Lithuania 2014

LFF 2 LYGA ZONE SOUTH (Third Level)

from Round 19
[Nov 06]
14.00  Nevezis-2        0-1  VU-Vilmesta
from Round 24
[Nov 15]
??.00  Nevezis-2        3-3  Bekentas
from Round 23
[??]
??.00  Visaginas         -   Bekentas

Standing

  1  F.B.K. Kaunas            26  20  3  3  69- 19   50  63
  2  VU-Vilmesta Vilnius      26  20  2  4  84- 21   63  62
  3  FK Druskininkai          26  19  3  4  92- 33   59  60
  4  Gariunai Vilnius         26  19  3  4  62- 23   39  60
  5  Bekentas Vilnius         25  12  3 10  62- 54    8  39
  6  Nevezis-2 Kedainiai      26  11  6  9  57- 52    5  39
  7  Sveikata Kybartai        26  12  2 12  53- 49    4  38
  8  Rudupis Prienai          26  11  3 12  66- 54   12  36
  9  SFK Rotalis Vilnius      26   9  5 12  31- 43  -12  32
 10  FK Visaginas             25   9  1 15  45- 76  -31  28
 11  GB United Kaisiadorys    26   7  2 17  37- 64  -27  23
 12  Fajetonas Jonava         26   6  4 16  31- 66  -35  22
 13  FM-Ateitis Vilnius       26   5  5 16  33- 68  -35  20
 14  Granitas Vilnius         26   0  0 26   9-109 -100   0

BestScorers:
T.Svaikevicius (VU-Vilmesta)      - 30
T.Straleckas (Druskininkai)       - 28
J.Sevilla Sevilla(Kaunas)         - 19
P.Sirotavicius (Nevezis-2)        - 16
A.Peciulis (Sveikata)             - 15

All times is Lithuanian (CET, GMT +02.00)

