Palangos Juze


Palangos Juze - 1996

Group A.
Vairogs Rezekne (LVA) - FK Liepaja (LVA)  3:2.
Minija Kretinga - FK Liepaja (LVA)  0:4.
Vairogs Rezekne (LVA) - Minija Kretinga  3:0.

Group B.
Jurnieks Riga (LVA) - Lokomotiv-Daugava Riga (LVA)  0:0.
Nevezis-Lifosa Kedainiai - Lokomotiv-Daugava Riga (LVA)  0:1.
Jurnieks Riga (LVA) - Nevezis-Lifosa Kedainiai  3:0.

Group C.
Flamenko ASK Riga (LVA) - Gintaras Palanga  5:0.
Alsa Vilnius - Gintaras Palanga  5:2.
Flamenko ASK Riga (LVA) - Alsa Vilnius  0:1.

Group D.
Vairogs Rezekne (LVA) - Flamenko ASK Riga (LVA)  2:0.

Group E.
Alsa Vilnius - Lokomotiv-Daugava Riga (LVA)  3:0.


Palangos Juze - 1997

1997.03.02-09 Palanga

Group A. Lithuania U-16, FK Valmiera, Ekranas Panevezys, Baltika-Metallurgs Liepaja, Jurnieks Riga
B. Zalgiris-97 Vilnius, FK Ventspils, Laisve Silute, Nevezis-Lifosa Kedainiai, Vairogs Rezekne

03.03
Lithuania U-16 - FK Valmiera  0:5 (0:1). g. B.Korotkevics, M.Zujevs, D.Savalnieks, V.Zavnerovics, J.Zujevs Baltika-Metallurgs
Baltika-Metalurgs Liepaja - Jurnieks Riga  4:2 (0:1). g. 55 E.Kudasovs, 59 R.Bulders, 70 E.Kudasovs, 87 M.Debis; 41 R.Sidorovs, 64 R.Sidorovs.
03.04
Lithuania U-16 - Ekranas Panevezys  0:10 (0:5). g. 2 L.Niurka, 3 P.Luksys, 13 D.Gleveckas, 25 M.Delkus, 37 P.Luksys, 50 E.Varnas, 55 K.Zeniauskas, 56 E.Varnas, 78 M.Gardzijauskas, 90 M.Gardzijauskas.
Baltika-Metalurgs Liepaja - FK Valmiera  0:0
03.05
Lithuania U-16 - Baltika-Metalurgs Liepaja  1:7 (0:2). g. 50 A.Blazys; 18 R.Bulders, 27 A.Solonicins, 63 A.Dobrecovs, 65 A.Linards, 75 A.Solonicins, 89 V.Osipovs, 90 A.Linards.
Ekranas Panevezys - Jurnieks Riga  2:0 (0:0). g. 65 (pk) M.Skinderis, 73 A.Staliunas.
03.06
Lithuania U-16 - Jurnieks Riga  0:4 (0:3). g. 7 O.Kudriasovs, 9 O.Kudriasovs, 37 R.Sudarovs, 55 R.Sudarovs.
FK Valmiera - Ekranas Panevezys  0:3 (0:2). g. 30 M.Skinderis, 42 E.Varnas, 77 D.Gleveckas.
03.07
FK Valmiera - Jurnieks Riga  2:0 (0:0). g. 55 L.Mednis, 56 A.Mezgailis.
Ekranas Panevezys - Baltika-Metalurgs Liepaja  1:0 (1:0). g. 12 R.Vileniskis.

1 Ekranas Panevezys              4  4 0 0  16- 0  8
2 Baltika-Metalurgs Liepaja (LVA)4  2 1 1  11- 4  5
3 FK Valmiera (LVA)              4  2 1 1   7- 3  5
4 Jurnieks Riga (LVA)            4  1 0 3   6- 8  2
5 Lithuania U-16                 4  0 0 4   1-26  0 

