Lithuania 2016

LFF 2 LYGA ZONE WEST (Third Level)

Round 18
[Oct 01]
12.00  Pakruojis         3-0  Juventa-99
15.00  Radviliskis       2-3  Pramogos-Azuolas
15.00  Dziugas B         0-4  Babrungas
15.00  Koralas           3-2  Akmenes Cementas
15.00  Sirvena           3-0  Atlantas B

Standing

  1  FC Pakruojis                18  16  2  0  67- 17   50  50
  2  FK Koralas Klaipeda         18  11  4  3  56- 24   32  37
  3  Pramogos-Azuolas Gargzdai   18  11  1  6  41- 38    3  34
  4  FK Babrungas Plunge         18  10  2  6  48- 35   13  32
  5  FK Akmenes Cementas         18   7  3  8  34- 36   -2  24
  6  Juventa-99 Siauliai         18   5  5  8  36- 54  -18  20
  7  FK Sirvena Birzai           18   5  3 10  31- 37   -6  18
  8  SSPC Radviliskis            18   5  0 13  35- 73  -38  15
  9  Atlantas B Klaipeda         18   4  3 11  32- 53  -21  15
 10  Dziugas B Telsiai           18   3  3 12  44- 57  -13  12

BestScorers:
D.Darguzas (Radviliskis)       - 17
R.Malakauskas (Pramogos)       - 13
E.Alekna (Koralas)             - 13
G.Ratkus (Pramogos)            - 12
Andrei Arochka (Pakruojis)     - 12

All times is Lithuanian (CET, GMT +02.00)

