Lithuania 2015

LFF 2 LYGA ZONE SOUTH (Third Level)

from Round 17
[Oct 21]
       Vidzgiris        2-3  Druskininkai
from Round 01
[Oct 25]
19.30  Dainava          2-0  Silas-2
from Round 13
[Oct 28]
       Fajetonas        1-7  Spyris-2
from Round 09
[Oct 30]
       Spyris-2         8-0  Dainava
from Round 16
[Nov 14]
       Dainava          0-4  Vidzgiris
from Round 07
[Nov 17]
       Vidzgiris        6-1  Dainava

Final Standing

  1  FK Druskininkai          18  12  4  2  45- 22   23  40
  2  Spyris-2 Kaunas          18  12  1  5  74- 22   52  37
  3  Suduva-2 Marijampole     18  11  1  6  55- 27   28  34
  4  Rudupis Prienai          18  12  0  6  80- 30   50  33  -3
  5  Sveikata Kybartai        18  10  2  6  49- 37   12  32
  6  Fajetonas Jonava         18   9  2  7  29- 35   -6  29
  7  Hegelmann Litauen Kaunas 18   7  1 10  59- 55    4  22
  8  SRC-Vidzgiris Alytus     18   6  1 11  33- 63  -30  16
  9  Silas-2 Kazlu Ruda       18   3  2 13  14- 42  -28  11
 10  Dainava Alytus           18   1  0 17   8-113 -105   3

BestScorers:
 .

All times is Lithuanian (CET, GMT +02.00)

