Lithuania 2011

A FARM LYGA

Round 33
[Nov 04, Fri]
13.00  Siauliai          8-0  Mazeikiai
[Nov 07, Mon]
13.00  Kruoja            5-0  Atlantas
13.00  Suduva            2-0  Ekranas
13.00  Zalgiris          2-2  Dainava
13.00  Kaunas            8-0  Tauras
14.00  Banga             1-5  Klaipeda

Final Standing

  1  VMFD Zalgiris-2 Vilnius    33  24  5  4  97- 20   77  77
  2  FBK Kaunas-2               33  22  8  3 100- 28   72  74
  3  Suduva-2 Marijampole       33  23  5  5  96- 27   69  74
  4  FK Siauliai-2              33  20  3 10  92- 44   48  63
  5  Ekranas-2 Panevezys        33  17  6 10  86- 41   45  57
  6  Kruoja-2 Pakruojis         33  15  2 16  75- 73    2  47
  7  FK Mazeikiai-2             33  12  6 15  57- 54    3  42
  8  Banga-2 Gargzdai           33  11  4 18  52- 91  -39  37
  9  Dainava-2 Alytus           33  11  4 18  59- 84  -25  37
 10  FK Klaipeda-2              33  12  0 21  64- 96  -32  36
 11  Atlantas-2 Klaipeda        33   6  2 25  36-145 -109  20
 12  Tauras-2 Taurage           33   2  1 30  25-136 -111   7

BestScorers:
R.Gumbrys (Kaunas)              - 22
A.Bielkauskas (Suduva)          - 20
P.Sakalis (Dainava)             - 19
E.Alekna (Siauliai)             - 18
R.Pilotas (Ekranas)             - 17
E.Petkus (Kaunas)               - 17
E.Mastianica (Zalgiris)         - 17