03.03
Zalgiris-97 Vilnius - FK Ventspils  1:0 (1:0). g. 3 D.Matusevicius.
Nevezis-Lifosa Kedainiai - Vairogs Rezekne  4:2 (1:0). g. 10 A.Zelvys, 75 A.Zelvys, 78 A.Blazys, 82 R.Tutorius; 81 V.Bekeris, 86 V.Bekeris.
03.04
Zalgiris-97 Vilnius - Laisve Silute  2:1 (2:0). 20 V.Kauspadas, 35 V.Kauspadas; 75 R.Neverauskas.
Nevezis-Lifosa Kedainiai - FK Ventspils  2:2 (1:1). g. 27 A.Zelvys, 63 J.Puronas; 38 M.Cereteli, 86 J.Chudijanovs.
03.05
Zalgiris-97 Vilnius - Nevezis-Lifosa Kedainiai  2:0 (1:0). g. V.Kauspadas, N.Vasiliauskas.
Vairogs Rezekne - Laisve Silute  0:1 (0:1). g. 37 N.Eglynas.
03.06
Zalgiris-97 Vilnius - Vairogs Rezekne  3:0 (0:0). g. 49 N.Vasiliauskas, 53 R.Karcemarskas, 66 M.Kriukovskis.
FK Ventspils - Laisve Silute  2:0 (1:0). g. 25 T.Dertija, 86 O.Hudajakovs.
03.07
FK Ventspils - Vairogs Rezekne  1:2 (1:1). g. A.Vozniuks; A.Kirilovs, A.Smaukstelis.
Laisve Silute - Nevezis-Lifosa Kedainiai  1:6 (1:1). g. E.Leita; J.Puronas-3, L.Gricius, N.Krasauskas, M.Juknevicius.

1 Zalgiris-97 Vilnius            4  4 0 0   8- 1  8
2 Nevezis-Lifosa Kedainiai       4  2 1 1  12- 7  5
3 FK Ventspils (LVA)             4  1 1 2   5- 5  3
4 Laisve Silute                  4  1 0 3   3-10  2 
5 Vairogs Rezekne (LVA)          4  1 0 3   4- 6  2

03.08
Semifinal
Baltika-Metalurgs Liepaja - Nevezis-Lifosa Kedainiai  2:1 (1:1) aet. g. 42 V.Draguns, 94 I.Sugelija; 23 M.Juknevicius.
Zalgiris-97 Vilnius - FK Valmiera  3:2 (1:0). g. 10 N.Vasiliauskas, 48 N.Ciulada, 55 N.Ciulada; 66 A.Mezgailis, 85 M.Mileris.

03.09
3-4
Nevezis-Lifosa Kedainiai - FK Valmiera  2:2 (1:1). 2-4 pk. g. 23 L.Gricius, 67 R.Tutorius; 32 V.Korotkevics, 87 V.Zavnerovics.
Final
Baltika-Metallurgs Liepaja - Zalgiris-97 Vilnius  2:1 (1:0). g. 45 G.Gilis, 75 J.Sugelija; 67 A.Tolis.

Best: G - R.Merkelis (Zalgirs-97), D - G.Erglis (Valmiera), F - V.Kauspadas (Zalgiris-97).


1998

1998.03.02-07

A: Laisve Silute, Mastis Telsiai, FK Rezekne, Nevezis-Lifosa Kedainai B: Metalurgs Liepaja, Tulevik Viljandi, FK Valmiera, Kareda Siauliai

Group A
Mastis Telsiai - FK Rezekne 2:1.
Laisve Silute - Nevezis-Lifosa Kedainiai 2:1.
Laisve Silute - FK Rezekne 0:3.
Mastis Telsiai - Nevezis-Lifosa Kedainiai 1:0.
Laisve Silute -Mastis Telsiai 2:5.
FK Rezekne - Nevezis-Lifosa Kedainiai 1:2.

1 Mastis Telsiai                 3  3 0 0   8- 3  9
2 FK Rezekne (LVA)               3  1 0 2   5- 4  3
3 Nevezis Kedainiai              3  1 0 2   3- 4  3
4 Laisve Silute                  3  1 0 2   4- 9  3

Group B
Metalurgs Liepaja - Kareda Siauliai 0:2.
Tulevik Viljandi - FK Valmiera 0:1.
Kareda Siauliai - Tulevik Viljandi 0:0.
Metalurgs Liepaja - FK Valmiera 2:0.
Tulevik Viljandi - Metalurgs Liepaja 0:1.
FK Valmiera - Kareda Siauliai 3:8.

1 Kareda Siauliai                3  2 1 0  10- 3  7
2 Metalurgs Liepaja (LVA)        3  2 0 1   3- 2  6
3 FK Valmiera (LVA)              3  1 0 2   4-10  3
4 Tulevik Viljandi (EST)         3  0 1 2   0- 2  1

5th Nevezis-Tulevik
1/2 Mastis-Valmiera Metalurgs-Rezekne


1999

1999.03. Palanga

A: Atlantas Klaipeda, Metallurgs Liepaja, Nevezis Kedainiai, Minija Kretinga
B: Kareda Siauliai, Skonto-Metals Riga, FK Valmiera

Group A
Atlantas Klaipeda - Minija Kretinga 3:0.
Metalurgs Liepaja - Nevezis Kedainiai 1:1.
Metalurgs Liepaja - Minija Kretinga 4:0.
Atlantas Klaipeda - Nevezis Kedainiai 2:0.
Metalurgs Liepaja - Atlantas Klaipeda 5:2.
Nevezis Kedainiai - Minija Kretinga 4:0.

