Lithuania 2013

LFF 2 LYGA ZONE SOUTH (Third Level)

Round 26
[Oct 22]
16.00  Druskininkai     2-0  Trakai-2
18.00  Ateitis          2-3  Sveikata
[Oct 23]
20.00  Bekentas         2-3  Granitas
[Oct 24]
15.00  Fajetonas        1-4  Stumbras
19.00  Gariunai         4-0  Rudupis
[Oct 26]
14.00  Rotalis          3-0  MRU
from Round 19
[Oct 27]
       Rudupis          5-4  Stumbras
from Round 14
[Oct 29]
       Fajetonas        4-1  Kaunas
[Nov 02]
       MRU              3-0  Druskininkai
from Round 24
[Nov 03]
       Kaunas           1-1  Ateitis

Standing

  1  Gariunai Vilnius         24  19  4  1  65- 14   51  61
  2  Stumbras Kaunas          24  17  4  3  79- 32   47  55
  3  MRU Vilnius              24  14  7  3  55- 23   32  49
  4  SFK Rotalis Vilnius      24  11  7  6  38- 31    7  40
  5  Sveikata Kybartai        24  11  4  9  49- 49    0  37
  6  F.B.K. Kaunas            24   9  4 11  52- 47    5  31
  7  Rudupis Prienai          24   9  4 11  61- 62   -1  31
  8  Bekentas Vilnius         24   8  6 10  50- 52   -2  30
  9  FK Trakai-2              24   9  2 13  36- 51  -15  29
 10  Granitas Vilnius         24   8  2 14  37- 63  -26  26
 11  FK Druskininkai          24   6  5 13  38- 63  -25  23
 12  Fajetonas Jonava         24   6  3 15  48- 72  -24  21
 13  FM-Ateitis Vilnius       24   2  2 20  21- 70  -49   8

BestScorers:

 


All times is Lithuanian (CET, GMT +02.00)