2011
I
Round 01
[Mar 12]
20.30  Dainava           1-5  Suduva           in Marijampole
[Mar 13]
13.00  Mazeikiai         2-0  Tauras           in Siauliai
13.00  Kaunas            1-0  Zalgiris         in Vilnius
15.00  Kruoja            4-1  Banga            in Siauliai
[Mar 14]
15.00  Siauliai          5-1  Klaipeda
16.00  Ekranas           0-4  Atlantas
Round 02
[Mar 19]
20.00  Suduva            0-3  Kaunas
[Mar 20]
13.00  Zalgiris          2-1  Mazeikiai        in Kaunas
[Mar 21]
13.00  Siauliai          2-4  Kruoja
16.00  Ekranas           3-0  Dainava
18.30  Banga             3-1  Atlantas
[Mar 28]
14.30  Klaipeda          0-2  Tauras           in Gargzdai
Round 03
[Apr 02]
20.15  Mazeikiai         4-4  Suduva           in Marijampole
[Apr 03]
13.00  Kaunas            0-1  Ekranas
15.00  Siauliai          2-1  Banga
17.30  Kruoja            4-2  Tauras           in Siauliai
[Apr 04]
12.30  Klaipeda          0-4  Zalgiris         in Gargzdai
17.00  Dainava           4-3  Atlantas         in Druskininkai
Round 04
[Apr 09]
19.30  Tauras            1-1  Banga            in Gargzdai
[Apr 10]
14.00  Dainava           1-1  Kaunas           in Druskininkai
15.00  Suduva            2-0  Klaipeda
[Apr 11]
12.00  Zalgiris          3-0  Kruoja
13.00  Ekranas           0-1  Mazeikiai
13.00  Atlantas          2-3  Siauliai         in Gargzdai
Round 05
[Apr 17]
17.30  Banga             1-2  Zalgiris
[Apr 18]
12.00  Kruoja            2-0  Suduva
12.30  Klaipeda          0-3  Ekranas          in Gargzdai
14.00  Kaunas            9-1  Atlantas
15.00  Tauras            2-5  Siauliai         in Siauliai
17.00  Mazeikiai         2-1  Dainava
Round 6
[Apr 23]
18.15  Kaunas            3-0  Mazeikiai        in Mazeikiai
[Apr 26]
12.00  Zalgiris          1-0  Siauliai
12.00  Klaipeda          7-0  Dainava
16.00  Ekranas           2-2  Kruoja
17.00  Suduva            5-0  Banga
Round 7
[May 01]
14.00  Siauliai          1-1  Suduva
17.00  Tauras            0-4  Zalgiris         in Pagegiai
[May 02]
12.30  Klaipeda          0-3  Kaunas
17.00  Kruoja            3-2  Dainava
18.00  Mazeikiai         3-0* Atlantas
18.30  Banga             1-1  Ekranas
from Round 6
[May 05]
16.00  Tauras            1-3  Atlantas         in Pagegiai
Round 8
[May 08]
17.00  Atlantas          1-2  Zalgiris         in Vilnius, Vingis
[May 09]
14.00  Kaunas            3-1  Kruoja
17.00  Tauras            1-2  Suduva
17.00  Dainava           1-2  Banga            in Druskininkai
18.00  Mazeikiai         2-1  Klaipeda
19.00  Ekranas           0-2  Siauliai
Round 9
[May 12]
12.00  Klaipeda          0-2  Atlantas         in Gargzdai
13.00  Siauliai          6-2  Dainava
13.00  Zalgiris          2-0  Suduva
17.00  Kruoja            1-3  Mazeikiai
17.00  Tauras            0-7  Ekranas          in Silale
19.00  Banga             0-6  Kaunas
Round 10
[May 18]
14.30  Suduva            5-0  Atlantas
17.00  Tauras            1-3  Dainava          in Silale
[May 19]
15.00  Kaunas            0-0  Siauliai
17.00  Klaipeda          1-4  Kruoja
18.30  Mazeikiai         0-0  Banga
19.00  Ekranas           0-2  Zalgiris
Round 11
[May 22]
14.00  Siauliai          2-1  Mazeikiai
14.00  Atlantas          4-2  Kruoja
18.30  Banga             0-3  Klaipeda
[May 23]
13.30  Zalgiris          0-1  Dainava
17.00  Tauras            1-2  Kaunas           in Silale
17.00  Suduva            3-0  Ekranas
Round 12
[May 26]
19.00  Zalgiris          1-1  Kaunas
[May 28]
11.00  Suduva            4-1  Dainava
13.00  Atlantas          2-2  Ekranas
14.00  Banga             1-3  Kruoja
[May 29]
12.00  Tauras            1-5  Mazeikiai        in Silale
13.00  Klaipeda          2-4  Siauliai
Round 13
[Jun 04]
??.00  Atlantas          3-1  Banga
[Jun 07]
17.00  Tauras            0-2  Klaipeda
[Jun 10]
16.30  Kaunas            1-2  Suduva
[Jun 12]
17.00  Mazeikiai         0-0  Zalgiris
18.00  Kruoja            4-2  Siauliai
[Jun 13]
18.00  Dainava           5-2  Ekranas
Round 14
[Jun 16]
18.30  Banga             0-4  Siauliai
Round 15
[Jun 19]
13.00  Siauliai          3-0  Atlantas
17.00  Tauras            0-3  Banga
[Jun 20]
13.30  Zalgiris          1-0  Kruoja
16.00  Kaunas            4-0  Dainava
17.00  Klaipeda          0-8  Suduva
18.30  Mazeikiai         0-1  Ekranas
Round 16
[Jun 25]
13.30  Zalgiris          7-1  Banga
[Jun 26]
12.00  Siauliai          3-2  Tauras
19.00  Ekranas           7-1  Klaipeda
[Jun 27]
12.00  Atlantas          2-9  Kaunas
17.00  Dainava           0-0  Mazeikai
17.00  Suduva            3-1  Kruoja
from Round 14
[Jun 29]
13.30  Zalgiris          8-0  Klaipeda
[Jun 30]
13.00  Tauras            0-3  Kruoja
??.00  Suduva            3-0  Mazeikiai
17.00  Atlantas          0-5  Dainava
19.00  Ekranas           1-1  Kaunas
Round 17
[Jul 02]
       Mazeikiai         1-1  Kaunas
