Lithuania 2011

LFF 2 LYGA ZONE SOUTH (Third Level)

Round 18
[Oct 06, Thu]
16.30  Polonija          3-3  Fajetonas
17.30  Spyris            1-4  Granitas
[Oct 08, Sat]
14.00  Savinge           6-4  Bekentas
[Oct 09, Sun]
13.00  Rudupis           3-0* Kedainiai
from Round 16
[Oct 12, Wed]
       Spyris            3-4  Fajetonas

Final Standing

  1  Polonija Vilnius         17  12  4  1  51- 20   31  40
  2  SC-Savinge Kaisiadorys   17  12  3  2  45- 19   26  39
  3  Rudupis Prienai          17  11  4  2  55- 19   36  37
  4  FM-Granitas Vilnius      17  10  2  5  42- 18   24  32
  5  Bekentas Vilnius         17   7  3  7  45- 39    6  24
  6  Sveikata Kybartai        17   8  0  9  37- 38   -1  24
  7  Fajetonas Jonava         17   6  3  8  38- 44   -6  21
  8  FK Kedainiai             17   2  0 15  23- 71  -46   6
  9  SC Baltai Kaisiadorys     9   1  3  5  11- 26  -15   6
 10  FM-Spyris Kaunas         17   1  0 16  22- 75  -52   3

BestScorers:
A.Juchno (Granitas)       -  8
A.Vitkovskij (Bekentas)   -  8

All times is Lithuanian (CET, GMT +02.00)

2011
I
Round 1
[Apr 30, Sat]
13.00  Kedainiai         1-3  Savinge
18.45  Bekentas          0-4  Granitas
[May 01, Sun]
14.00  Sveikata          4-0  Spyris
[May 03, Tue]
18.30  Rudupis           0-0  Fajetonas
from Round 3
[May 7, Sat]
14.00  Savinge           1-1  Baltai
Round 2
[May 08, Sun]
12.30  Spyris            1-5  Polonija
14.00  Sveikata          0-4  Granitas
14.00  Kedainiai         4-7  Bekentas
[May 10, Tue]
19.00  Baltai            3-3  Rudupis
[May 15, Sun]
13.00  Fajetonas         2-1  Savinge
Round 3
[May 15, Sun]
14.00  Polonija          2-1  Sveikata
[May 17, Tue]
18.30  Kedainiai         0-1  Granitas
18.45  Bekentas          8-0  Fajetonas
19.00  Rudupis           5-0  Spyris
Round 4
[May 21, Sat]
14.00  Polonija          2-1  Granitas
18.00  Baltai            0-2  Bekentas
[May 22, Sun]
14.00  Sveikata          0-6  Rudupis
[May 24, Tue]
19.00  Fajetonas         4-1  Kedainiai
[May 25, Wed]
19.00  Spyris            0-3  Savinge
Round 5
[May 28, Sat]
14.00  Savinge           5-0  Sveikata
[May 30, Mon]
1?.00  Rudupis           2-3  Polonija
[May 31, Tue]
1?.00  Bekentas          3-0  Spyris
[Jun 01, Wed]
19.00  Granitas          4-0  Fajetonas
[Jun 02, Thu]
19.00  Kedainiai         2-1  Baltai
Round 6
[Jun 05, Sun]
14.00  Sveikata          4-2  Bekentas
17.00  Savinge           0-1  Polonija
[Jun 08, Wed]
19.00  Rudupis           2-0  Granitas
19.00  Spyris            4-5  Kedainiai
[Jun 09, Thu]
18.00  Baltai            2-2  Fajetonas
Round 7
[Jun 11, Sat]
14.00  Savinge           3-1  Rudupis
16.00  Granitas          7-1  Baltai
[Jun 12, Sun]
14.00  Kedainiai         2-5  Sveikata
14.00  Bekentas          1-1  Polonija
from Round 8
[Jun 14, Tue]
19.30  Rudupis           3-0  Bekentas
from Round 1
[Jun 16, Thu]
19.00  Polonija          3-0  Baltai
Round 8
[Jun 19, Sun]
14.00  Polonija          3-0  Kedainiai
14.00  Sveikata          1-3  Fajetonas
[Jun 23, Thu]
18.00  Spyris            1-2  Baltai
Round 9
[Jun 23, Thu]
18.45  Bekentas          2-2  Savinge
[Jun 26, Sun]
14.00  Baltai            1-5  Sveikata
[Jun 29, Wed]
18.00  Granitas          5-0  Spyris
19.00  Fajetonas         1-2  Polonija
from Round 7
[Jul 03, Sun]
       Fajetonas         3-1  Spyris
from Round 8
       Savinge           2-1  Granitas
Round 10
[Aug 12, Fri]
18.30  Granitas          4-0  Bekentas
[Aug 13, Sat]
13.00  Spyris            2-6  Sveikata
[Aug 14, Sun]
12.00  Fajetonas         2-4  Rudupis
13.00  Savinge           2-1  Kedainiai
Round 11
[Aug 19, Fri]
18.30  Bekentas          7-1  Kedainiai
[Aug 20, Sat]
14.00  Granitas          2-0  Sveikata
[Aug 21, Sun]
12.00  Polonija          6-1  Spyris
Round 12
[Aug 24, Wed]
18.30  Fajetonas         3-4  Bekentas
[Aug 26, Fri]
18.00  Sveikata          0-1  Polonija
18.00  Spyris            3-11 Rudupis
[Aug 28, Sun]
18.00  Granitas          3-0* Kedainiai
Round 13
[Aug 31, Wed]
18.00  Kedainiai         2-4  Fajetonas
[Sep 04, Sun]
13.00  Granitas          1-1  Polonija
13.00  Savinge           6-0  Spyris
14.00  Rudupis           4-1  Sveikata
from Round 9
[Sep 07, Wed]
17.30  Kedainiai         2-4  Rudupis
Round 14
[Sep 07, Wed]
17.30  Fajetonas         7-1  Granitas
[Sep 10, Sat]
14.00  Sveikata          2-3  Savinge
[Sep 12, Mon]
17.30  Polonija          0-4  Rudupis
[Sep 13, Tue]
18.30  Spyris            1-2  Bekentas
Round 15
[Sep 17, Sat]
14.00  Bekentas          0-2  Sveikata
[Sep 18, Sun]
14.00  Polonija          3-1  Savinge
14.00  Granitas          0-0  Rudupis
[Sep 20, Tue]
17.00  Kedainiai         1-5  Spyris
Round 16
[Sep 23, Fri]
17.00  Sveikata          3-0* Kedainiai
[Sep 25, Sun]
14.00  Bekentas          2-2  Polonija
14.00  Rudupis           1-1  Savinge
from Round 11
[Sep 28, Wed]
       Savinge           3-0  Fajetonas
Round 17
[Oct 01, Sat]
14.00  Granitas          0-2  Savinge
[Oct 02, Sun]
13.00  Kedainiai         1-13 Polonija
14.00  Fajetonas         1-3  Sveikata
14.00  Bekentas          1-2  Rudupis
Round 18
[Oct 06, Thu]
16.30  Polonija          3-3  Fajetonas
17.30  Spyris            1-4  Granitas
[Oct 08, Sat]
14.00  Savinge           6-4  Bekentas
[Oct 09, Sun]
13.00  Rudupis           3-0* Kedainiai
from Round 16
[Oct 12, Wed]
       Spyris            3-4  Fajetonas
Note: *- w/o game

Created 30-04-2011. Corrected 13-10-2011
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: almis@post.omnitel.net Copyright 2011 Almis. All rights reserved.