2013
I
Round 1
[Apr 25]
19.00  Gariunai         2-1  Granitas
[Apr 27]
12.00  Stumbras         2-0  Sveikata
[Apr 28]
15.00  Druskininkai     2-3  MRU
[Apr 30]
18.00  Rotalis          1-0  FM-Ateitis
20.00  Bekentas         3-0  Trakai-2
from Round 7
[May 02]
19.10  Gariunai         3-2  Fajetonas
Round 2
[May 03]
20.15  Kaunas           3-3  Sveikata
20.30  MRU              2-1  Bekentas
[May 04]
12.00  Stumbras         2-2  Rotalis
[May 05]
12.00  Rudupis          5-1  Granitas
[May 08]
21.00  FM-Ateitis       1-4  Druskininkai
[May 09]
19.00  Gariunai         2-0  Trakai-2
Round 3
[May 10]
19.00  Sveikata         3-1  Fajetonas
20.15  Rotalis          1-0  Kaunas
[May 11]
12.00  Stumbras         5-2  Druskininkai
[May 14]
20.00  Bekentas         2-1  FM-Ateitis
[May 15]
19.00  Rudupis          1-4  Trakai-2
[May 17]
20.30  MRU              1-1  Gariunai
Round 4
[May 10]
19.00  MRU              1-1  Rudupis
[May 15]
19.00  Fajetonas        1-3  Rotalis
[May 18]
19.00  Stumbras         5-0  Bekentas
[May 19]
18.00  Kaunas           5-1  Druskininkai
[May 21]
18.00  FM-Ateitis       0-3  Gariunai
00.00  Trakai-2         3-1  Granitas
Round 5
[May 23]
19.00  Druskininkai     2-1  Fajetonas
[May 24]
20.30  MRU              6-0  Granitas
[May 25]
16.00  Rotalis          0-0  Sveikata
[May 26]
12.00  Stumbras         1-1  Gariunai
[May 28]
20.00  Bekentas         0-1  Kaunas
[May 29]
19.00  Rudupis          7-1  FM-Ateitis
from Round 13
[May 31]
19.00  MRU              3-0  Rotalis
Round 6
[May 31]
19.00  Fajetonas        2-6  Bekentas
20.00  Kaunas           0-2  Gariunai
[Jun 01]
12.00  Stumbras         5-4  Rudupis
16.00  Sveikata         2-2  Druskininkai
[Jun 04]
18.00  FM-Ateitis       2-1  Granitas
from Round 9
[Jun 05]
12.00  Stumbras         1-3  MRU
Round 7
[Jun 05]
16.00  Kaunas           3-2  Rudupis
[Jun 06]
19.00  Bekentas         1-0  Sveikata
[Jun 08]
12.00  Stumbras         6-1  Granitas
13.00  Druskininkai     0-0  Rotalis
[Jun 11]
18.00  FM-Ateitis       1-3  Trakai-2
Round 8
[Jun 12]
19.00  Rotalis          1-1  Bekentas
20.00  Fajetonas        1-3  Rudupis
[Jun 14]
12.00  Stumbras         4-2  Trakai-2
19.30  Kaunas           2-3  Granitas
[Jun 15]
16.00  Sveikata         1-4  Gariunai
[Jun 16]
11.00  FM-Ateitis       0-3  MRU
Round 9
[Jun 18]
20.00  Bekentas         1-2  Druskininkai
[Jun 19]
20.00  Trakai-2         4-2  Kaunas
[Jun 20]
19.00  Granitas         3-0  Fajetonas
19.00  Gariunai         3-1  Rotalis
[Jun 22]
17.00  Rudupis          4-5  Sveikata
Round 10
[Jun 25]
19.00  Fajetonas        2-4  Trakai-2
20.00  Druskininkai     1-2  Gariunai
20.00  Kaunas           2-3  MRU
[Jun 26]
19.00  Sveikata         4-2  Granitas
[Jun 27]
20.00  Rudupis          0-3  Rotalis
Round 11
[Jun 28]
20.30  MRU              7-1  Fajetonas
[Jun 29]
11.00  FM-Ateitis       0-2  Kaunas
[Jun 30]
12.00  Rudupis          4-2  Druskininkai
16.00  Trakai-2         0-3  Sveikata
18.00  Granitas         1-3  Rotalis
[Jul 02]
20.00  Bekentas         1-3  Gariunai
Round 12
[Jul 02]
19.00  Stumbras         1-2  Kaunas
[Jul 03]
18.30  Fajetonas        0-3  FM-Ateitis
19.00  Druskininkai     3-0  Granitas
[Jul 04]
19.00  Sveikata         1-1  MRU
[Jul 09]
20.00  Bekentas         1-1  Rudupis
Round 13
[Jul 05]
11.00  Stumbras         7-1  Fajetonas
20.00  Rudupis          0-3  Gariunai
[Jul 09]
19.00  Sveikata         4-1  FM-Ateitis
19.30  Trakai-2         3-1  Druskininkai
from Round 1
[Jul 09]
19.00  Kaunas           1-1  Fajetonas
II
Round 14
[Aug 05]
19.00  Granitas         0-1  Gariunai
[Aug 06]
19.15  Trakai-2         1-1  Bekentas
from Round 10
[Aug 07]
18.00  Stumbras         7-1  FM-Ateitis
Round 15
[Aug 09]
19.30  Sveikata         2-0  Kaunas
[Aug 10]
12.00  Granitas         2-1  Rudupis
17.00  Druskininkai     3-1  FM-Ateitis
[Aug 13]
19.00  Trakai-2         1-1  Gariunai