1 Metalurgs Liepaja (LVA)        3  2 1 0  10- 3  7
2 Atlantas Klaipeda              3  2 0 1   7- 5  6
3 Nevezis Kedainiai              3  1 1 1   5- 3  4
4 Minija Kretinga                3  0 0 3   0-11  0

Group B
Kareda Siauliai - Skonto-Metals Riga 4:1.
Skonto-Metals Riga - FK Valmiera 0:1.
Kareda Siauliai - FK Valmiera 3:0.

1 Kareda Siauliai                2  2 0 0   7- 1  6
2 FK Valmiera (LVA)              2  1 0 1   1- 3  3
3 Skonto-Metals Riga (LVA)       2  0 0 2   1- 5  0

Semifinals
Metalurgs Liepaja - FK Valmiera 3:0.
Kareda Siauliai - Atlantas Klaipeda 8:2.

3rd
FK Valmiera - Atlantas Klaipeda 3:2.
1st
Metalurgs Liepaja - Kareda Siauliai 2:1.


2000

2000.03.09-14 Palanga

A: Atlantas Klaipeda, Ekranas Panevezys, FK Valmiera (LVA), Tulevik Viljandi (EST), FK Pskov (RUS)
B: Zalgiris Vilnius, Nevezis Kedainiai, Metallurgs Liepaja (LVA), Policijas SK Riga (LVA), Levadia Maardu (EST)

Group A
03.09
10.30  Tulevik Viljandi - Ekranas Panevezys  0:2. g. E.Varnas, P.Luksys.
12.30  FK Pskov - FK Valmiera.
03.10
14.30  FK Valmiera - Ekranas Panevezys  0:2. g. E.Varnas - 2.
16.30  Atlantas Klaipeda - Tulevik Viljandi  0:0.
03.11
10.30  Atlantas Klaipeda - FK Pskov  2:3.   g. D.Zernys, A.Tautvydas.
12.30  Tulevik Viljandi - FK Valmiera
03.12
14.30  FK Pskov - Ekranas Panevezys  1:1. g. V.Urbonas.
16.30  Atlantas Klaipeda - FK Valmiera  4:2. g. A.Tautvydas, A.Suika, D.Zernys, E.Narudinovas.
03.13
10.30  Tulevik Viljandi - FK Pskov
12.30  Atlantas Klaipeda - Ekranas Panevezys  2:2. g. A.Tautvydas, A.Jermakov; V.Kavaliauskas, E.Varnas.

Ekranas Panevezys        4  2 2 0   7- 3   8
FK Pskov (RUS)           4  2 2 0   4- 3   8
Atlantas Klaipeda        4  1 2 1   8- 7   5
Tulevik Viljandi (EST)   4  0 2 1   0- 2   2
FK Valmiera (LVA)        4  0 2 2   2- 6   2

Group B
03.09
Zalgiris Vilnius -Policijas SK Riga  4:1.
Metallurgs Liepaja - Nevezis Kedainiai  0:1.
03.10
Nevezis Kedainiai - Levadia Maardu  0:1.
Metallurgs Liepaja - Zalgiris Vilnius  0:0.
03.11
14.30  Levadia Maardu - Policijas SK Riga
16.30  Zalgiris Vilnius - Nevezis Kedainiai
03.12
10.30  Zalgiris Vilnius - Levadia Maardu
12.30  Metallurgs Liepaja - Policijas SK Riga
03.13
14.30  Metallurgs Liepaja - Levadia Maardu
16.30  Nevezis Kedainiai - Policijas SK Riga

Levadia Maardu (EST)     4  3 0 1   ?- ?   9
Nevezis Kedainiai        4  2 1 1   ?- ?   7
Metallurgs Liepaja (LVA) 4  2 1 1   ?- ?   7
Zalgiris Vilnius         4  1 1 2   ?- ?   4
Policijas SK Riga (LVA)  4  0 1 1   ?- ?   1

03.14
3rd
11.00  Nevezis Kedainiai - FK Pskov  0:2.

Final
13.00  Ekranas Panevezys - Levadia Maardu  0:2 (0:2). Mised pk M.Gardzijauskas, E.Varnas.


