Lithuania 2007

LFF 2 LYGA ZONE NORTH (Third Level)
Round 22
[Oct 20]
12.00  Mazeikiai         1-0  Plunge
13.00  Kretinga          1-2  Minija
14.00  Sakuona           2-0  Salantas
14.00  Mastis            3-2  Juventa-99
[Oct 21]
14.00  Bangele           1-1  Venta

Standing

  1  Juventa-99 Siauliai      20  16  1  3  74- 21   53  49
  2  Sakuona Plikiai          20  14  1  5  61- 29   32  43
  3  Venta Kursenai           20  12  5  3  43- 15   28  41
  4  FK Mazeikiai             20  13  1  6  57- 26   31  40
  5  Mastis Telsiai           20   9  3  8  32- 30    2  30
  6  Bangele Gargzdai         20   6  7  7  18- 31  -13  25
  7  SM Plunge                20   7  4  9  19- 33  -14  25
  8  Minija Kretinga          20   6  3 11  22- 39  -17  21
  9  Glestum-2 Klaipeda       20   4  4 12  26- 52  -26  16
 10  FK Kretinga              20   3  2 15  22- 63  -41  11
 11  Salantas Salantai        20   2  5 13  18- 53  -35  11

BestScorers:
P.Bieliauskas (Juventa-99)   - 14
E.Gerulskis (Juventa-99)     - 11
M.Balasanov (Mazeikiai)      -  9
A.Bulosas (Mazeikiai)        -  8
M.Alilijev (Mazeikiai)       -  8

