Lithuania 2018

LFF 2 LYGA ZONE WEST (Third Level)

Round 06
[May 19]
15.00  Minija            0-0  Sirvena
15.00  Silute            3-0  Palanga B
[May 20]
14.00  Babrungas         7-2  Banga B
14.00  Dziugas B         1-3  Atlantas B
15.00  Saned              -   Pramogos
16.30  Atmosfera         3-0  Siauliai

Standing

  1  Atlantas B Klaipeda          5   5  0  0  32-  2   30  15
  2  Atmosfera Mazeikiai          5   4  0  1  15-  2   13  12
  3  FK Siauliai                  6   4  0  2  21-  9   12  12
  4  FK Babrungas Plunge          5   4  0  1  19-  8   11  12
  5  FK Sirvena Birzai            5   3  1  1   7-  8   -1  10
  6  SC Gargzdu Pramogos          5   1  3  1   7-  6    1   6
  7  Minija Kretinga              5   1  3  1   4-  5   -1   6
  8  FK Palanga B                 5   1  1  3   4-  9   -5   4
  9  FK Silute                    5   1  1  3   4- 12   -8   4
 10  FK Akmenes Cementas          5   1  1  3   3- 14  -11   4
 11  Dziugas B Telsiai            5   1  0  4   6- 13   -7   3
 12  Banga B Gargzdai             5   1  0  4   5- 18  -13   3
 13  FK Saned Joniskis            5   1  0  4   4- 25  -21   3

Best Scorers:
T.Birskys (Babrungas)           - 12
E.Albrikas (Atlantas B)         - 11
J.Kuizinas (Siauliai)           -  6
D.Navikas (Atlantas B)          -  6
G.Skrodenis (Atmosfera)         -  6

All times is Lithuanian (CET, GMT +02.00)

2018
I
Round 01
[Apr 20]
19.00  Pramoogos         4-2  Palanga B
[Apr 21]
15.00  Babrungas         3-0  Silute
15.00  Atlantas B        5-0  Sirvena
17.00  Atmosfera         2-0  Saned
[Apr 22]
11.00  Siauliai          2-3  Cementas
19.00  Banga B           1-2  Minija
Round 02
[Apr 27]
20.00  Pramoogos         2-3  Sirvena
[Apr 28]
15.00  Babrungas         2-3  Saned
16.00  Atlantas B        9-0  Cementas
18.00  Dziugas B         0-2  Atmosfera
[Apr 29]
14.00  Banga B            -   Silute
16.00  Siauliai          4-2  Minija
Round 03
[May 01]
11.00  Siauliai          4-0  Silute
14.00  Atlantas B         -   Minija
14.00  Banga B           2-0  Saned
14.00  Babrungas         5-3  Dziugas B
14.00  Sirvena           2-1  Palanga B
16.00  Pramogos          0-0  Cementas
Round 04
[May 05]
15.00  Cementas          0-1  Palanga B
15.00  Atlantas B        4-0  Silute
15.00  Atmosfera         0-2  Babrungas
[May 06]
12.00  Siauliai          8-0  Saned
14.00  Minija            0-0  Pramogos
14.00  Dziugas B         1-0  Banga B
Round 05
[May 12]
15.00  Palanga B         0-0  Minija
15.00  Banga B           0-8  Atmosfera
16.00  Atlantas B       11-1  Saned
16.00  Pramogos          1-1  Silute
[May 13]
12.00  Siauliai          3-1  Dziugas B
17.00  Sirvena           2-0  Cementas
Round 06
[May 19]
15.00  Minija            0-0  Sirvena
15.00  Silute            3-0  Palanga B
[May 20]
14.00  Babrungas         7-2  Banga B
14.00  Dziugas B         1-3  Atlantas B
15.00  Saned              -   Pramogos
16.30  Atmosfera         3-0  Siauliai
Round 07
[May 26]
15.00  Atlantas B         -   Atmosfera
15.00  Pramogos           -   Dziugas B
15.00  Palanga B          -   Saned
15.00  Cementas           -   Minija
[May 27]
14.00  Siauliai           -   Babrungas
15.00  Sirvena            -   Silute
Round 08
[Jun 01]
19.00  Dziugas B          -   Palanga B
[Jun 02]
17.00  Babrungas          -   Atlantas B
17.00  Silute             -   Cementas
17.00  Atmosfera          -   Pramogos
[Jun 03]
17.00  Saned              -   Sirvena
17.00  Banga B            -   Siauliai
Round 09
[Jun 08]
19.00  Minija             -   Silute
[Jun 09]
17.00  Atlantas B         -   Banga B
17.00  Pramogos           -   Babrungas
17.00  Palanga B          -   Atmosfera
17.00  Cementas           -   Saned
[Jun 10]
17.00  Sirvena            -   Dziugas B
Round 10
[Jun 16]
19.00  Saned              -   Minija
[Jun 17]
17.00  Babrungas          -   Palanga B
17.00  Dziugas B          -   Cementas
17.00  Atmosfera          -   Sirvena
17.00  Siauliai           -   Atlantas B
17.00  Banga B            -   Pramogos
Round 11
[Jun 22]
19.00  Minija             -   Dziugas B
[Jun 23]
17.00  Cementas           -   Atmosfera
17.00  Silute             -   Saned
17.00  Palanga B          -   Banga B
[Jun 24]
17.00  Pramogos           -   Siauliai
17.00  Sirvena            -   Babrungas
Round 12
[Jun 30]
19.00  Atmosfera          -   Minija
17.00  Dziugas B          -   Silute
17.00  Babrungas          -   Cementas
17.00  Atlantas B         -   Pramogos
17.00  Banga B            -   Sirvena
[Jul 01]
17.00  Siauliai           -   Palanga B
Round 13
[Jul 06]
17.00  Silute             -   Atmosfera
17.00  Palanga B          -   Atlantas B
17.00  Sirvena            -   Siauliai
17.00  Cementas           -   Banga B
17.00  Minija             -   Babrungas
17.00  Saned              -   Dziugas B

Created 26-04-2018. Corrected 21-05-2018
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: info@almis.sritis.lt Copyright 2018 Almis. All rights reserved.