Lithuania 2017
LFF 2 LYGA ZONE SOUTH (Third Level)

Round 12
[Aug 10]
18.00  NFA              1-0  Suduva B
[Sep 03]
19.00  Hegelmann L.      -   Panerys
[Sep 06]
18.00  Viltis            -   Kauno Zalgiris B
18.00  Sveikata          -   Jonava B
[Sep 09]
20.00  Tera              -   Silas

Standing

  1  Kauno Zalgiris B Kaunas   9   7  2  0  31-  6   25  23
  2  NFA Kaunas                8   7  0  1  28-  6   22  21
  3  Panerys Vilnius           6   5  1  0  25-  7   18  16
  4  Hegelmann Litauen Kaunas  9   4  1  4  20- 22   -2  13
  5  Sveikata Kybartai         8   3  3  2  14- 16   -2  12
  6  FC Suduva B Marijampole  10   2  3  5  21- 22   -1   9
  7  Viltis Vilnius            8   2  1  5  15- 25  -10   7
  8  FK Jonava B               8   1  3  4  15- 25  -10   6
  9  Silas Kazlu Ruda          8   1  1  6   4- 29  -25   4
 10  Tera Vilnius              8   0  3  5   5- 20  -15   3

BestScorers:
E.Mickevicius                        -  8
D.Sesplaukis                         -  6
A.Alekna                             -  5
M.Vasiliauskas                       -  4
T.Chomicius                          -  4
A.Tamaliunas                         -  4

All times is Lithuanian (CET, GMT +02.00)

2017
I
Round 01
[May 03]
18.30  Kauno Zalgiris B 9-0  Silas
[May 05]
18.30  Jonava B         1-1  Tera
19.30  Suduva B         3-3  Panerys
[May 06]
12.00  NFA              5-0  Sveikata
[May 07]
18.00  Hegelmann L.     2-2  Viltis
Round 02
[May 10]
18.00  NFA              0-2  Kauno Zalgiris B
[May 12]
18.30  Sveikata         1-1  Suduva B
20.00  Viltis           7-0  Silas
20.00  Panerys          3-1  Jonava B
[May 14]
18.00  Hegelmann L.     2-1  Tera
Round 03
[Apr 26]
18.00  Suduva B         2-5  NFA
[May 17]
14.00  Kauno Zalgiris B 6-1  Viltis
[May 18]
18.00  Silas            0-0  Tera
[May 19]
18.00  Jonava B         3-3  Sveikata
20.15  Panerys          3-1  Hegelmann L.
Round 04
[May 24]
19.00  Kauno Zalgiris B 4-1  Tera
19.00  NFA              6-0  Viltis
[Aug 18]
17.00  Suduva B         3-5  Jonava B
[Sep 09]
15.00  Sveikata          -   Hegelmann L.
[Oct 18]
20.00  Panerys           -   Silas
Round 05
[Jun 01]
19.30  Suduva B         6-2  Hegelmann L.
[Jun 02]
19.00  Silas            0-2  Sveikata
20.15  Viltis           2-0  Tera
[Aug 05]
12.00  Jonava B         1-7  NFA
[Aug 20]
18.00  Kauno Zalgiris B  -   Panerys
Round 06
[Jun 07]
18.00  Suduva B         5-0  Silas
19.30  Jonava B         1-4  Hegelmann L.
[Jun 09]
20.15  Viltis           0-3  Panerys
[Jun 13]
19.00  Sveikata         0-0  Kauno Zalgiris B
[Aug 19]
12.00  NFA               -   Tera
Round 07
[Jun 16]
18.00  Silas            2-1  Jonava B
19.30  Tera             1-8  Panerys
20.15  Viltis           1-4  Sveikata
[Jun 17]
12.00  Hegelmann L.     1-2  NFA
[Jul 28]
17.00  Kauno Zalgiris B 2-1  Suduva B
Round 08
[Jun 20]
19.30  Hegelmann L.     3-2  Silas
[Jun 21]
18.00  Jonava B         2-2  Kauno Zalgiris B
[Jul 06]
16.00  Sveikata         3-1  Tera
[Sep 23]
12.00  NFA               -   Panerys
[Oct 15]
13.00  Suduva B          -   Viltis
Round 09
[Jun 26]
19.30  Tera             0-0  Suduva B
[Jun 27]
19.00  Kauno Zalgiris B 3-1  Hegelmann L.
[Jun 30]
20.00  Panerys          5-1  Sveikata
[Jul 01]
11.00  Silas            0-2  NFA
[Oct 20]
20.00  Viltis            -   Jonava B
Round 10
[Jun 12]
20.00  Viltis           2-4  Hegelmann L.
[Aug 24]
18.00  Tera              -   Jonava B
18.30  Silas             -   Kauno Zalgiris B
[Aug 25]
18.00  Sveikata          -   NFA
[Oct 27]
20.00  Panerys           -   Suduva B
Round 11
[Aug 27]
13.00  Silas             -   Viltis
[Aug 30]
13.00  Suduva B          -   Sveikata
20.00  Tera              -   Hegelmann L.
[Aug 31]
18.30  Jonava B          -   Panerys
[Nov 11]
18.00  Kauno Zalgiris B  -   NFA
Round 12
[Aug 10]
18.00  NFA              1-0  Suduva B
[Sep 03]
19.00  Hegelmann L.      -   Panerys
[Sep 06]
18.00  Viltis            -   Kauno Zalgiris B
18.00  Sveikata          -   Jonava B
[Sep 09]
20.00  Tera              -   Silas
Round 13
[Sep 14]
18.00  Jonava B          -   Suduva B
[Sep 15]
19.00  Hegelmann L.      -   Sveikata
20.00  Viltis            -   NFA
20.00  Tera              -   Kauno Zalgiris B
[Sep 17]
16.00  Silas             -   Panerys
Round 14
[Sep 20]
18.00  NFA               -   Jonava B
20.00  Panerys           -   Kauno Zalgiris B
[Sep 22]
19.00  Hegelmann L.      -   Suduva B
[Sep 23]
20.00  Tera              -   Viltis
[Sep 24]
14.00  Sveikata          -   Silas
Round 15
[Sep 27]
18.00  Kauno Zalgiris B  -   Sveikata
18.00  Silas             -   Suduva B
[Sep 28]
12.00  Tera              -   NFA
[Sep 29]
20.00  Panerys           -   Viltis
[Oct 06]
19.00  Hegelmann L.      -   Jonava B
Round 16
[Aug 04]
14.00  Suduva B         0-3  Kauno Zalgiris B
[Oct 04]
19.00  Jonava B          -   Silas
[Oct 06]
20.00  Panerys           -   Tera
[Oct 07]
14.00  Sveikata          -   Viltis
[Oct 21]
13.00  NFA               -   Hegelmann L.
Round 17
[Oct 11]
18.00  Kauno Zalgiris B  -   Jonava B
20.00  Viltis            -   Suduva B
[Oct 14]
20.00  Tera              -   Sveikata
[Oct 15]
15.00  Silas             -   Hegelmann  L.
[Nov 04]
12.00  Panerys           -   NFA
Round 18
[Oct 18]
18.00  Hegelmann L.      -   Kauno Zalgiris B
[Oct 21]
15.00  Sveikata          -   Panerys
[Oct 22]
18.00  Jonava B          -   Viltis
[Oct 23]
19.00  Suduva B          -   Tera
[Oct 25]
19.00  NFA               -   Silas

Created 18-05-2017. Corrected 19-08-2017
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: info@almis.sritis.lt 2017 Almis. All rights reserved.