svajotojas      4-1  S.Policija
from Round 20
L.Pastas          1-3  V.Polonija
from Round 21
V.Polonija        4-1  S.Policija
from Round 28
Aktas             1-2  Kaitra
Round 24
[Sep 18]
Zeimena           0-2  Orbit
Aktas             3-2  Troleibusas
Granitas          2-2  Kaitra
V.Polonija        4-1  Sirvinta
S.Svajotojas      0-1  Gariunai
L.Pastas          5-0  Ozas
from Round 29
S.Policija        0-4  Aktas
from Round 27
[Sep 21]
Aktas             1-4  Gariunai
Round 25
[Sep 25]
Kaitra            4-1  S.Policija
Ozas              8-2  Troleibusas
Granitas          1-1  Aktas
S.Svajotojas      3-2  N.Verkiai
L.Pastas          3-0  Orbit
Gariunai          2-1  Zeimena
Round 26
[Oct 02]
V.Polonija        2-0  Orbit
Ozas              1-1  Kaitra
Troleibusas       2-0  Sirvinta
S.Policija        0-2  Gariunai
Zeimena           2-6  S.Svajotojas
N.Verkiai         1-1  Granitas
Round 27
[Oct 09]
S.Svajotojas      0-3  V.Polonija
Kaitra            2-1  N.Verkiai
S.Policija        1-0  Zeimena
[Oct 10]
Troleibusas       1-3  Orbit
L.Pastas          4-1  Granitas
from Round 21
[Oct 13]
Gariunai         11-1  Sirvinta
Round 28
[Oct 16]
N.Verkiai         1-3  S.Policija
Granitas          6-1  Sirvinta
Gariunai          2-2  V.Polonija
Ozas              1-2  Zeimena
S.Svajotojas      0-2  L.Pastas
Round 29
[Oct 23]
Sirvinta          0-13 S.Svajotojas
V.Polonija        3-0  Kaitra
Troleibusas       1-0  Granitas
Zeimena           2-1  N.Verkiai
Orbit             4-1  Ozas
Gariunai          1-2  L.Pastas
from Round 21
[Oct 27]
L.Pastas          2-0  Kaitra
Round 30
[Oct 30]
Orbit             3-0* Sirvinta
Ozas              0-0  S.Policija
Zeimena           3-0* Kaitra
N.Verkiai         0-11 Gariunai
Aktas             0-3* S.Svajotojas
Granitas          1-0  V.Polonija
from Round 16
[Nov 3] 
Sirvinta          0-3* Kaitra
Note: * - w/o game.
      ~ - game annuled.

Created 05-05-2004. Corrected 11-11-2004
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: almis@post.omnitel.net Copyright 2004 Almis. All rights reserved.