Lithuania 2009

LFF 2 LYGA ZONE WEST (Third Level)

Round 22
[Oct 14]
Mastis                   6-0  Bangele
Minija                   0-0  Akademija
Salantas                 0-2  Juventa-99
Babrungas                4-2  Sakuona
Venta                    1-5  Atlantas

Final Standing

  1  Atlantas Klaipeda        20  18  2  0 101- 11   90  53  (-3)
  2  FK Silute-2              20  13  3  4  56- 31   25  42
  3  Venta Kursenai           20  13  1  6  37- 22   15  40
  4  Minija Kretinga          20  12  3  5  49- 21   28  39
  5  Mastis Telsiai           20  10  0 10  41- 44   -3  30
  6  Sakuona Plikiai          20   9  1 10  48- 59  -11  28
  7  Juventa-99 Siauliai      20   9  1 10  32- 37   -5  28
  8  Babrungas Plunge         20   6  4 10  25- 35  -10  25
  9  Akademija Klaipeda       20   4  2 14  19- 48  -29  14
 12  Bangele Gargzdai         20   2  4 14  16- 66  -52  10
 11  Salantas Salantai        20   2  3 15  15- 65  -50   9

BestScorers:

All times is Lithuanian (CET, GMT +01.00)

2009
I
Round 1
[Apr 24, Fri]
18.30  Juventa-99        1-0  Silute-2
18.30  Bangele           0-5  Minija
18.30  Mastis            3-2  Babrungas
[Apr 25, Sat]
14.00  Venta             1-0  Akademija
14.00  Salantas          3-4  Sakuona
Round 2
[May 01, Fri]
14.00  Mastis            1-0  Akademija
14.00  Sakuona           2-2  Bangele
14.00  Venta             3-0  Silute-2
14.00  Babrungas         1-1  Salantas
[May 02, Sat]
14.00  Minija            1-4  Atlantas
Round 3
[May 08, Fri]
18.30  Akademija         0-2  Sakuona
18.30  Silute-2          2-1  Minija
[May 09, Sat]
14.00  Babrungas         3-1  Juventa-99
14.00  Atlantas          4-1  Mastis
[May 10, Sun]
14.00  Salantas          1-2  Bangele
Round 4
[May 15, Fri]
19.00  Atlantas          5-0  Bangele
19.00  Minija            4-0  Mastis
[May 16, Sat]
14.00  Akademija         2-3  Juventa-99
14.00  Silute-2          3-1  Babrungas
14.00  Venta             2-0  Sakuona
Round 5
[May 21, Thu]
19.00  Juventa-99        1-0  Bangele
[May 22, Fri]
19.00  Akademija         0-1  Babrungas
19.00  Silute-2          5-1  Sakuona
[May 23, Sat]
14.00  Atlantas          6-0  Salantas
14.00  Venta             1-0  Minija
Round 6
[May 29, Fri]
19.00  Mastis            1-0  Venta
19.00  Juventa-99        0-3  Minija
[May 31, Sun]
14.00  Babrungas         0-1  Atlantas
19.00  Bangele           0-2  Akademija
Round 7
[Jun 05, Fri]
19.00  Mastis            1-2  Silute-2
19.00  Babrungas         1-0  Bangele
[Jun 06, Sat]
14.00  Venta             1-0  Juventa-99
14.00  Salantas          1-4  Akademija
from Round 8
[Jun 08, Mon]
19.00  Bangele           2-8  Silute-2
Round 8
[Jun 13, Sat]
16.00  Sakuona           1-3  Minija
16.00  Juventa-99        3-0  Mastis
16.00  Akademija         0-7  Atlantas
16.00  Salantas          0-3  Venta
Round 9
[Jun 19, Fri]
19.00  Mastis            5-1  Sakuona
[Jun 20, Sat]
16.00  Minija            1-0  Salantas
16.00  Venta             2-1  Babrungas
16.00  Atlantas          5-2  Juventa-99
[Jun 21, Sun]
15.00  Silute-2          4-2  Akademija
Round 10
[Jun 26, Fri]
19.00  Salantas          2-1  Mastis
[Jun 27, Sat]
16.00  Babrungas         1-4  Minija
16.00  Bangele           1-2  Venta
