Lithuania 2005

LFF 2 LYGA ZONE WEST (Third Level)
Round 22
[Oct 22]
Sakuona           3-0  Babrungas-2
Salantas          1-3  GMT-83
Banga             1-0  Minija
Pagegiai          6-0  Svyturys
[Oct 23]
Atlantas-2        0-0  Glestum
Gintaras          0-3  Silute-2
from Round 19
[Oct 26]
GMT-83            0-2  Banga
from Round 12
[Oct 29]
GMT-83            3-0  Gintaras            w/o game
from Round 14
[Oct 29]
Silute-2          3-0  Svyturys            w/o game

Standing

  1  Atlantas-2 Klaipeda      22  19  2  1  90- 17   73  59
  2  FK Silute-2              22  18  2  2  70- 10   60  56
  3  Minija Kretinga          22  14  3  5  42- 25   17  45
  4  Glestum Klaipeda         22  12  5  5  48- 24   24  41
  5  Banga Gargzdai           22  12  4  6  45- 35   10  40
  6  GMT-83 Gargzdai          22  11  4  6  53- 29   24  37
  7  Sakuona Plikiai          22   8  5  9  40- 42   -2  29
  8  FK Pagegiai              22   7  1 14  38- 64  -26  22
  9  Salantas Salantai        22   4  3 15  26- 66  -40  15
 10  Gintaras Palanga         22   5  0 17  30- 65  -35  15
 11  Svyturys Klaipeda        22   4  0 18  30- 80  -50  12
 12  Babrungas-2 Plunge       22   2  3 17  26- 81  -55   9

BestScorers:
R.Smitas (Silute-2)         - 26
H.Graholskis (Atlantas-2)   - 26
V.Zalneravicius (Gintaras)  - 16