[Jul 03]
       Dainava           1-2  Klaipeda
[Jul 04]
       Siauliai          1-3  Zalgiris
       Atlantas          3-2  Tauras
       Kruoja            0-5  Ekranas
       Banga             0-3  Suduva
Round 18
[Jul 23]
14.00  Kaunas            2-0  Klaipeda
[Jul 24]
12.00  Atlantas          1-5  Mazeikiai
17.00  Dainava           1-3  Kruoja
[Jul 25]
17.00  Suduva            1-0  Siauliai
[Jul 27]
13.30  Zalgiris          8-0  Tauras
Round 19
[Jul 30}
14.00  Banga             7-1  Dainava
[Jul 31]
13.00  Klaipeda          2-4  Mazeikiai
13.00  Siauliai          2-0  Ekranas
[Aug 01]
13.30  Zalgiris          3-0  Atlantas
17.00  Kruoja            3-5  Kaunas
17.00  Suduva            4-0  Tauras
Round 20
[Aug 06]
15.00  Kaunas            5-2  Banga
[Aug 07]
12.00  Mazeikiai         6-2  Kruoja
12.00  Atlantas          0-6  Klaipeda
[Aug 08]
17.00  Suduva            3-1  Zalgiris
17.00  Dainava           2-1  Siauliai
18.00  Tauras            1-2  Ekranas
Round 21
[Aug 13]
       Atlantas          1-3  Suduva
[Aug 14]
       Kruoja            1-4  Klaipeda
       Dainava           8-1  Tauras
       Siauliai          5-0  Kaunas
[Aug 15]
       Zalgiris          4-0  Ekranas
Round 22
[Aug 17]
16.00  Kruoja            1-1  Atlantas
[Aug 18]
13.00  Tauras            0-6  Kaunas
13.00  Klaipeda          1-5  Banga
18.00  Mazeikiai         0-2  Siauliai
[Aug 19]
17.00  Dainava           1-5  Zalgiris
Round 23
[Aug 21]
       Mazeikiai         6-1  Tauras
       Klaipeda          1-5  Siauliai
[Aug 22]
       Kruoja            1-6  Banga
       Kaunas            0-0  Zalgiris
       Atlantas          1-5  Ekranas
       Dainava           1-1  Suduva
Round 24
[Aug 27]
11.00  Atlantas          0-1  Banga
[Aug 28]
13.00  Tauras            1-5  Klaipeda
13.00  Siauliai          2-0  Kruoja
[Aug 29]
13.30  Zalgiris          1-0  Mazeikiai
17.00  Suduva            0-1  Kaunas
18.00  Ekranas           7-1  Dainava
from Round 21
[Sep 06, Thu]
19.00  Banga             1-0  Mazeikiai
Round 25
[Sep 10, Sat]
13.00  Mazeikiai         0-1  Suduva
[Sep 11, Sun]
12.00  Klaipeda          4-1  Zalgiris
14.00  Banga             2-1  Siauliai
[Sep 12, Mon]
14.00  Kruoja            5-0  Tauras
15.00  Kaunas            1-1  Ekranas
Round 26
[Sep 14, Wed]
       Suduva            2-1  Klaipeda
[Sep 15, Thu]
       Kruoja            1-4  Zalgiris
       Dainava           0-1  Kaunas
       Banga             4-2  Tauras
       Atlantas          0-6  Siauliai
[Sep 16, Fri]
       Ekranas           2-0  Mazeikiai
Round 27
[Sep 18, Sun]
13.00  Kruoja            1-2  Suduva
14.00  Kaunas            8-0  Atlantas
[Sep 19, Mon]
13.00  Siauliai          7-0  Tauras
13.00  Banga             1-1  Zalgiris
16.00  Klaipeda          2-5  Ekranas
17.00  Mazeikiai         0-1  Dainava
from Round 25
[Sep 22, Thu]
17.00  Dainava           4-0  Atlantas
Round 28
[Sep 26, Mon]
13.30  Zalgiris          6-0  Siauliai
14.00  Atlantas          0-3  Tauras
17.00  Suduva            4-1  Banga
[Sep 27, Tue]
17.00  Ekranas           3-1  Kruoja
from Round 22
[Sep 29, Thu]
16.00  Ekranas           0-0  Suduva
Round 29
[Oct 02, Sun]
11.00  Klaipeda          0-4  Kaunas
13.00  Kruoja            1-0  Dainava
[Oct 03, Mon]
13.00  Tauras            0-5  Zalgiris
13.00  Siauliai          2-2  Suduva
15.00  Mazeikiai         6-0  Atlantas
18.00  Banga             0-7  Ekranas
from Round 18
[Oct 06, Thu]
16.00  Ekranas           8-0  Banga
from Round 28
[Oct 11, Tue]
14.00  Kaunas            1-1  Mazeikiai
[Oct 12, Wed]
17.00  Dainava           1-5  Klaipeda
Round 30
[Oct 15, Sat]
17.00  Dainava           4-0  Banga
[Oct 16, Sun]
12.00  Mazeikiai         2-3  Klaipeda
14.00  Kaunas            4-1  Kruoja
[Oct 17, Mon]
13.00  Atlantas          0-11 Zalgiris
16.00  Ekranas           1-0  Siauliai
17.00  Suduva            2-0  Tauras
Round 31
[Oct 24, Mon]
13.00  Kruoja            5-0  Mazeikiai
13.00  Banga             2-3  Kaunas
13.00  Siauliai          5-0  Dainava
13.30  Zalgiris          1-0  Suduva
16.00  Klaipeda          5-1  Atlantas
       Ekranas          10-0  Tauras
Round 32
[Oct 31, Mon]
13.00  Mazeikiai         2-3  Banga
13.00  Atlantas          0-19 Suduva
13.00  Kaunas            3-1  Siauliai
13.00  Ekranas           0-2  Zalgiris
13.00  Dainava           4-0  Tauras
15.30  Klaipeda          0-6  Kruoja
Round 33
[Nov 04, Fri]
13.00  Siauliai          8-0  Mazeikiai
[Nov 07, Mon]
13.00  Kruoja            5-0  Atlantas
13.00  Suduva            2-0  Ekranas
13.00  Zalgiris          2-2  Dainava
13.00  Kaunas            8-0  Tauras
14.00  Banga             1-5  Klaipeda
NOTE: * - technical win

Created 11-03-2011. Corrected 08-11-2011
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: almis@post.omnitel.net Copyright 2011 Almis. All rights reserved.