Lithuania 2016

LFF 2 LYGA ZONE SOUTH (Third Level)

Round 18
[Sep 18]
15.00  Silas-2          8-1  DFK Dainava 2
[Sep 21]
17.00  Rudupis          3-1  FA Dainava
[Oct 08]
15.00  Stumbras B       4-0  Sveikata
[Oct 18]
16.00  Lygis            3-2  Lietava B

Standing

  1  Stumbras B Kaunas        16  14  0  2  72- 13   59  42
  2  Sveikata Kybartai        16   9  3  4  42- 16   26  30
  3  FC Suduva B Marijampole  16   9  1  6  38- 46   -8  28
  4  FA Dainava Alytus        16   8  0  8  41- 36    5  24
  5  Lietava B Jonava         16   6  3  7  49- 29   20  21
  6  Lygis Kaunas             16   6  2  8  37- 51  -14  20
  7  Rudupis Prienai          16   4  4  8  24- 48  -24  16
  8  Silas-2 Kazlu Ruda       16   4  3  9  37- 54  -17  15
  9  DFK Dainava 2-SRC Alytus 16   2  4 10  18- 65  -47  10

BestScorers:
R.Macezinskas                        - 15
A.Alekna                             - 13
M.Kardokas                           - 10
E.Skripnikas                         - 10
L.Baranauskas                        -  9
M.Radziukynas                        -  9

All times is Lithuanian (CET, GMT +02.00)

2016
I
Round 01
[May 01]
19.00  Lygis            1-2  Sveikata
[May 02]
18.00  DFK Dainava 2    1-5  Lietava B
[May 03]
16.00  FA Dainava       8-1  Suduva B
[May 12]
16.00  Stumbras B       9-0  Rudupis
Round 02
[May 06]
20.00  Rudupis          1-2  Lygis
[May 08]
14.00  Sveikata         0-0  DFK Dainava 2
[May 10]
18.00  Lietava B        5-0  Silas-2
[May 19]
17.00  Suduva B         2-10 Stumbras B
Round 03
[May 09]
20.00  Lygis            3-0  Suduva B
[May 14]
14.00  Sveikata         4-0  Silas-2
[May 24]
19.00  Srumbras B       5-0  FA Dainava
[Jun 28]
18.30  DFK Dainava 2    0-0  Rudupis
Round 04
[May 17]
19.00  FA Dainava       4-0  Lygis
[May 20]
19.00  Sveikata         2-0  Lietava B
[May 22]
18.30  Rudupis          2-2  Silas-2
[Jun 06]
18.00  Suduva B         5-1  DFK Dainava 2
Round 05
[May 26]
18.30  Suduva B         4-2  Silas-2
[May 27]
19.00  Lygis            0-3  Stumbras B
[Jun 01]
19.30  Lietava B        2-2  Rudupis
[Jul 03]
17.00  DFK Dainava 2    3-2  FA Dainava
Round 06
[May 28]
14.00  Rudupis          0-0  Sveikata
[Jun 09]
19.00  Stumbras B       4-1  DFK Dainava 2
[Jun 17]
18.00  Suduva B         3-1  Lietava B
[Oct 20}
16.00  FA Dainava       3-2  Silas-2
Round 07
[Jun 12]
14.00  Stumbras B       5-0  Silas-2
[Jun 15]
19.00  DKF Dainava 2    1-1  Lygis
[Jun 23]
18.00  Lietava B        3-2  FA Dainava
[Oct 23]
18.00  Sveikata         3-0  Suduva B
Round 08
[Apr 28]
18.00  Stumbras B       2-0  Lietava B
[Jun 18]
14.00  FA Dainava       2-1  Sveikata
[Jun 19]
19.00  Lygis            9-3  Silas-2
[Jun 22]
18.00  Suduva B         3-0  Rudupis
Round 09
[Apr 26]
18.00  FA Dainava       8-2  Rudupis
[Jun 24]
15.00  DFK Dainava 2    1-1  Silas-2
[Jun 27]
19.00  Lietava B        4-0  Lygis
[Sep 03]
14.00  Sveikata         1-4  Stumbras B
II
Round 10
[Jun 27]
18.00  Suduva B         2-1  FA Dainava
[Jun 30]
17.00  Lietava B       16-0  DFK Dainava 2
[Jul 02]
17.00  Sveikata         7-0  Lygis
[Oct 24]
17.00  Rudupis          0-3  Stumbras B
Round 11
[Aug 15]
14.00  DFK Dainava 2    0-4  Sveikata
[Aug 23]
18.00  Silas-2          4-4  Lietava B
[Aug 29]
17.00  Stumbras B       2-0  Suduva B
[Sep 02]
18.30  Lygis            4-7  Rudupis
Round 12
[Aug 18]
19.00  Suduva B         3-3  Lygis
[Aug 20]
13.00  Silas-2          0-4  Sveikata
[Oct 15]
16.00  Rudupis          3-2  DFK Dainava 2
[Oct 18]
14.00  FA Dainava       0-2  Stumbras B
Round 13
[Aug 25]
19.00  Lygis            2-3  FA Dainava
[Aug 27]
14.00  Lietava B        2-2  Sveikata
[Sep 08]
16.00  DFK Dainava 2    2-3  Suduva B
[Oct 11]
19.30  Silas-2          5-0  Rudupis
Round 14
[Sep 09]
17.30  Rudupis          2-0  Lietava B
[Sep 28]
19.00  Stumbras B      10-0  Lygis
[Oct 02]
12.00  Silas-2          4-3  Suduva B
[Oct 25]
16.00  FA Dainava       1-2  DFK Dainava 2
Round 15
[Sep 06]
18.00  Silas-2          2-3  FA Dainava
[Sep 15]
16.00  DFK Dainava 2    2-7  Stumbras B
[Sep 18]
13.00  Sveikata         4-0  Rudupis
[Sep 21]
17.00  Lietava B        2-3  Suduva B
Round 16
[Sep 15]
18.30  Suduva B         3-2  Sveikata
[Sep 21]
18.00  Silas-2          4-2  Stumbras B
[Oct 04]
19.00  Lygis            5-1  DFK Dainava 2
[Oct 11]
16.00  FA Dainava       3-0  Lietava B
Round 17
[Sep 25]
16.00  Silas-2          0-4  Lygis
[Sep 28]
17.30  Sveikata         6-0  FA Dainava
[Oct 04]
14.00  Lietava B        3-0  Stumbras B
[Oct 07]
17.30  Rudupis          2-3  Suduva B
Round 18
[Sep 18]
15.00  Silas-2          8-1  DFK Dainava 2
[Sep 21]
17.00  Rudupis          3-1  FA Dainava
[Oct 08]
15.00  Stumbras B       4-0  Sveikata
[Oct 18]
16.00  Lygis            3-2  Lietava B

Created 19-04-2016. Corrected 02-11-2016
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: info@almis.sritis.lt 2016 Almis. All rights reserved.