Lithuania 2012

A RESERVES LYGA

Round 36
[Nov 12, Mon]
13.00  Suduva      3-0  REO              w/o game
13.00  Ekranas     5-0  Kruoja
13.00  Tauras      0-0  Atlantas
13.00  Siauliai    1-0  Banga
13.00  Zalgiris    7-0  Dainava

Final Standing

  1  Suduva-2 Marijampole       36  28  3  5  97- 24   73  87
  2  Ekranas-2 Panevezys        36  25  7  4 119- 21   98  82
  3  Kruoja-2 Pakruojis         36  24  4  8  96- 43   53  76
  4  Banga-2 Gargzdai           36  19  7 10  66- 46   20  64
  5  FK Siauliai-2              36  16  6 14  77- 57   20  54
  6  VMFD Zalgiris-2 Vilnius    36  15  5 16  66- 61    5  50
  7  Atlantas-2 Klaipeda        36   8  4 24  42- 92  -50  29
  8  Tauras-2 Taurage           36   8  3 25  40-113  -73  27
  9  Dainava-2 Alytus           36   6  6 24  38-101  -63  24
 10  REO-2 Vilnius              36   5  6 25  45-128  -83  21

Best Scorers:
A.Breive (Suduva)              - 23
T.Salamanavicius (Ekranas)     - 20
D.Medziausis (Siauliai)        - 14
R.Dyakiv (Kruoja)              - 13
S.Babilius (Tauras)            - 13
A.Brokas (Suduva)              - 13
E.Tamulevicius (Ekranas)       - 12
A.Marcinkevicius (Banga)       - 12