2016
I
Round 01
[Apr 30]
12.00  Dziugas B         2-1  Akmenes Cementas
15.00  Sirvena           1-3  Radviliskis
15.00  Pakruojis         2-2  Atlantas B
17.00  Pramogos-Azuolas  3-0  Babrungas
18.00  Koralas           3-0  Juventa-99
Round 02
[May 06]
00.00  Juventa-99        3-3  Dziugas B
[May 07]
00.00  Sirvena           0-3  Pakruojis
00.00  Akmenes Cementas  3-1  Pramogos-Azuolas
[May 08]
00.00  Radviliskis       0-3  Babrungas
00.00  Atlantas B        1-1  Koralas
Round 03
[May 12]
19.00  Pakruojis         7-0  Radviliskis
[May 14]
15.00  Babrungas         1-1  Akmenes Cementas
[May 15]
14.00  Koralas           1-2  Sirvena
19.00  Dziugas B         0-3  Atlantas B
[Jun 30]
20.30  Pramogos-Azuolas  5-4  Juventa-99
Round 04
[May 21]
15.00  Radviliskis       2-3  Akmenes Cementas
15.00  Juventa-99        2-2  Babrungas
15.00  Pakruojis         4-0  Koralas
[May 22]
15.00  Sirvena           2-2  Dziugas B
15.00  Atlantas B        7-0  Pramogos-Azuolas
Round 05
[May 28]
15.00  Dziugas B         2-3  Pakruojis
15.00  Akmenes Cementas  2-2  Juventa-99
[May 29]
11.00  Pramogos-Azuolas  3-1  Sirvena
15.00  Radviliskis       3-8  Koralas
[Jun 29]
19.00  Babrungas         6-1  Atlantas B
Round 06
[Jun 04]
15.00  Radviliskis       6-2  Juventa-99
15.00  Atlantas B        4-2  Akmenes Cementas
15.00  Pakruojis         3-1  Pramogos-Azuolas
[Jun 05]
13.00  Sirvena           3-2  Babrungas
18.00  Koralas           4-0  Dziugas B
Round 07
[Jun 09]
20.00  Pramogos-Azuolas  1-3  Koralas
[Jun 10]
19.30  Juventa-99        4-0  Atlantas B
[Jun 11]
12.00  Akmenes Cementas  1-1  Sirvena
15.00  Babrungas         3-8  Pakruojis
[Sep 18]
16.00  Dziugas B        12-0  Radviliskis
Round 08
[Jun 14]
20.00  Sirvena           6-0  Juventa-99
[Jun 18]
15.00  Radviliskis       4-2  Atlantas B
15.00  Pakruojis         2-1  Akmenes Cementas
[Jun 19]
12.00  Dziugas B         2-3  Pramogos-Azuolas
[Jun 22]
19.30  Koralas           3-1  Babrungas
Round 09
[Jun 25]
15.00  Akmenes Cementas  0-7  Koralas
15.00  Juventa-99        1-10 Pakruojis
15.00  Atlantas B        0-4  Sirvena
[Jun 25]
13.00  Pramogos-Azuolas  3-2  Radviliskis
[Jun 25]
20.30  Babrungas         3-1  Dziugas B
Round 10
[Aug 04]
19.00  Radviliskis       3-1  Sirvena
[Aug 05]
19.00  Babrungas         3-0  Pramogos-Azuolas
[Aug 06]
15.00  Akmenes Cementas  3-0  Dziugas B
[Aug 07]
13.00  Juventa-99        2-2  Koralas
15.00  Atlantas B        1-2  Pakruojis
Round 11
[Aug 10]
19.30  Pramogos-Azuolas  3-1  Akmenes Cementas
[Aug 13]
11.00  Dziugas B         0-1  Juventa-99
15.00  Babrungas         5-0  Radviliskis
15.00  Koralas          10-0  Atlantas B
[Sep 28]
18.00  Pakruojis         2-0  Sirvena
Round 12
[Aug 15]
14.00  Akmenes Cementas  4-2  Babrungas
[Aug 20]
13.00  Juventa-99        2-4  Pramogos-Azuolas
15.00  Sirvena           1-2  Koralas
[Aug 21]
15.00  Atlantas B        9-2  Dziugas B
[Aug 23]
19.00  Radviliskis       1-3  Pakruojis
Round 13
[Aug 27]
11.00  Koralas           1-1  Pakruojis
12.00  Dziugas B         3-3  Sirvena
15.00  Akmenes Cementas  4-1  Radviliskis
[Aug 28]
11.00  Pramogos-Azuolas  3-1  Atlantas B
[Aug 29]
18.30  Babrungas         4-2  Juventa-99
Round 14
[Sep 02]
18.30  Juventa-99        1-0  Akmenes Cementas
[Sep 03]
15.00  Pakruojis         2-1  Dziugas B
15.00  Sirvena           0-2  Pramogos-Azuolas
[Sep 27]
19.00  Koralas           3-0  Radviliskis
[Sep 29]
20.30  Atlantas B        0-3  Babrungas
Round 15
[Sep 09]
18.00  Akmenes Cementas  3-0  Atlantas B
[Sep 10]
13.00  Juventa-99        4-2  Radviliskis
13.00  Pramogos-Azuolas  1-2  Pakruojis
15.00  Babrungas         3-0  Sirvena
[Sep 11]
15.00  Dziugas B         3-4  Koralas
Round 16
[Sep 15]
18.30  Radviliskis       4-9  Dziugas B
[Sep 16]
20.30  Atlantas B        1-1  Juventa-99
[Sep 17]
15.00  Pakruojis         7-1  Babrungas
15.00  Sirvena           2-3  Akmenes Cementas
18.30  Koralas           1-1  Pramogos-Azuolas
Round 17
[Sep 23]
19.30  Pramogos-Azuolas  5-2  Dziugas B
[Sep 24]
12.00  Juventa-99        5-1  Sirvena
15.00  Atlantas B        0-3  Radviliskis
15.00  Akmenes Cementas  1-3  Pakruojis
15.00  Babrungas         2-0  Koralas
Round 18
[Oct 01]
12.00  Pakruojis         3-0  Juventa-99
15.00  Radviliskis       2-3  Pramogos-Azuolas
15.00  Dziugas B         0-4  Babrungas
15.00  Koralas           3-2  Akmenes Cementas
15.00  Sirvena           3-0  Atlantas B

Created 19-04-2016. Corrected 06-10-2016
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: info@almis.sritis.lt Copyright 2016 Almis. All rights reserved.