2015
I
Round 01
[May 01]
13.00  Sveikata         4-3  Suduva-2
[May 02]
17.00  Druskininkai     1-0  Spyris-2
[May 04]
18.30  Fajetonas        3-2  Hegelmann
19.00  Rudupis          2-3  Vidzgiris
Round 02
[May 06]
20.00  Spyris-2         1-2  Sveikata
[May 10]
14.00  Hegelmann        4-0  Silas-2
15.00  Vidzgiris        0-2  Fajetonas
[May 11]
18.30  Suduva-2         2-1  Rudupis
Round 03
[May 17]
14.00  Druskininkai     5-0  Silas-2
14.00  Hegelmann        1-5  Vidzgiris
[May 18]
19.00  Fajetonas        2-0  Suduva-2
[May 19]
19.00  Rudupis          1-4  Spyris-2
Round 04
[May 22]
19.00  Vidzgiris        2-1  Silas-2
[May 23]
18.00  Druskininkai     0-0  Sveikata
[May 25]
19.00  Spyris-2         5-0  Fajetonas
[May 27]
19.30  Suduva-2         3-1  Hegelmann
Round 05
[May 29]
19.30  Sveikata         3-0  Silas-2
[Jun 01]
14.00  Vidzgiris        0-5  Suduva-2
[Jun 02]
19.00  Rudupis          0-1  Druskininkai
[Jun 03]
19.00  Hegelmann        1-3  Spyris-2
Round 06
[Jun 05]
19.00  Sveikata         1-4  Rudupis
[Jun 08]
19.30  Suduva-2         6-0  Silas-2
[Jun 10]
19.00  Spyris-2         5-1  Vidzgiris
[Jun 11]
19.00  Druskininkai     1-0  Fajetonas
Round 07
[Jun 10]
19.00  Rudupis          2-0  Silas-2
[Jun 14]
15.00  Fajetonas        1-3  Sveikata
21.45  Hegelmann        4-4  Druskininkai
Round 08
[Jun 21]
16.00  Druskininkai     5-1  Vidzgiris
18.00  Spyris-2         3-0  Silas-2
18.00  Sveikata         1-2  Hegelmann
[Jun 22]
19.00  Rudupis          2-3  Fajetonas
Round 09
[Jun 26]
19.30  Suduva-2         0-1  Druskininkai
[Jun 28]
13.00  Fajetonas        3-1  Silas-2
18.00  Vidzgiris        3-2  Sveikata
[Jun 30]
19.00  Hegelmann        3-4  Rudupis
from Round 02
[Aug 07]
       Druskininkai     5-0  Dainava
from Round ?
[Aug 10]
       Dainava          1-5  Rudupis
from Round 07
[Aug 13]
18.30  Suduva-2         2-0  Spyris-2
from Round 08
[Aug 16]
       Suduva-2         8-0  Dainava
Round 10
[Aug 18]
       Suduva-2         3-2  Sveikata
[Aug 21]
       Vidzgiris        1-6  Rudupis
[Aug 23]
       Silas-2          3-0  Dainava
       Hegelmann        1-2  Fajetonas
Round 11
[Aug 21]
       Sveikata         0-5  Spyris-2
[Aug 27]
       Fajetonas        6-0  Vidzgiris
[Aug 29]
       Druskininkai     5-1  Dainava
[Aug 31]
       Silas-2          1-0  Hegelmann
       Rudupis          4-2  Suduva-2
Round 12
[Sep 03]
       Spyris-2         1-2  Rudupis
[Sep 06]
       Vidzgiris        1-5  Hegelmann
       Dainava          0-11 Sveikata
[Sep 07]
       Suduva-2         0-0  Fajetonas
[Sep 08]
       Silas-2          2-2  Druskininkai
Round 13
[Sep 12]
       Sveikata         1-1  Druskininkai
       Rudupis         17-0  Dainava
[Sep 13]
       Hegelmann        4-2  Suduva-2
       Silas-2          1-1  Vidzgiris
from Round 17
[Sep 16]
       Silas-2          3-1  Spyris-2
Round 14
[Sep 18]
       Druskininkai     2-1  Rudupis
[Sep 20]
       Dainava          0-1  Fajetonas
       Silas-2          2-3  Sveikata
[Sep 23]
       Suduva-2         7-1  Vidzgiris
Round 15
[Sep 22]
       Hegelmann        9-0  Dainava
[Sep 27]
       Fajetonas        1-4  Druskininkai
[Sep 28]
       Silas-2          0-1  Suduva-2
from Round 06
[Sep 27]
       Dainava          2-11 Hegelmann
from Round 03
[Sep 30]
13.00  Sveikata         5-1  Dainava
Round 16
[Oct 04]
       Druskininkai     1-5  Hegelmann
       Sveikata         2-0  Fajetonas
       Silas-2          1-4  Rudupis
[Oct 06]
       Spyris-2         4-2  Suduva-2
from Round 15
[Oct 07]
       Rudupis          8-2  Sveikata
[Oct 08]
       Spyris-2         8-2  Hegelmann
from Round ?
[Oct 11]
       Silas-2          0-1  Druskininkai
Round 17
[Oct 11]
       Hegelmann        3-4  Sveikata
       Dainava          0-5  Suduva-2
[Oct 12]
       Fajetonas        2-6  Rudupis
from Round 05
[Oct 15]
18.00  Fajetonas        1-0  Dainava
Round 18
[Oct 18]
       Sveikata         3-0*  Vidzgiris
[Oct 19]
       Silas-2          1-1  Fajetonas
[Oct 21]
       Dainava          0-9  Spyris-2
[Oct 22]
       Rudupis         11-1  Hegelmann
[Oct 30]
       Druskininkai     3-4  Suduva-2
from Round 17
[Oct 21]
       Vidzgiris        2-3  Druskininkai
from Round 01
[Oct 25]
19.30  Dainava          2-0  Silas-2
from Round 13
[Oct 28]
       Fajetonas        1-7  Spyris-2
from Round 09
[Oct 30]
       Spyris-2         8-0  Dainava
from Round 16
[Nov 14]
       Dainava          0-4  Vidzgiris
from Round 07
[Nov 17]
       Vidzgiris        6-1  Dainava

Created 02-05-2015. Corrected 05-12-2015
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: info@almis.sritis.lt 2015 Almis. All rights reserved.