20.00  Bekentas         2-2  MRU
from Round 14
[Aug 13]
18.00  FM-Ateitis       1-3  Rotalis
from Round 6
[Aug 16]
16.30  MRU              2-0  Trakai-2
Round 16
[Aug 16]
20.00  Kaunas           2-3  Rotalis
[Aug 17]
16.00  Druskininkai     1-2  Stumbras
[Aug 18]
16.00  Fajetonas        3-2  Sveikata
[Aug 20]
18.00  Ateitis          0-3  Bekentas
[Aug 22]
19.00  Trakai-2         1-3  Rudupis
19.10  Gariunai         0-0  MRU
from Round 12
[Aug 19]
19.00  Rotalis          0-1  Trakai-2
Round 17
[Aug 22]
19.00  Fajetonas        1-1  Rotalis
[Aug 24]
16.00  Druskininkai     0-6  Kaunas
[Aug 25]
       Rudupis          2-0  MRU
[Aug 27]
18.00  Gariunai         1-0  Ateitis
19.00  Granitas         3-0  Trakai-2
[Aug 28]
20.00  Bekentas         1-5  Stumbras
from Round 13
[Aug 22]
18.00  Granitas         3-0  Bekentas
from Round 14
[Aug 23]
19.00  Sveikata         1-2  Stumbras
Round 18
[Aug 27]
19.00  Fajetonas        0-0  Druskininkai
[Aug 31]
16.00  Sveikata         2-1  Rotalis
[Sep 01]
16.00  Kaunas           0-3  Bekentas
[Sep 02]
18.30  Granitas         1-1  MRU
[Sep 03]
18.00  Ateitis          1-2  Rudupis
[Sep 05]
19.10  Gariunai         0-1  Stumbras
from Round 25
[Sep 05]
18.00  Trakai-2         1-2  Rotalis
Round 19
[Sep 03]
20.00  Bekentas         1-4  Fajetonas
[Sep 07]
16.00  Druskininkai     1-4  Sveikata
[Sep 10]
18.30  Granitas         1-1  Ateitis
[Sep 12]
19.10  Gariunai         4-0  Kaunas
Round 20
[Sep 07]
       Rudupis          3-5  Kaunas
[Sep 14]
14.00  Rotalis          2-2  Druskininkai
20.00  Bekentas         7-1  Sveikata
[Sep 16]
17.30  Granitas         0-4  Stumbras
[Sep 17]
17.00  Trakai-2         3-0  Ateitis
[Sep 21]
14.00  Fajetonas        1-5  Gariunai
from Round 25
[Sep 18]
15.30  Kaunas           2-2  Stumbras
Round 21
[Sep 17]
20.00  Bekentas         2-2  Rotalis
[Sep 20]
20.00  MRU              5-0  Ateitis
[Sep 21]
12.00  Granitas         2-3  Kaunas
[Sep 24]
17.00  Rudupis          7-5  Fajetonas
17.00  Trakai-2         0-2  Stumbras
[Sep 26]
19.10  Gariunai         3-0  Sveikata
Round 22
[Sep 20]
17.00  Sveikata         4-1  Rudupis
[Sep 21]
14.00  Druskininkai     3-7  Bekentas
[Sep 27]
20.00  Kaunas           9-1  Trakai-2
20.00  MRU              0-0  Stumbras
[Sep 29]
       Fajetonas        8-0  Granitas
[Oct 03]
19.10  Rotalis          0-3  Gariunai
Round 23
[Oct 01]
18.00  Ateitis          1-5  Stumbras
[Oct 03]
16.00  Trakai-2         3-1  Fajetonas
[Oct 04]
20.00  MRU              1-0  Kaunas
[Oct 05]
16.00  Granitas         3-1  Sveikata
[Oct 08]
17.00  Rotalis          2-1  Rudupis
[Oct 09]
19.10  Gariunai         7-1  Druskininkai
Round 24
[Sep 28]
15.00  Druskininkai     1-1  Rudupis
[Oct 08]
16.00  Fajetonas        4-1  MRU
[Oct 12]
16.00  Rotalis          3-2  Granitas
[Oct 13]
15.00  Sveikata         2-1  Trakai-2
[Oct 17]
19.10  Gariunai         7-1  Bekentas
from Round 19
[Oct 07]
00.00  Trakai-2         0-3  MRU
Round 25
[Oct 05]
       Rudupis          3-3  Bekentas
[Oct 15]
18.00  Ateitis          2-3  Fajetonas
[Oct 18]
20.00  MRU              4-1  Sveikata
[Oct 19]
16.00  Granitas         3-2  Druskininkai
from Round 15
[Oct 20]
12.00  Rotalis          1-2  Stumbras
Round 26
[Oct 22]
16.00  Druskininkai     2-0  Trakai-2
18.00  Ateitis          2-3  Sveikata
[Oct 23]
20.00  Bekentas         2-3  Granitas
[Oct 24]
15.00  Fajetonas        1-4  Stumbras
19.00  Gariunai         4-0  Rudupis
[Oct 26]
14.00  Rotalis          3-0  MRU
from Round 19
[Oct 27]
       Rudupis          5-4  Stumbras
from Round 14
[Oct 29]
       Fajetonas        4-1  Kaunas
[Nov 02]
       MRU              3-0  Druskininkai
from Round 24
[Nov 03]
       Kaunas           1-1  Ateitis

Created 22-04-2013. Corrected 08-04-2014
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: info@almis.sritis.lt Copyright 2013 Almis. All rights reserved.