2012
I
Round 01
[Mar 11, Sun]
13.00  Siauliai    2-0  Atlantas
14.00  Tauras      1-4  Kruoja
17.00  Zalgiris    2-3  Banga
[Mar 12, Mon]
12.00  REO         2-2  Dainava
16.00  Ekranas     4-0  Suduva
Round 02
[Mar 18, Sun]
13.00  Suduva      4-1  Tauras
13.00  Ekranas     0-0  REO
13.00  Atlantas    1-2  Zalgiris
[Mar 19, Mon]
13.00  Kruoja      3-1  Siauliai         in Siauliai
13.30  Banga       2-1  Dainava
Round 03
[Mar 25, Sun]
13.00  Siauliai    0-2  Suduva
14.00  Zalgiris    3-2  Kruoja
[Mar 26, Mon]
12.00  REO         5-2  Banga
16.00  Dainava     3-0  Atlantas         in Druskininkai
17.00  Tauras      1-3  Ekranas
Round 04
[Mar 31, Sat]
12.00  Kruoja      2-0  Dainava          in Panevezys
[Apr 01, Sun]
13.00  Ekranas     0-0  Siauliai
14.00  Tauras      4-3  REO
[Apr 02, Mon]
17.00  Suduva      2-0  Zalgiris
19.00  Atlantas    0-1  Banga            in Gargzdai
Round 05
[Apr 07, Sat]
14.00  Banga       0-0  Kruoja
15.00  Dainava     0-3  Suduva           in Marijampole
[Apr 10, Tue]
13.00  Siauliai    3-0  Tauras
[Apr 11, Wed]
12.00  REO         7-0  Atlantas
[Apr 12, Thu]
16.00  Zalgiris    0-2  Ekranas
Round 06
[Apr 15, Sun]
13.00  Siauliai    6-4  REO
13.00  Suduva      3-1  Banga
16.00  Kruoja      4-1  Atlantas         in Panevezys
[Apr 16, Mon]
17.00  Tauras      0-3  Zalgiris
17.00  Ekranas     4-0  Dainava
Round 07
[Apr 18, Wed]
12.00  REO         3-3  Kruoja
16.00  Atlantas    1-0  Suduva
[Apr 19, Tue]
13.00  Zalgiris    3-1  Siauliai
16.00  Dainava     2-4  Tauras           in Druskininkai
19.00  Banga       0-3  Ekranas
Round 08
[Apr 22, Sun]
10.30  Zalgiris    5-1  REO
13.00  Ekranas     0-0  Atlantas
13.00  Suduva      3-2  Kruoja
[Apr 23, Mon]
13.00  Siauliai    2-0  Dainava
17.00  Tauras      0-1  Banga
Round 09
[Apr 28, Sat]
17.00  Banga       3-2  Siauliai
[Apr 29, Sun]
15.00  Atlantas    0-1  Tauras
[Apr 30, Mon]
00.00  REO         4-3  Suduva
13.00  Kruoja      1-1  Ekranas
16.00  Dainava     0-6  Zalgiris
II
Round 10
[May 02, Wed]
18.00  Atlantas    1-2  Siauliai
[May 03, Thu]
14.00  Kruoja      3-0  Tauras
17.00  Suduva      0-0  Ekranas
[May 04, Fri]
18.30  Banga       1-0  Zalgiris
Round 11
[May 06, Sun]
13.00  Siauliai    1-2  Kruoja
14.00  Tauras      0-2  Suduva
[May 07, Mon]
00.00  REO         2-4  Ekranas
16.00  Dainava     0-3  Banga
[May 08, Tue]
13.00  Zalgiris    2-1  Atlantas
Round 12
[May 12, Sat]
13.00  Banga       4-2  REO
[May 13, Sun]
13.00  Ekranas     7-0   Tauras
[May 14, Mon]
13.00  Atlantas    3-4  Dainava
14.00  Kruoja      3-1  Zalgiris
17.00  Suduva      4-1  Siauliai
Round 13
[May 16, Wed]
12.00  REO         4-0  Tauras
[May 17, Thu]
13.00  Siauliai    0-0  Ekranas
13.00  Zalgiris    0-0  Suduva
[May 18, Fri]
16.00  Dainava     2-2  Kruoja
[May 19, Sat]
18.30  Banga       6-0  Atlantas
from Round 10
[May 22, Tue]
00.00  Dainava     5-0  REO
Round 14
[May 27, Sat]
16.00  Atlantas    2-2  REO
17.00  Tauras      0-5  Siauliai
19.00  Ekranas     6-0  Zalgiris
[May 28, Mon]
16.00  Kruoja      0-1  Banga
[May 29, Tue]
17.00  Suduva      2-0  Dainava
Round 16
[Jun 10, Sun]
17.00  Tauras      9-0  Dainava
[Jun 11, Mon]
14.00  Kruoja      6-0  REO
[Jun 13, Wed]
13.00  Siauliai    2-3  Zalgiris
17.00  Ekranas     0-1  Banga
[Jun 14, Thu]
17.00  Suduva      1-0  Atlantas
Round 17
[Jun 17, Sun]
13.00  Dainava     1-3  Siauliai
14.00  Kruoja      1-0  Suduva
18.30  Banga       1-1  Tauras
[Jun 18, Mon]
13.00  REO         2-2  Zalgiris
13.00  Atlantas    0-3  Ekranas
from Round 15
[Jun 20, Wed]
18.00  Banga       0-0  Suduva
[Jun 21, Thu]
13.00  Zalgiris    3-1  Tauras
13.00  REO         0-6  Siauliai
16.00  Dainava     0-3  Ekranas
[Jun 22, Fri]
13.00  Atlantas    0-4  Kruoja
Round 18
[Jun 25, Mon]
17.00  Suduva      9-0  REO
[Jun 26, Tue]
13.00  Zalgiris    1-0  Dainava
17.00  Ekranas     1-2  Kruoja
[Jun 27, Wed]
13.00  Siauliai    0-1  Banga
17.00  Tauras      5-4  Atlantas
III
Round 19
[Jun 30, Sat]
13.00  Siauliai    6-0  Atlantas
13.00  Zalgiris    3-0  Banga
[Jul 01, Sun]
13.00  REO         2-2  Dainava
[Jul 02, Mon]
17.00  Ekranas     3-0  Suduva
[Jul 14, Sat]
17.00  Tauras      0-4  Kruoja