2014
I
from Round 02
[Apr 22]
20.00  Bekentas         4-1  Granitas
from Round 13
[Apr 23]
18.00  Rudupis          5-0  Ateitis
Round 01
[Apr 24]
20.00  Gariunai         4-1  GB United
[Apr 26]
14.00  Druskininkai     3-2  Bekentas
17.00  Nevezis-2        4-0  Sveikata
[Apr 27]
13.00  Granitas         0-8  VU-Vilmesta
[Apr 28]
21.30  Rotalis          2-1  Visaginas
[Apr 29]
18.00  Fajetonas        2-1  Rudupis
[Apr 30]
19.30  Kaunas           4-0  Ateitis
from Round 03
[Apr 29]
20.00  Bekentas         2-3  VU-Vilmesta
Round 02
[May 01]
13.00  Gariunai         3-0  Visaginas
20.00  Nevezis-2        4-0  Rotalis
[May 02]
19.00  VU-Vilmesta      4-1  GB United
[May 04]
13.00  Rudupis          1-2  Druskininkai
[May 06]
19.00  Sveikata         2-2  Ateitis
20.00  Kaunas           3-0  Fajetonas
from Round 11
[May 06]
18.30  Bekentas         0-4  Nevezis-2
Round 03
[May 09]
18.00  Granitas         0-6  Rudupis
19.00  Sveikata         2-1  Fajetonas
[May 10]
14.00  Druskininkai     4-1  Kaunas
14.00  GB United        5-1  Visaginas
[May 11]
15.00  Nevezis-2        2-6  Gariunai
[May 13]
20.00  Ateitis          1-1  Rotalis
from Round 12
[May 09]
18.30  Bekentas         3-0  Ateitis
from Round 06
[May 13]
19.00  Fajetonas        1-0  GB United
from Round 13
[May 13]
18.30  Druskininkai     6-0  Granitas
Round 04
[May 14]
19.00  Rudupis          9-4  Bekentas
[May 15]
20.00  Kaunas           5-0  Granitas
[May 16]
18.00  Rotalis          0-0  Fajetonas
[May 17]
16.00  VU-Vilmesta      8-0  Visaginas
16.00  Sveikata         1-7  Druskininkai
[May 18]
14.00  GB United        2-2  Nevezis-2
Round 05
[May 20]
20.00  Bekentas         0-0  Kaunas
[May 22]
18.00  Gariunai         1-0  Ateitis
[May 23]
18.00  Rudupis          1-3  VU-Vilmesta
[May 24]
14.00  Druskininkai     1-0  Rotalis
15.00  Nevezis-2        3-1  Visaginas
from Round 11
[May 25]
16.00  Sveikata         1-3  Gariunai
from Round 07
[May 27]
20.00  Bekentas         2-2  Rotalis
Round 06
[May 27]
20.00  Kaunas           0-2  Rudupis
[May 29]
20.00  Gariunai         1-1  Druskininkai
[May 31]
16.00  Sveikata         4-1  Bekentas
17.00  VU-Vilmesta      0-1  Nevezis-2
[Jun 01]
18.30  Rotalis          2-1  Granitas
from Round 12
[Jun 01]
16.00  Kaunas          10-2  Visaginas
from Round 05
[Jun 03]
19.00  GB United       3-1  Ateitis
from Round 08
[Jun 03]
19.00  Rudupis          2-2  Rotalis
20.00  Gariunai         1-0  Bekentas
Round 07
[Jun 06]
18.30  Granitas         1-5  Gariunai
[Jun 07]
14.00  Kaunas           3-1  VU-Vilmesta
17.00  Druskininkai     4-1  GB United
[Jun 08]
19.00  Rudupis          2-1  Sveikata
from Round 10
[Jun 10]
20.00  Bekentas         5-3  Visaginas
Round 08
[Jun 10]
18.00  VU-Vilmesta      3-2  Ateitis
[Jun 11]
14.00  GB United        4-0  Granitas
Round 09
[Jun 13]
19.00  Sveikata         2-1  VU-Vilmesta
19.00  Kaunas           3-2  Rotalis
[Jun 14]
15.00  Granitas         1-3  Visaginas
[Jun 18]
16.00  GB United        1-3  Bekentas
17.00  Druskininkai     1-1  Nevezis-2
from Round 07
[Jun 15]
17.00  Nevezis-2        3-2  Ateitis
Round 10
[Jun 15]
19.00  GB United        2-3  Rudupis
[Jun 17]
19.00  VU-Vilmesta      5-0  Fajetonas
[Jun 19]