2005

1st Half
Round 1
[Apr 29]
Banga             3-0  Sakuona
Gintaras          1-6  GMT-83
[Apr 30]
Salantas          1-3  Svyturys
[May 01]
Babrungas-2       1-2  Silute-2
Pagegiai          4-1  Glestum
Round 2
[May 04]
Banga             1-5  Atlantas-2
[May 05]
Sakuona           0-5  Silute-2
[May 06]
GMT-83            5-1  Babrungas-2
Svyturys          2-5  Gintaras
[May 07]
Minija            2-0  Pagegiai
Glestum           1-0  Salantas
Round 3
[May 10]
Gintaras          0-4  Glestum
Babrungas-2       2-3  Svyturys
[May 11]
Silute-2          4-0  GMT-83
Atlantas-2        3-1  Sakuona
[May 14]
Salantas          0-3  Minija
Pagegiai          3-1  Banga
Round 4
[May 18]
Atlantas-2        4-1  Pagegiai
Banga             3-2  Salantas
[May 19]
Sakuona           1-1  GMT-83
Minija            1-0  Gintaras
[May 20]
Svyturys          1-3  Silute-2
Glestum           2-0  Babrungas-2
Round 5
[May 25]
Salantas          0-4  Atlantas-2
[May 27]
Gintaras          2-3  Banga
[May 28]
GMT-83            2-0  Svyturys
Pagegiai          3-2  Sakuona
Babrungas-2       0-2  Minija
[May 29]
Silute-2          0-0  Glestum
Round 6
[Jun 01]
Atlantas-2        3-1  Gintaras
Silute-2          1-1  Minija
Banga             4-1  Babrungas-2
Pagegiai          6-2  Salantas
Glestum           1-1  GMT-83
Sakuona           3-1  Svyturys
Round 7 
[Jun 08] 
Babrungas-2       1-6  Atlantas-2
[Jun 10]
Gintaras          6-1  Pagegiai
[Jun 11]
Salantas          1-8  Sakuona
GMT-83            0-1  Minija
Svyturys          1-4  Glestum
Round 8 
[Jun 14]
Banga             4-1  GMT-83
Atlantas-2        2-0  Silute-2
[Jun 19] 
Pagegiai          4-1  Babrungas-2
Minija            2-0  Svyturys
Round 9 
[Jun 23] 
GMT-83            1-2  Atlantas-2
[Jun 23] 
Gintaras          2-3  Sakuona
Glestum           3-0  Minija
[Jun 25]
Babrungas-2       1-1  Salantas
Svyturys          2-5  Banga
[Jun 26] 
Silute-2          3-0  Pagegiai
from Round 7 
[Jun 29] 
Silute-2          1-0  Banga
Round 10 
[Jul 01] 
Babrungas-2       4-0  Gintaras
[Jul 03] 
Sakuona           1-2  Minija
Banga             1-1  Glestum
Salantas          1-6  Silute-2
[Jul 04]
Pagegiai          0-4  GMT-83
Round 11 
[Jul 07] 
Silute-2          3-0  Gintaras            w/o game
[Jul 08]
Glestum           2-3  Atlantas-2
[Jul 10]
Babrungas-2       2-2  Sakuona
GMT-83            3-1  Salantas
Minija            2-2  Banga
Svyturys          7-0  Pagegiai
from Round 1 
[Jul 13] 
Atlantas-2        5-1  Minija
from Round 8 
[Jul 13] 
Sakuona           0-3  Glestum
Salantas          2-1  Gintaras
from Round 10 
[Jul 16]
Atlantas-2        3-2  Svyturys
Round 12
[Aug 13]
Minija            0-5  Atlantas
Glestum           2-0  Pagegiai
Svyturys          0-2  Salantas
Sakuona           1-1  Banga
[Aug 24]
Silute-2          3-0  Babrungas-2
Round 13
[Aug 20]
Babrungas-2       0-10 GMT-83
Atlantas-2        2-0  Banga
Gintaras          5-4  Svyturys
Silute-2          6-0  Sakuona
Pagegiai          0-1  Minija
Salantas          0-0  Glestum
Round 14
[Aug 28]
GMT-83            0-3  Silute-2
Babrungas-2       1-3  Glestum
Svyturys          3-1  Salantas
Banga             2-1  Pagegiai
Gintaras          0-2  Minija
[Aug 30]
Sakuona           0-0  Atlantas-2
Round 15
[Sep 02]
GMT-83            1-1  Sakuona
[Sep 03]
Gintaras          0-3  Minija
Babrungas-2       1-8  Glestum
Salantas          1-2  Banga
Pagegiai          1-5  Atlantas-2
Round 16
[Sep 10]
Svyturys          0-5  GMT-83
Gintaras          1-1  Banga                 result annuled. Banga win 3-0
Sakuona           2-1  Pagegiai
[Sep 11]
Minija            7-2  Babrungas-2
Glestum           0-3  Silute-2
Round 17
[Sep 17]
Svyturys          0-6  Sakuona
GMT-83            2-1  Glestum
[Sep 18]
Babrungas-2       1-1  Banga
Salantas          2-2  Pagegiai
[Sep 20]
Silute-2          1-2  Minija
from Round ?
[Sep 21]
Gintaras          1-7  Atlantas-2
Round 18
[Sep 23]
Atlantas-2        8-1  Babrungas-2
[Sep 24]
GMT-83            2-2  Minija
Sakuona           3-0  Salantas
[Sep 25]
Glestum           6-1  Svyturys
Pagegiai          4-3  Gintaras
Banga             1-6  Silute-2
Round 19
[Sep 30]
Babrungas-2       4-1  Pagegiai
[Oct 01]
Svyturys          0-2  Minija
[Oct 02]
Gintaras          0-3  Salantas            w/o game
Silute-2          2-1  Atlantas-2
Glestum           1-3  Sakuona
Round 20
[Oct 07]
Atlantas-2        3-0  GMT-83
[Oct 08]
Salantas          4-1  Babrungas-2
Banga             3-0  Svyturys
[Oct 09]
Sakuona           0-1  Gintaras
Minija            1-2  Glestum
Round 21
[Oct 14]
Svyturys          0-11 Atlantas-2
[Oct 15]
Glestum           3-2  Banga
GMT-83            3-0  Pagegiai            w/o game
Gintaras          2-1  Babrungas-2
[Oct 16]
Minija            5-0  Sakuona
Silute-2          5-0  Salantas
from Round 16
[Oct 19]
Atlantas-2        8-1  Salantas
from Round 20
[Oct 19]
Pagegiai          0-7  Silute-2
Round 22
[Oct 22]
Sakuona           3-0  Babrungas-2
Salantas          1-3  GMT-83
Banga             1-0  Minija
Pagegiai          6-0  Svyturys
Gintaras          0-3  Silute-2            w/o game
[Oct 23]
Atlantas-2        0-0  Glestum
from Round 19
[Oct 26]
GMT-83            0-2  Banga
from Round 12
[Oct 29]
GMT-83            3-0  Gintaras            w/o game
from Round 14
[Oct 29]
Silute-2          3-0  Svyturys            w/o game

Created 25-04-2005. Corrected 02-11-2005
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: almis@post.omnitel.net Copyright 2005 Almis. All rights reserved.