Round 20
[Jul 21, Sat]
14.00  Banga       2-0  Dainava
[Jul 22, Sun]
13.00  Ekranas     3-0  REO              w/o game
[Jul 23, Mon]
13.00  Atlantas    3-1  Zalgiris
14.00  Kruoja      6-0  Siauliai
17.00  Suduva      3-0  Tauras
Round 21
[Jul 28, Sat]
00.00  REO         0-5  Banga
[Jul 29, Sun]
17.00  Tauras      0-11 Ekranas
[Jul 31, Tue]
13.00  Siauliai    0-4  Suduva
13.00  Zalgiris    1-3  Kruoja
Round 22
[Aug 04, Sat]
13.00  Atlantas    3-2  Banga
[Aug 05, Sun]
13.00  Kruoja      5-0  Dainava
[Aug 06, Mon]
17.00  Ekranas     4-1  Siauliai
17.00  Suduva      2-0  Zalgiris
Round 23
[Aug 11, Sat]
14.00  Kruoja      3-1  Banga
[Aug 12, Sun]
00.00  REO         2-2  Atlantas
13.00  Siauliai    1-0  Tauras
[Aug 13, Mon]
13.00  Zalgiris    0-4  Ekranas
16.00  Dainava     0-2  Suduva
from Round 21
[Aug 15, Wed]
16.00  Dainava      -   Atlantas
Round 24
[Aug 18, Sat]
13.00  Suduva      2-0  Banga
[Aug 19, Sun]
13.00  Siauliai   16-0  REO
13.00  Kruoja      6-0  Atlantas
[Aug 20, Mon]
17.00  Tauras      1-1  Zalgiris
17.00  Ekranas     5-1  Dainava
Round 25
[Aug 22, Wed]
13.00  REO         0-3  Kruoja           w/o game
13.00  Atlantas    0-3  Suduva
[Aug 23, Thu]
14.00  Zalgiris    2-0  Siauliai
[Aug 24, Fri]
16.00  Dainava     2-0  Tauras
Round 26
[Aug 26, Sun]
00.00  Suduva      5-0  Kruoja
[Aug 27, Mon]
13.00  Ekranas     3-0  Atlantas
00.00  Zalgiris    3-0  REO              w/o game
00.00  Siauliai    1-1  Dainava
00.00  Tauras      0-2  Banga
Round 27
[Sep 01, Sat]
00.00  REO         0-3  Suduva           w/o game
[Sep 02, Sun]
13.00  Atlantas    3-0  Tauras
17.30  Banga       1-1  Siauliai
[Sep 03, Mon]
16.00  Dainava     3-3  Zalgiris
[Sep 04, Tue]
14.00  Kruoja      0-3  Ekranas
from Round 22
[Sep 09, Sun]
17.00  Tauras      3-0  REO              w/o game
IV
Round 28
[Sep 14, Fri]
13.00  Atlantas    0-0  Siauliai
[Sep 15, Sat]
13.00  Banga       2-2  Zalgiris
[Sep 16, Sun]
14.00  Kruoja      4-0  Tauras
16.00  Dainava     3-0  REO              w/o game
[Sep 17, Mon]
17.00  Suduva      2-0  Ekranas
Round 29
[Sep 19, Wed]
13.00  Zalgiris    4-0  Atlantas
13.00  Siauliai    5-2  Kruoja
[Sep 20, Thu]
17.00  Tauras      1-5  Suduva
00.00  REO         0-3  Ekranas          w/o game
[Sep 21, Fri]
16.00  Dainava     1-2  Banga
Round 30
[Sep 23, Sun]
13.00  Ekranas    11-0  Tauras
14.00  Kruoja      5-0  Zalgiris
[Sep 24, Mon]
17.00  Suduva      3-0  Siauliai
00.00  Banga       3-0  REO              w/o game
from Round 25
[Sep 27, Thu]
18.30  Banga       3-2  Ekranas
Round 31
[Sep 30, Sun]
00.00  REO         0-3  Tauras           w/o game
16.00  Dainava     0-3  Kruoja           w/o game
[Oct 01, Mon]
13.00  Siauliai    0-5  Ekranas
13.00  Zalgiris    1-4  Suduva
[Oct 02, Tue]
17.30  Banga       1-1  Atlantas
Round 32
[Oct 06, Sat]
00.00  Atlantas    3-0  REO              w/o game
[Oct 07, Sun]
13.00  Suduva      5-1  Dainava
14.00  Banga       0-3  Kruoja
[Oct 08, Mon]
13.00  Ekranas     3-0  Zalgiris
16.00  Tauras      2-4  Siauliai
from Round 30
[Oct 11, Thu]
13.00  Atlantas    7-0  Dainava
Round 33
[Oct 20, Sat]
00.00  REO         0-3  Siauliai          w/o game
[Oct 21, Sun]
13.00  Atlantas    1-2  Kruoja
13.30  Zalgiris    0-1  Tauras
[Oct 22, Mon]
13.00  Banga       2-4  Suduva
16.00  Dainava     2-4  Ekranas
Round 34
[Oct 28, Sun]
13.00  Suduva      6-1  Atlantas
13.00  Ekranas     1-1  Banga
[Oct 29, Mon]
13.00  Siauliai    1-0  Zalgiris
13.00  Tauras      1-2  Dainava
[Oct 30, Tue]
00.00  Kruoja      3-0  REO              w/o game
Round 35
[Nov 03, Sat]
13.00  Atlantas    4-8  Ekranas
[Nov 04, Sun]
13.00  Dainava     0-0  Siauliai
15.00  Banga       8-0  Tauras
[Nov 05, Mon]
00.00  REO         0-3  Zalgiris         w/o game
13.00  Kruoja      0-3  Suduva
Round 36
[Nov 12, Mon]
13.00  Suduva      3-0  REO              w/o game
13.00  Ekranas     5-0  Kruoja
13.00  Tauras      0-0  Atlantas
13.00  Siauliai    1-0  Banga
13.00  Zalgiris    7-0  Dainava

Created 13-03-2012. Corrected 15-11-2012
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: almis@post.omnitel.net Copyright 2012 Almis. All rights reserved.