20.00  Gariunai         1-0  Kaunas
from Round 05
[Jun 20]
19.30  Granitas         3-8  Sveikata
Round 11
[Jun 20]
18.30  Rotalis          1-5  VU-Vilmesta
20.00  Rudupis          5-2  Visaginas
[Jun 22]
18.00  Kaunas           3-0  GB United
[Jun 24]
17.00  Granitas         1-3  Ateitis
from Round 08
[Jun 22]
17.00  Druskininkai     4-0  Visaginas
from Round 10
[Jun 23]
14.00  Sveikata         1-2  Rotalis
Round 12
[Jun 25]
19.30  VU-Vilmesta      6-1  Druskininkai
[Jun 26]
20.00  Gariunai         2-0  Rotalis
[Jun 28]
17.00  GB United        1-3  Sveikata
[Jun 29]
19.00  Nevezis-2        1-5  Rudupis
from Round 13
[Jun 26]
19.00  Fajetonas        0-2  Bekentas
from Round 10
[Jun 28]
11.30  Druskininkai     4-1  Ateitis
from Round 07
[Jun 29]
15.00  Fajetonas        1-2  Visaginas
from Round 09
[Jun 30]
19.30  Rudupis          2-2  Gariunai
from Round 06
[Jul 01]
20.00  Ateitis          3-1  Visaginas
from Round 08
[Jul 02]
20.00  Sveikata         1-2  Kaunas
from Round 11
[Jul 02]
18.00  Druskininkai     8-0  Fajetonas
Round 13
[Jul 03]
20.00  VU-Vilmesta      2-1  Gariunai
[Jul 04]
19.00  Rotalis          3-2  GB United
[Jul 05]
16.00  Sveikata         3-0  Visaginas
16.00  Kaunas           2-2  Nevezis-2
from Round 09
[Jul 05]
11.30  Fajetonas        1-1  Ateitis
Round 14
[Aug 03]
16.00  Sveikata         6-1  Nevezis-2
[Aug 05]
20.00  Ateitis          0-3  Kaunas
from Round 5
[Aug 08]
19.00  Fajetonas        1-1  Gariunai
Round 15
[Aug 09]
18.00  Granitas         0-7  Bekentas
20.00  Ateitis          0-0  Sveikata
[Aug 10]
14.00  Druskininkai     5-3  Rudupis
[Aug 11]
19.00  Rotalis          1-1  Nevezis-2
[Aug 12]
19.00  Fajetonas        0-1  Kaunas
from Round 14
[Aug 11]
19.00  GB United        1-0  Gariunai
[Aug 12]
20.00  Bekentas         3-1  Druskininkai
from Round 14
[Aug 15]
13.00  Visaginas        1-0  Rotalis
Round 16
[Aug 16]
18.00  Rudupis         10-1  Granitas
[Aug 17]
15.00  Visaginas        6-0  GB United
18.00  Fajetonas        0-2  Sveikata
[Aug 19]
19.00  Kaunas           3-1  Druskininkai
[Aug 20]
??.00  Rotalis          2-0  Ateitis
from Round 18
[Aug 19]
20.00  Gariunai         3-0  Fajetonas
Round 17
[Aug 14]
??.00  Ateitis          0-4  Gariunai
[Aug 20]
19.00  Nevezis-2        5-1  GB United
[Aug 21]
20.00  Bekentas         3-0  Rudupis
[Aug 22]
19.00  Granitas         0-2  Kaunas
[Aug 23]
16.00  Druskininkai     1-0  Sveikata
from Round 15
[Aug 23]
13.00  Visaginas        1-4  Gariunai
from Round 14
[Aug 25]
??.00  VU-Vilmesta      3-0* Granitas
from Round 17
[Aug 27]
18.00  Fajetonas        0-2  Rotalis
Round 18
[Aug 26]
19.00  Kaunas           8-0  Bekentas
??.00  GB United        3-4  Ateitis
[Aug 29]
??.00  VU-Vilmesta      4-0  Rudupis
18.30  Sveikata         3-0* Granitas
[Aug 31]
15.00  Visaginas        2-1  Nevezis-2
from Round 19
[Aug 29]
18.30  Druskininkai     4-1  Gariunai
from Round 22
[Aug 30]
15.00  Rotalis          0-2  Kaunas
from Round 10
[Sep 02]
18.30  Nevezis-2        3-0* Granitas
from Round 25
[Sep 02]
20.00  Bekentas         2-1  Ateitis
from Round 18
[Sep 04]
13.00  Rotalis          1-6  Druskininkai
from Round 20
[Sep 04]
20.00  Gariunai         3-0* Granitas
Round 19
