LITHUANIAN CUP 2016


1st Round

u May 01
04.29  18.00  Fanai Siauliai (III, SAFF) - Sveikata Kybartai (II, South)   0:4 (0:1).
04.29  13.00  Sendvaris Klaipeda (III, KlAFF) - FK Garliava (III, KAFF)   0:2 (0:1).
04.29  15.00  FK Prienai (III, KAFF) - FK Palanga (I)  2:5 (1:1).
05.03  18.30  Svyturys Marijampole (III, MAFF) - Babrungas Plunge (II, West)  4:1 (2:0).
04.29  16.00  Minija Kretinga (II, West) - Atmosfera Mazeikiai (II, West)  0:1 (0:0).
04.29  18.00  Elekrenu Versme (IV, VRFS) - LSS Kaunas (III, KAFF)  8:0 (6:0).
04.28  19.00  Silas Kazlu Ruda (II, South) - Nevezis Kedainiai (I)   0:5 (0:2).
05.01  19.00  Gelezinis Vilkas Vilnius (IV, VRFS) - DFK Dainava Alytus (I)  0:13 (0:4).
04.29  14.00  FC Pakruojis (I) - Vilniaus Vytis (I)  1:1 (0:1, 1:1) pk 3-4.
04.29  13.00  Sirvena Birzai (II, West) - Akmenes Cementas (II, West)   2:3 (2:1).
04.27  19.00  Juventa-99 Siauliai (II, West) - FK Panevezys (I)   0:1 (0:0).
04.28  19.00  Pramogos-Azuolas Gargzdai (II, West) - Banga Gargzdai (I)   0:4 (0:0).
Saulininkas Siauliai (III, SAFF)
Prelegentai Vilnius (A-35, AZ)
Adiada Siauliai (III, SAFF)
FK Kedainiai (III, KAFF)
Tauras Taurage (I)
Viltis Vilnius (II, South)
Hegelmann Litauen Kaunas (II, South)
FK Silute (I)
Dziugas Telsiai (I)
Panerys Vilnius (II, South)
Koralas Klaipeda (I)
Teza SZK Vilnius (II, South)

2nd Round

u May 29
05.27  17.00  FK Garliava (III, KAFF) - Atmosfera Mazeikiai (II, West).
05.28  18.30  FK Palanga (I) - Utenis Utena (A).
05.28  19.30  Viltis Vilnius (II, South) - Atlantas Klaipeda (A).
05.27  19.00  Banga Gargzdai (I) - Zalgiris Vilnius (A).
05.27  17.00  FK Silute (I) - Stumbras Kaunas (A).
05.27  13.00  FK Panevezys (I) - Kauno Zalgiris (A).
05.27  17.00  Adiada Siauliai (III, SAFF) - DFK Dainava Alytus (I).
05.29  21.00  Prelegentai Vilnius (A-35, AZ) - Teza SZK Vilnius (II, South).
06.04  14.00  Elekrenu Versme (IV, VRFS) - Saulininkas Siauliai (III, SAFF).
05.27  18.00  Dziugas Telsiai (I) - Tauras Taurage (I).
05.27  16.00  Sveikata Kybartai (II, South) - FK Jonava (A).
05.28  19.00  Hegelmann Litauen Kaunas (II, South) - Suduva Marijampole (A).
05.26  19.30  FK Kedainiai (III, KAFF) - Vilniaus Vytis (I).
05.25  18.00  Svyturys Marijampole (III, MAFF) - FK Trakai (A).
05.26  19.00  Akmenes Cementas (II, West) - Koralas Klaipeda (I).
05.27  20.00  Panerys Vilnius (II, South) - Nevezis Kedainiai (I).


Created 19-04-2017. Corrected 25-05-17
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: info@almis.sritis.lt 2017 Almis. All rights reserved.