Lithuania 2014

LFF 2 LYGA ZONE WEST (Third Level)

Round 18
[Oct 11]
15.00  Minija           11-0  Venta
15.00  Sirvena           1-1  Krazante
15.00  Atmosfera         5-3  Akmene
15.00  Dziugas           4-1  Babrungas

Final Standing

  1  Juventa-99 Siauliai         16  12  2  2  29- 15   14  38
  2  Dziugas Telsiai             16  11  2  3  39- 13   26  35
  3  Babrungas Plunge            16  10  2  4  40- 19   21  32
  4  Minija Kretinga             16   9  2  5  34- 11   23  29
  5  Krazante Kelme              16   8  4  4  30- 17   13  28
  6  Sirvena Birzai              16   4  5  7  23- 33  -10  17
  7  Venta Kursenai              16   3  3 10  20- 41  -21  12
  8  SC Akmene                   16   2  2 12  16- 41  -25   8
  9  Atmosfera Mazeikiai         16   2  0 14  19- 60  -41   6

BestScorers:
E.Stonkus (Dziugas)           -  14
A.Sadauskas (Sirvena)         -   9
A.Viktoravicius (Krazante)    -   8

All times is Lithuanian (CET, GMT +02.00)

2014
I
Round 1
[May 02]
19.00  Minija            2-0  Atmosfera
[May 03]
15.00  Babrungas         2-1  Krazante
15.00  Sirvena           3-0  Juventa-99
15.00  Akmene            3-2  Dziugas
Round 2
[May 08]
19.00  Atmosfera         1-3  Dziugas
[May 09]
15.00  Venta             1-1  Sirvena
[May 10]
15.00  Juventa-99        1-3  Babrungas
[May 11]
13.00  Krazante          6-1  Akmene
Round 3
[May 17]
15.00  Akmene            0-4  Juventa-99
15.00  Babrungas         3-0  Venta
15.00  Krazante          0-2  Dziugas
[May 18]
15.00  Sirvena           0-4  Minija
Round 4
[May 23]
15.00  Juventa-99        1-0  Dziugas
19.00  Krazante          4-1  Atmosfera
[May 18]
15.00  Venta             4-0  Akmene
17.00  Minija            2-0  Babrungas
Round 5
[May 30]
15.00  Akmene            2-2  Minija
[May 31]
15.00  Venta             1-4  Dziugas
15.00  Krazante          0-1  Juventa
15.00  Atmosfera         0-6  Sirvena
Round 6
[Jun 03]
15.00  Juventa-99        2-0  Atmosfera
[Jun 07]
15.00  Venta             1-2  Krazante
15.00  Sirvena           1-2  Babrungas
[Jun 10]
19.00  Minija            0-1  Dziugas
Round 7
[Jun 13]
15.00  Juventa-99        3-2  Venta
19.00  Babrungas         3-0  Atmosfera
[Jun 14]
15.00  Krazante          3-0  Minija
15.00  Akmene            0-2  Sirvena
Round 8
[Jun 20]
15.00  Sirvena           0-1  Dziugas
19.00  Atmosfera         3-1  Venta
[Jun 21]
15.00  Minija            1-2  Juventa-99
17.00  Babrungas         4-0  Akmene
Round 9
[Jun 27]
17.00  Babrungas         1-1  Dziugas
19.00  Akmene            4-1  Atmosfera
[Jun 28]
15.00  Venta             0-0  Minija
15.00  Krazante          1-1  Sirvena
II
Round 10
[Aug 14]
18.00  Krazante          1-0  Babrungas
19.00  Atmosfera         1-5  Minija
19.00  Juventa-99        4-1  Sirvena
19.00  Dziugas           2-0  Akmene
Round 11
[Aug 21]
18.30  Dziugas           5-0  Atmosfera
[Aug 23]
15.00  Akmene            1-2  Krazante
15.00  Sirvena           0-0  Venta
17.00  Babrungas         1-1  Juventa-99
from Round 14
[Aug 27]
18.30  Sirvena           5-2  Atmosfera
Round 12
[Aug 29]
18.30  Dziugas           1-1  Krazante
19.00  Juventa-99        2-1  Akmene
[Aug 30]
15.00  Venta             1-4  Babrungas
16.00  Minija            1-0  Sirvena
Round 13
[Sep 05]
18.30  Dziugas           1-2  Juventa-99
[Sep 06]
15.00  Babrungas         0-2  Minija
15.00  Atmosfera         0-4  Krazante
15.00  Akmene            1-2  Venta
from Round 16
[Sep 12]
18.30  Atmosfera         3-5  Babrungas
Round 14
[Sep 13]
15.00  Juventa-99        1-1  Krazante
17.00  Dziugas           4-1  Venta
[Sep 14]
16.00  Minija            1-0  Akmene
Round 15
[Sep 19]
19.00  Atmosfera         1-3  Juventa-99
[Sep 20]
15.00  Dziugas           1-0  Minija
15.00  Babrungas         9-1  Sirvena
15.00  Krazante          3-1  Venta
Round 16
[Sep 27]
15.00  Minija            3-0  Krazante
15.00  Venta             0-1  Juventa-99
15.00  Sirvena           0-0  Akmene
Round 17
[Oct 04]
15.00  Juventa-99        1-0  Minija
15.00  Dziugas           7-1  Sirvena
15.00  Venta             5-1  Atmosfera
15.00  Akmene            0-2  Babrungas
Round 18
[Oct 11]
15.00  Minija           11-0  Venta
15.00  Sirvena           1-1  Krazante
15.00  Atmosfera         5-3  Akmene
15.00  Dziugas           4-1  Babrungas

Created 04-05-2014. Corrected 13-10-2014
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: info@almis.sritis.lt Copyright 2014 Almis. All rights reserved.