[Sep 03]
18.00  GB United        3-0  Fajetonas
[Sep 06]
13.00  Bekentas         7-1  Sveikata
[Sep 10]
17.30  Granitas         0-3* Rotalis
from Round 16
[Sep 09]
??.00  VU-Vilmesta      4-1  Bekentas
Round 20
[Sep 09]
18.00  Visaginas        5-1  Fajetonas
??.00  Ateitis          2-1  Nevezis-2
[Sep 12]
18.00  Rotalis          1-3  Bekentas
[Sep 13]
??.00  VU-Vilmesta      0-0  Kaunas
18.00  GB United        0-8  Druskininkai
[Sep 16]
17.30  Sveikata         3-0  Rudupis
from Round 17
[Sep 16]
14.00  Visaginas        0-3  VU-Vilmesta
Round 21
[Sep 16]
20.00  Bekentas         1-2  Gariunai
[Sep 18]
17.00  Fajetonas        5-4  Nevezis-2
[Sep 20]
14.00  Visaginas        1-5  Druskininkai
17.00  Granitas         0-3* GB United
17.00  Kaunas           2-0  Sveikata
17.30  Rudupis          0-2  Rotalis
[Sep 23]
??.00  Ateitis          0-6  VU-Vilmesta
from Round 15
[Sep 20]
??.00  GB United        0-1  VU-Vilmesta
from Round 23
[Sep 21]
16.00  Gariunai         6-1  Nevezis-2
Round 22
[Sep 23]
20.00  Bekentas         1-2  GB United
[Sep 25]
20.00  Gariunai         3-0  Rudupis
[Sep 27]
??.00  VU-Vilmesta      3-1  Sveikata
14.00  Visaginas        3-0* Granitas
[Sep 28]
15.00  Nevezis-2        2-1  Druskininkai
from Round 26
[Sep 27]
14.00  GB United        0-1  Rotalis
from Round 12
[Sep 30]
17.30  Fajetonas        3-0* Granitas
Round 23
[Sep 28]
16.00  Kaunas           2-0  Gariunai
[Sep 30]
??.00  Ateitis          1-4  Druskininkai
12.00  Rudupis          1-1  GB United
[Oct 03]
??.00  Fajetonas        0-5  VU-Vilmesta
[Oct 04]
16.00  Rotalis          0-1  Sveikata
from Round 14
[Oct 06]
16.30  Rudupis          3-2  Fajetonas
Round 24
[Oct 04]
16.00  Granitas         0-3* Nevezis-2
16.00  GB United        0-2  Kaunas
[Oct 07]
??.00  Ateitis          3-0  Granitas
[Oct 11]
??.00  VU-Vilmesta      3-1  Rotalis
17.00  Gariunai         2-1  Sveikata
[Oct 12]
14.00  Visaginas        3-0  Rudupis
from Round 26
[Oct 10]
20.00  Bekentas         3-0  Fajetonas
from Round 24
[Oct 14]
16.30  Fajetonas        2-6  Druskininkai
from Round 19
[Oct 15]
??.00  Visaginas        3-3  Ateitis
??.00  Rudupis          2-3  Kaunas
Round 25
[Oct 12]
20.00  Nevezis-2        1-2  Kaunas
[Oct 14]
16.00  Granitas         0-3* Fajetonas
[Oct 16]
20.00  Rotalis          0-1  Gariunai
[Oct 17]
??.00  Druskininkai     1-1  VU-Vilmesta
[Oct 18]
16.00  Sveikata         3-0  GB United
from Round 25
[Oct 18]
??.00  Visaginas        0-3  Kaunas
Round 26
[Oct 21]
??.00  Ateitis          2-3  Rudupis
[Oct 24]
??.00  Gariunai         2-1  VU-Vilmesta
[Oct 25]
14.00  Visaginas        4-3  Sveikata
14.00  Granitas         0-3* Druskininkai
from Round 22
[Sep 26]
??.00  Ateitis          1-5  Fajetonas
from Round 25
[Oct 28]
??.00  Rudupis          0-1  Nevezis-2
from Round 8
[Nov 04]
??.00  Nevezis-2        3-3  Fajetonas
from Round 19
[Nov 06]
14.00  Nevezis-2        0-1  VU-Vilmesta
from Round 24
[Nov 15]
??.00  Nevezis-2        3-3  Bekentas
from Round 23
[??]
??.00  Visaginas         -   Bekentas
Note: * - w/o game

Created 04-05-2014. Corrected 28-11-2014
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: info@almis.sritis.lt 2014 Almis. All rights reserved.