Lithuania 2018
LFF 2 LYGA ZONE SOUTH (Third Level)

Standing

  1  Silas Kazlu Ruda          4   4  0  0  13-  2   11  12
  2  FM Ateitis Vilnius        4   3  1  0  12-  4    8  10
  4  Sveikata Kybartai         5   4  0  1  14-  9    5  12
  3  Panerys Vilnius           4   4  0  0  13-  3   10  12
  5  Kauno Zalgiris B Kaunas   3   1  1  1   7-  8    3   4
  6  Nevezis B Kedainiai       4   1  0  3   8- 11   -3   3
  7  Viltis Vilnius            3   1  1  1   5-  5    0   4
  8  Hegelmann Litauen Kaunas  4   2  0  2  10-  8    2   6
  9  FC Suduva B Marijampole   4   2  0  2   9- 10   -1   6
 10  DFK Dainava B Alytus      4   1  0  3  10- 14   -4   3
 11  BFA Vilnius               4   1  0  3   1-  8   -7   3
 12  FK Jonava B               5   1  1  3   8- 14   -6   4
 13  Tera Vilnius              6   0  0  6   3- 17  -14   0

Best Scorers:
M.Gudaitis (Ateitis)                 -  6
E.Grigaitis (Silas)                  -  5
V.Hugo (Dainava B)                   -  4
R.Beniusis (Panerys)                 -  4

All times is Lithuanian (CET, GMT +02.00)

2018
I
Round 01
[Apr 26]
20.30  BFA              1-0  Tera
[May 01]
20.30  Hegelmann L.     1-2  Silas
[May 02]
18.30  Dainava B        2-4  Ateitis
[May 04]
18.30  Jonava B         2-3  Sveikata
[Jun 25]
17.30  Viltis            -   Suduva B
[Jun 30]
16.00  Nevezis B         -   Panerys
Round 02
[May 01]
14.00  Nevezis B        2-3  Sveikata
[May 07]
20.00  Ateitis          4-1  Hegelmann L.
[May 08]
20.30  BFA              0-4  Silas
[May 09]
18.00  Jonava B         2-5  Dainava B
[May 12]
20.00  Tera             0-3  Viltis
[May 24]
20.00  K. Zalgiris B    0-4  Panerys
Round 03
[May 05]
18.00  Dainava B        1-3  Nevezis B
[May 15]
20.30  BFA              0-3  Ateitis
[May 17]
20.00  Hegelmann L.     4-1  Jonava B
[May 28]
19.00  Suduva B         5-2  Tera
[May 31]
19.30  Sveikata          -   K. Zalgiris B
[Jun 09]
14.00  Silas             -   Viltis
Round 04
[May 15]
18.00  K. Zalgiris B    5-2  Dainava B
[May 18]
18.30  Silas            3-0  Suduva B
20.30  Panerys          4-2  Sveikata
[May 21]
19.30  Ateitis          1-1  Viltis
[May 22]
18.00  Jonava B         1-0  BFA
[May 23]
19.30  Nevezis B        1-4  Hegelmann L.
Round 05
[May 15]
21.30  Tera             1-4  Silas
[May 27]
18.00  Dainava B         -   Panerys
[May 30]
18.00  Nevezis B         -   BFA
18.30  Suduva B          -   Ateitis
[May 31]
19.30  Viltis            -   Jonava B
[Aug 08]
19.00  K. Zalgiris B     -   Hegelmann L.
Round 06
[Jun 02]
18.00  Nevezis B         -   Viltis
[Jun 06]
18.00  Jonava B          -   Suduva B
20.00  Ateitis           -   Tera
[Jun 07]
20.00  Hegelmann L.      -   Panerys
[Jun 08]
19.00  Sveikata          -   Dainava B
[Jun 09]
12.00  K. Zalgiris B     -   BFA
Round 07
[Apr 25]
18.00  Suduva B         3-2  Nevezis B
[Jun 12]
19.30  Hegelmann L.      -   Sveikata
20.30  BFA               -   Panerys
[Jun 13]
20.00  Tera              -   Jonava B
[Jun 22]
19.00  Silas             -   Ateitis
[Aug 24]
18.00  K. Zalgiris B     -   Viltis
Round 08
[May 09]
20.50  Panerys          4-1  Viltis
[Jun 18]
19.00  Jonava B          -   Silas
19.00  Sveikata          -   BFA
[Jun 24]
15.00  Nevezis B         -   Tera
[Jul 02]
19.00  K. Zalgiris B     -   Suduva B
[Aug 16]
19.30  Dainava B         -   Hegelmann L.
Round 09
[Jun 17]
14.00  Suduva B          -   Panerys
[Jun 23]
14.00  Sveikata          -   Viltis
[Jun 26]
20.30  BFA               -   Dainava B
[Jun 28]
19.00  K. Zalgiris B     -   Tera
19.00  Ateitis           -   Jonava B
[Jul 04]
19.00  Silas             -   Nevezis B
Round 10
[May 04]
20.00  Panerys          1-0  Tera
[May 13]
13.00  Sveikata         3-1  Suduva B
[Jun 13]
19.00  Nevezis B         -   Ateitis
19.00  Silas             -   K. Zalgiris B
[Jun 29]
19.00  Dainava B         -   Viltis
[Jul 03]
19.00  Hegelmann L.      -   BFA
Round 11
[May 22]
21.30  Tera             0-3  Sveikata
[Jun 05]
16.00  Silas             -   Panerys
[Jun 11]
18.00  Dainava B         -   Suduva B
[Aug 02]
18.00  K. Zalgiris B     -   Ateitis
[Aug 27]
20.00  Viltis            -   Hegelmann L.
Round 12
[Apr 26]
18.00  Jonava B         2-2  K. Zalgiris B
[Jun 16]
19.00  Dainava B         -   Tera
[Jun 21]
16.00  Hegelmann L.      -   Suduva B
[Jun 30]
18.00  Silas             -   Sveikata
[Jul 01]
20.00  Panerys           -   Ateitis
[Jul 10]
20.30  BFA               -   Viltis
Round 13
[Apr 25]
19.00  Hegelmann L.      -   Tera
[May 22]
19.00  Dainava B         -   Silas
[Jun 20]
19.00  K. Zalgiris B     -   Nevezis B
[Jul 05]
19.00  Sveikata          -   Ateitis
[Jul 06]
17.00  Suduva B          -   BFA
[Aug 19]
18.00  Jonava B          -   Panerys

Created 26-04-2018. Corrected 29-05-2018.
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: info@almis.sritis.lt 2018 Almis. All rights reserved.