2007

1st Half
Round 1
[Apr 28]
15.00  Venta             2-1  Mazeikiai
15.30  Plunge            1-2  Juventa-99
[Apr 29]
15.00  Kretinga          0-2  Bangele
[Apr 30]
14.00  Salantas          1-1  Mastis
Round 2
[May 05]
18.00  Salantas          1-2  Plunge
18.30  Bangele           1-0  Minija
18.30  Venta             0-1  Juventa-99
[May 06]
15.00  Kretinga          2-7  Mazeikiai
[May 07]
14.00  Glestum-2         0-2  Mastis
Round 3
[May 10]
18.30  Glestum-2         2-2  Plunge
[May 12]
15.00  Venta             2-0  Salantas
15.00  Sakuona           3-0  Minija
15.00  Bangele           1-0  Mazeikiai
15.00  Juventa-99        7-1  Kretinga
from Round 1
[May 15]
19.00  Glestum-2         1-5  Sakuona
Round 4
[May 18]
19.00  Mastis            0-2  Sakuona
[May 19]
15.00  Minija            1-2  Mazeikiai
15.00  Bangele           1-1  Juventa-99
15.00  Salantas          2-1  Kretinga
Round 5
[May 26]
15.00  Mazeikiai         2-3  Juventa-99
15.00  Plunge            3-2  Sakuona
15.00  Salantas          1-1  Bangele
[May 27]
15.00  Minija            2-1  Mastis
from Round 6
[May 30]
15.00  Mazeikiai         3-1  Salantas
from Round 4
[May 30]
19.00  Venta             3-1  Glestum-2
Round 6
[Jun 03]
14.00  Mastis            0-1  Plunge
15.00  Juventa-99        2-1  Minija
15.00  Sakuona           0-2  Venta
[Jun 06]
19.00  Bangele           0-0  Glestum-2
Round 7
[Jun 08]
19.00  Mastis            2-1  Venta
[Jun 09]
15.00  Minija            0-0  Plunge
15.00  Juventa-99        7-0  Salantas
15.00  Sakuona           7-0  Kretinga
[Jul 12]
19.00  Mazeikiai         3-1  Glestum-2
Round 8
[Jun 15]
19.00  Mastis            1-0  Kretinga
[Jun 16]
16.00  Salantas          0-0  Minija
16.00  Plunge            1-0  Venta
16.00  Sakuona           1-0  Bangele
[Jun 17]
15.00  Juventa-99        6-1  Glestum-2
Round 9
[Jun 20]
19.00  Glestum-2         2-1  Salantas
[Jun 22]
19.00  Minija            1-1  Venta
[Jun 23]
16.00  Plunge            1-2  Kretinga
16.00  Mazeikiai         1-4  Sakuona
[Jun 26]
19.00  Mastis            1-1  Bangele
Round 10
[Jun 27]
19.00  Glestum-2         1-2  Minija
[Jun 29]
19.00  Mastis            0-4  Mazeikiai
[Jun 30]
16.00  Venta             5-1  Kretinga
16.00  Juventa-99        4-1  Sakuona
[Jul 01]
15.00  Plunge            0-1  Bangele
from Round 5
[Jul 04]
19.00  Kretinga          0-1  Glestum-2
Round 11
[Jul 04]
19.00  Plunge            0-3  Mazeikiai
19.00  Venta             6-0  Bangele
[Jul 06]
16.00  Minija            1-4  Kretinga
16.00  Salantas          2-6  Sakuona
16.00  Juventa-99        2-0  Mastis
Round 12
[Aug 10]
19.00  Mazeikiai         1-1  Venta
19.00  Bangele           1-0  Kretinga
19.00  Mastis            2-1  Salantas
[Aug 11]
14.00  Juventa-99        6-0  Plunge
Round 13
[Aug 15]
13.00  Mastis            3-1  Glestum-2
[Aug 16]
18.30  Juventa-99        0-1  Venta
[Aug 18]
14.00  Plunge            1-0  Salantas
[Aug 23]
19.00  Mazeikiai         4-0  Kretinga
Round 14
[Aug 25]
14.00  Salantas          0-5  Venta
14.00  Minija            2-4  Sakuona
[Aug 26]
14.00  Kretinga          0-6  Juventa-99
[Aug 27]
19.00  Mazeikiai         7-1  Bangele
[Aug 28]
19.00  Plunge            2-2  Glestum-2
from Round 13
[Aug 30]
18.00  Minija            1-0  Bangele
Round 15
[Aug 31]
18.30  Kretinga          3-0  Salantas
18.30  Sakuona           3-1  Mastis
[Sep 02]
14.00  Mazeikiai         6-1  Minija
[Sep 04]
18.30  Glestum-2         0-3  Venta
[Sep 05]
18.00  Juventa-99        7-2  Bangele
Round 16
[Sep 08]
14.00  Juventa-99        3-2  Mazeikiai
14.00  Sakuona           4-0  Plunge
14.00  Bangele           1-1  Salantas
[Sep 09]
13.00  Mastis            6-0  Minija
[Sep 11]
18.00  Glestum-2         2-0  Kretinga
Round 17
[Sep 14]
18.00  Plunge            1-4  Mastis
[Sep 15]
14.00  Minija            2-3  Juventa-99
14.00  Salantas          3-1  Mazeikiai
14.00  Venta             2-2  Sakuona
[Sep 18]
18.00  Glestum-2         2-0  Bangele
Round 18
[Sep 21]
18.00  Venta             2-1  Mastis
[Sep 22]
14.00  Salantas          0-6  Juventa-99
[Sep 23]
14.00  Plunge            1-0  Minija
14.00  Kretinga          2-7  Sakuona
[Sep 25]
18.00  Glestum-2         0-3  Mazeikiai
Round 19
[Sep 28]
17.30  Kretinga          2-2  Mastis
[Sep 29]
14.00  Venta             2-0  Plunge
[Sep 30]
14.00  Minija            3-0  Salantas
14.00  Bangele           3-0  Sakuona
14.00  Glestum-2         1-6  Juventa-99
Round 20
[Oct 06]
14.00  Venta             2-0  Minija
14.00  Kretinga          1-3  Plunge
14.00  Sakuona           2-3  Mazeikiai
[Oct 09]
17.30  Salantas          4-4  Glestum-2
Round 21
[Oct 12]
17.00  Mazeikiai         3-0  Mastis
[Oct 13]
14.00  Kretinga          2-2  Venta
14.00  Sakuona           2-0  Juventa-99
[Oct 14]
13.00  Bangele           0-0  Plunge
13.00  Minija            3-1  Glestum-2
from Round 20
[Oct 17]
17.00  Bangele           1-2  Mastis
from Round 12
[Oct 18]
17.00  Sakuona           4-3  Glestum-2
Round 22
[Oct 20]
12.00  Mazeikiai         1-0  Plunge
13.00  Kretinga          1-2  Minija
14.00  Sakuona           2-0  Salantas
14.00  Mastis            3-2  Juventa-99
[Oct 21]
14.00  Bangele           1-1  Venta

Created 25-04-2007. Corrected 31-10-2007
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: almis@post.omnitel.net Copyright 2007 Almis. All rights reserved.