Lithuania 2018

LFF 1 LYGA (Second Level)

Round 09
[May 22, Tue]
18.00  NFA               6-0  Zalgiris B
18.30  Utenis            1-1  Trakai B
18.30  Pakruojis         0-1  Banga
19.00  Vytis             2-2  Nevezis
21.15  Koralas           0-12 Kupiskis
[May 23, Wed]
19.00  Panevezys         2-1  Stumbras B
[May 24, Thu]
19.00  Dainava            -   Dziugas

Standing

  1  FK Panevezys              9   7  0  2  25- 10   15  21
  2  DFK Dainava Alytus        8   6  2  0  15-  3   12  20
  3  FC Pakruojis              9   6  0  3  17-  9    8  18
  4  Banga Gargzdai            9   6  0  3  15- 10    5  18
  5  Nevezis Kedainiai         9   5  2  2  23- 10   13  17
  6  Utenis Utena              9   5  2  2  17-  8    9  17
  7  Stumbras B Kaunas        10   4  3  3  18- 10    8  15
  8  NFA Kaunas               10   4  1  5  21- 18    3  13
  9  Dziugas Telsiai           8   4  0  4  16- 11    5  12
 10  Vilniaus Vytis            9   3  2  4  17- 15    2  11
 11  Zalgiris B Vilnius        9   3  1  5  10- 18   -6  10
 12  FC Kupiskis               9   2  0  7  22- 28   -6   6
 13  FK Trakai B               9   1  1  7   8- 26  -18   4
 14  Koralas Klaipeda          9   0  0 12   2- 50  -48   0

Scorers:
E.Kugys (Nevezis)                    - 11
K.Levsin (Utenis)                    -  7
E.Vainoras (Dziugas)                 -  6
D.Nebilevicius (Nevezis)             -  6
V.Piliukaitis (NFA)                  -  5
M.Makutunovic (Vytis)                -  5
J.Skinderis (Panevezys)              -  5
A.Alisauskas (Trakai B)              -  5
E.Tamulevicius (Panevezys)           -  5
A.Belo (Stumbras B)                  -  5

All times is Lithuanian (CET, GMT +02.00)