[Jun 28, Sun]
16.00  Juventa-99        5-2  Sakuona
16.00  Atlantas          5-0  Silute-2
Round 11
[Jul 03, Fri]
19.00  Bangele           1-2  Mastis
19.00  Akademija         2-0  Minija
[Jul 04, Sat]
15.00  Atlantas          3-1  Venta
16.00  Juventa-99        0-1  Salantas
16.00  Sakuona           2-1  Babrungas
from Round 6
[Jul 11, Sat]
14.00  Salantas          1-8  Silute-2
from Round 7
[Jul 11, Sat]
14.00  Sakuona           0-4  Atlantas
Round 12
[Aug 13]
Babrungas                3-0  Mastis
[Aug 14]
Minija                   7-0  Bangele
Sakuona                  5-0  Salantas
[Aug 15]
Akademija                1-2  Venta
[Aug 16]
Silute-2                 2-2  Juventa-99
Round 13
[Aug 21]
Salantas                 0-0  Babrungas
Akademija                1-2  Mastis
Sakuona                  3-1  Bangele
[Aug 22]
Atlantas                 2-2  Minija
Round 14
[Aug 28]
Minija                   0-3  Silute-2
Juventa-99               2-0  Babrungas
Mastis                   1-7  Atlantas
Bangele                  2-2  Salantas
[Aug 29]
Sakuona                  3-1  Akademija
Round 15
[Sep 04]
Bangele                  0-6  Atlantas
Mastis                   1-2  Minija
Babrungas                0-0  Silute-2
[Sep 05]
Juventa-99               5-0  Akademija
Sakuona                  3-2  Venta
from Round 13
[Sep 09]
Silute-2                 1-0  Venta
Round 16
[Sep 11]
Babrungas                4-0  Akademija
[Sep 12]
Bangele                  3-0  Juventa-99      (originally 0-5)
Salantas                 0-8  Atlantas
Minija                   0-0  Venta
[Sep 13]
Sakuona                  6-2  Silute-2
Round 17
[Sep 18]
Venta                    1-3  Mastis
Akademija                0-0  Bangele
[Sep 19]
Minija                   3-0  Juventa-99      (originally 1-1)
Atlantas                 6-0  Babrungas
[Sep 20]
Silute-2                 3-0  Salantas
Round 18
[Sep 25]
Bangele                  1-1  Babrungas
Atlantas                 7-1  Sakuona
Silute-2                 4-3  Mastis
[Sep 26]
Juventa-99               0-3* Venta           (originally 3-0)
Akademija                3-0  Salantas
Round 19
[Sep 30]
Silute-2                 6-0  Bangele
Atlantas                10-0  Akademija
[Oct 03]
Minija                   5-3  Sakuona
Mastis                   3-0* Juventa-99      (originally 1-1)
Venta                    3-1  Salantas
Round 20
[Oct 10]
Sakuona                  6-2  Mastis
Salantas                 1-4  Minija
Babrungas                1-3  Venta
Juventa-99               0-5  Atlantas
Akademija                1-2  Silute-2
Round 21
[Oct 16]
Mastis                   5-1  Salantas
[Oct 17]
Sakuona                  1-5  Juventa-99
Minija                   4-0  Babrungas
Venta                    6-1  Bangele
[Oct 18]
Silute-2                 1-1  Atlantas
Round 22
[Oct 14]
Mastis                   6-0  Bangele
Minija                   0-0  Akademija
Salantas                 0-2  Juventa-99
Babrungas                4-2  Sakuona
Venta                    1-5  Atlantas

Created 20-04-2009. Corrected 26-10-2009
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: almis@post.omnitel.net Copyright 2009 Almis. All rights reserved.