2018
I
Round 01
[Mar 25, Sun]
12.00  Panevezys         1-0  Pakruojis
13.00  Dziugas           4-0  Kupiskis
17.00  Nevezis           2-2  Utenis
[Mar 28, Wed]
19.30  Stumbras B        0-0  Vytis
Round 02
[Mar 31, Sat]
14.00  Utenis            1-0  Pakruojis
15.00  Banga             2-0  Koralas
18.00  Nevezis           3-0  Kupiskis
[Apr 02, Mon]
13.00  NFA               1-0  Vytis
15.00  Trakai B          1-0  Dziugas
15.00  Panevezys         1-0  Zalgiris B
16.30  Stumbras B        1-1  Dainava
Round 03
[Apr 06, Fri]
17.00  NFA               3-1  Trakai B
18.00  Nevezis           0-1  Pakruojis
[Apr 07, Sat]
16.00  Koralas           0-4  Stumbras B
19.00  Banga             3-2  Kupiskis
[Apr 08, Sun]
14.00  Vytis             0-3  Utenis
15.00  Dainava           1-0  Panevezys
15.00  Dziugas           1-0  Zalgiris B
Round 04
[Apr 13, Fri]
18.30  Stumbras B        3-0  Trakai B
18.30  Zalgiris B        0-3  Dainava
18.30  Koralas           0-7  Nevezis
[Apr 14, Sat]
12.00  NFA               5-1  Kupiskis
15.00  Banga             2-1  Utenis
[Apr 15, Sun]
14.00  Dziugas           3-4  Pakruojis
14.00  Vytis             4-2  Panevezys
from Round 01
[Apr 17, Tue]
17.00  Dainava           1-0  Trakai
19.00  Banga             2-0  NFA
20.30  Koralas           1-3  Zalgiris B
Round 05
[Apr 21, Sat]
12.00  NFA               1-3  Pakruojis
12.00  Panevezys         6-1  Trakai B
15.00  Nevezis           1-0  Banga
17.00  Dainava           4-0  Koralas
[Apr 22, Sun]
16.00  Utenis            6-1  Kupiskis
18.00  Vytis             2-1  Dziugas
[Apr 23, Mon]
16.00  Zalgiris B        1-1  Stumbras B
from Round 10
[Apr 26, Thu]
17.30  Stumbras B        3-1  NFA
Round 06
[May 04, Fri]
18.00  Stumbras B        0-1  Utenis
18.30  Nevezis           0-2  Dainava
[May 05, Sat]
13.00  Trakai B          2-3  Kupiskis
15.00  Dziugas           5-1  Koralas
15.00  Panevezys         5-2  NFA
18.00  Zalgiris B        3-2  Banga
[May 06, Sun]
15.00  Pakruojis         3-0  Vytis
Round 07
[May 11, Fri]
17.00  NFA               2-2  Dainava
18.30  Trakai B          1-5  Nevezis
18.30  Pakruojis         2-1  Kupiskis
20.00  Stumbras B        3-1  Dziugas
[May 13, Sun]
12.00  Zalgiris B        0-1  Utenis
15.00  Vytis             2-3  Banga
18.00  Koralas           0-6  Panevezys
Round 08
[May 18, Fri]
18.30  Banga             0-1  Dainava
18.30  Zalgiris B        3-2  Kupiskis
18.30  Nevezis           3-2  Stumbras B
18.30  Dziugas           1-0  NFA
19.30  Koralas           0-7  Vytis
[May 19, Sat]
15.00  Panevezys         2-1  Utenis
15.00  Trakai B          1-4  Pakruojis
Round 09
[May 22, Tue]
18.00  NFA               6-0  Zalgiris B
18.30  Utenis            1-1  Trakai B
18.30  Pakruojis         0-1  Banga
19.00  Vytis             2-2  Nevezis
21.15  Koralas           0-12 Kupiskis
[May 23, Wed]
19.00  Panevezys         2-1  Stumbras B
[May 24, Thu]
19.00  Dainava            -   Dziugas
Round 10
[Jun 01, Fri]
18.30  Banga              -   Trakai B
19.00  Pakruojis          -   Koralas
[Jun 03, Sun]
17.00  Dziugas            -   Panevezys
17.00  Dainava            -   Utenis
17.00  Kupiskis           -   Vytis
Round 11
[Jun 09, Sat]
17.00  Nevezis            -   Dziugas
[Jun 10, Sun]
17.00  Trakai B           -   Koralas
17.00  Banga              -   Panevezys
17.00  Dainava            -   Pakruojis
[Jun 11, Mon]
19.00  Zalgiris B         -   Vytis
Round 12
[Jun 15, Fri]
19.00  Vytis              -   Dainava
[Jun 16, Sat]
12.00  NFA                -   Nevezis
13.00  Dziugas            -   Banga
14.00  Utenis             -   Koralas
[Jun 17, Sun]
12.00  Kupiskis           -   Panevezys
12.00  Zalgiris B         -   Trakai B
13.00  Pakruojis          -   Stumbras B
Round 13
[Jun 23, Sat]
12.00  Panevezys          -   Nevezis
13.00  Koralas            -   NFA
13.00  Stumbras B         -   Banga
13.00  Pakruojis          -   Zalgiris B
[Jun 24, Sun]
12.00  Vytis              -   Trakai B
14.00  Utenis             -   Dziugas
14.00  Kupiskis           -   Dainava
II
Round 14
[Jun 29, Fri]
18.30  Zalgiris B         -   Koralas
18.30  Kupiskis           -   Dziugas
18.30  Utenis             -   Nevezis
[Jun 30, Sat]
12.00  Vytis              -   Stumbras B
13.00  Trakai B           -   Dainava
14.00  NFA                -   Banga
[Jul 01, Sun]
12.00  Pakruojis          -   Panevezys
from Round 10
[Jul 03, Tue]
17.00  Zalgiris B         -   Nevezis
from Round 11
[Jul 04, Wed]
18.30  NFA                -   Utenis
18.30  Kupiskis           -   Stumbras B
Round 15
[Aug 03, Fri]
18.30  Zalgiris B         -   Panevezys
18.30  Dziugas            -   Trakai B
18.30  Dainava            -   Stumbras B
[Aug 04, Sat]
13.00  Vytis              -   NFA
13.00  Koralas            -   Banga
16.00  Pakruojis          -   Utenis
16.00  Kupiskis           -   Nevezis
Round 16
[Aug 10, Fri]
18.30  Trakai B           -   NFA
18.30  Zalgiris B         -   Dziugas
19.00  Stumbras B         -   Koralas
19.00  Panevezys          -   Dainava
[Aug 11, Sat]
16.00  Pakruojis          -   Nevezis
16.00  Kupiskis           -   Banga
16.00  Utenis             -   Vytis
Round 17
[Aug 17, Fri]
18.30  Trakai B           -   Stumbras B
18.30  Dainava            -   Zalgiris B
[Aug 18, Sat]
13.00  Kupiskis           -   NFA
16.00  Utenis             -   Banga
16.00  Pakruojis          -   Dziugas
17.00  Nevezis            -   Koralas
[Aug 19, Sun]
17.00  Panevezys          -   Vytis
Round 18
[Aug 23, Thu]
18.00  Stumbras B         -   Zalgiris B
[Aug 25, Sat]
13.00  Pakruojis          -   NFA
16.00  Banga              -   Nevezis
16.00  Kupiskis           -   Utenis
[Aug 26, Sun]
16.00  Trakai B           -   Panevezys
17.00  Koralas            -   Dainava
17.00  Dziugas            -   Vytis
Round 19
[Aug 31, Fri]
18.30  Dainava            -   Nevezis
18.30  Banga              -   Zalgiris B
[Sep 01, Sat]
15.00  Koralas            -   Dziugas
[Sep 02, Sun]
13.00  NFA                -   Panevezys
16.00  Vytis              -   Pakruojis
16.00  Kupiskis           -   Trakai B
16.00  Utenis             -   Stumbras B
Round 20
[Sep 09, Sat]
15.00  Kupiskis           -   Pakruojis
15.00  Utenis             -   Zalgiris B
16.00  Panevezys          -   Koralas
16.00  Nevezis            -   Trakai B
17.00  Dziugas            -   Stumbras B
17.00  Banga              -   Vytis
Round 21
[Sep 14, Fri]
18.30  Stumbras B         -   Nevezis
[Sep 15, Sat]
14.00  NFA                -   Dziugas
[Sep 16, Sun]
15.00  Utenis             -   Panevezys
15.00  Kupiskis           -   Zalgiris B
16.00  Pakruojis          -   Trakai B
16.00  Vytis              -   Koralas
16.00  Dainava            -   Banga
Round 22
[Sep 21, Fri]
17.00  Zalgiris B         -   NFA
17.00  Dziugas            -   Dainava
[Sep 22, Sat]
15.00  Banga              -   Pakruojis
15.00  Kupiskis           -   Koralas
15.00  Trakai B           -   Utenis
[Sep 23, Sun]
16.00  Nevezis            -   Vytis
16.00  Stumbras B         -   Panevezys
from Round 20
[Sep 25, Tue]
18.30  Dainava            -   NFA
Round 23
[Sep 28, Fri]
17.00  NFA                -   Stumbras B
19.00  Panevezys          -   Dziugas
19.00  Vytis              -   Kupiskis
[Sep 29, Sat]
13.00  Utenis             -   Dainava
15.00  Nevezis            -   Zalgiris B
15.00  Trakai B           -   Banga
16.30  Koralas            -   Pakruojis
Round 24
[Oct 06, Sat]
14.00  Utenis             -   NFA
15.00  Dziugas            -   Nevezis
15.00  Koralas            -   Trakai B
15.00  Panevezys          -   Banga
[Oct 07, Sun]
15.00  Stumbras B         -   Kupiskis
15.00  Pakruojis          -   Dainava
15.00  Vytis              -   Zalgiris B
Round 25
[Oct 13, Sat]
14.00  Trakai B           -   Zalgiris B
14.00  Panevezys          -   Kupiskis
14.00  Banga              -   Dziugas
15.00  Nevezis            -   NFA
15.00  Stumbras B         -   Pakruojis
15.00  Dainava            -   Vytis
16.30  Koralas            -   Utenis
Round 26
[Oct 20, Sat]
14.00  Dainava            -   Kupiskis
14.00  NFA                -   Koralas
14.00  Dziugas            -   Utenis
14.00  Zalgiris B         -   Pakruojis
14.00  Trakai B           -   Vytis
14.00  Banga              -   Stumbras B
14.00  Nevezis            -   Panevezys

Promotion games
[Oct 28, Sun]
00.00  I2           -   A7
[Nov 03, Sat]
00.00  A7           -   I2

Created 17-03-2017. Corrected 24-05-2018.
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: info@almis.sritis.lt 2018 Almis. All rights reserved.