2001

2001.03.12-18 Palanga

A: FK Pskov (RUS), Nevezis Kedainiai, FK Valmiera (LVA), Zalgiris Vilnius, Levadia Maardu (EST)
B: FK Riga (LVA), Metalurgs Liepaja (LVA), Atlantas Klaipeda, Ekranas Panevezys, TVMK Tallinn (EST)

Group A
03.12
12.00  FK Pskov - Nevezis Kedainiai  2:0. g. ?, ?.
14.00  Levadia Maardu - Zalgiris Vilnius  1:2. g. ?; R.Vileniskis, V.Mizigurskas.
03.13
14.00  Nevezis Kedainiai - Zalgiris Vilnius  1:0. g. D.Juodis.
16.00  FK Pskov - FK Valmiera  3:0. g. ?, ?, ?.
03.14
16.00  FK Valmiera - Levadia Maardu  1:1. g. Erglis; ?.
03.15
14.00  FK Pskov - Levadia Maardu  3:0. g. ?, ?, ?.
16.00  FK Valmiera - Nevezis Kedainiai  4:0. g. Kudriasov, Butkus, Kalnins, Savalnieks.
03.16
10.00  FK Pskov - Zalgiris Vilnius  3:1. g. ?, ?, ?; A.Veikutis.
14.00  Levadia Maardu - Nevezis Kedainiai  1:2. g. ?; R.Zalys, V.Godelis.
03.17
14.00  Zalgiris Vilnius - FK Valmiera  4:2. g. ?, ?, ?, ?; ?, ?.

FK Pskov (RUS)           4  4 0 0  11- 1  12
Nevezis Kedainiai        4  2 0 2   3- 7   6
Zalgiris Vilnius         4  2 0 2   7- 7   6
FK Valmiera (LVA)        4  1 1 2   7- 8   3
Levadia Maardu (EST)     4  0 1 3   3- 8   1

Group B
03.12
16.00  FK Riga - Metalurgs Liepaja  0:2. g. R.Vaineikis (2).
03.13
10.00  TVKM Tallinn - Atlantas Klaipeda 1:1 (1:0). g. ?, 47 M.Takenaka. 

ATL: L.Valius, S.Puckov, R.Maciulevicius (46 E.Gaigalas), D.Zernys (20 A.Gedgaudas), J.Raliukonis, A.Suika (79 A.Petreikis), A.Jermakov (20 A.Veseljevas), T.Tamosauskas, M.Takenaka (88 G.Kontautas), B.Akinfenva, M.Karalius (76 E.Lukosevicius).  Sent Off 25 J.Raliukonis (Atl).
12.00  FK Riga - Ekranas Panevezys  0:2. g. E.Varnas, V.Kavaliauskas.
03.14
12.00  Metalurgs Liepaja - Atlantas Klaipeda  3:3. g. Lasko, Zunters, Grebis; A.Gedgaudas, M.Takenaka, M.Karalius.
14.00  FK Riga - TVKM Tallinn  1:2. g. ?; ?, ?.
03.15
10.00  FK Riga - Atlantas Klaipeda  0:3. g. B.Akinfenwa-2, A.Veseljevas.
12.00  Ekranas Panevezys - TVKM Tallinn  1:0. g. V.Kavaliauskas.
03.16
12.00  Ekranas Panevezys - Metalurgs Liepaja  2:1. g. M.Savenas, E.Varnas; ?.
03.17
10.00  TVKM Tallinn - Metalurgs Liepaja  3:0. g. ?, ?, ?.
12.00  Atlantas Klaipeda - Ekranas Panevezys  3:2. g. M.Karalius, E.Lukosevicius, D.Zernys (pk); P.Luksys (2).

ATL: L.Valius, E.Lukosevicius (78 E.Tarvydas), J.Raliukonis, A.Suika, E.Gaigalas, M.Takenaka (85 G.Kontautas), A.Veseljevas (88 N.Dunauskas), A.Petreikis (53 T.Tamosauskas), A.Gedgaudas, M.Karalius, A.Akinfenva (68 D.Zernys).

Ekranas Panevezys        4  3 0 1   7- 4   9
Atlantas Klaipeda        4  2 2 0  10- 6   8
TVKM Tallinn (EST)       4  2 1 1   6- 3   7
Metallurgs Liepaja (LVA) 4  1 1 2   6- 8   4
FK Riga (LVA)            4  0 0 4   1- 9   0

03.14
3rd
11.00  Nevezis Kedainiai - Atlantas Klaipeda  1:1 (3-2 pk). g. 80 R.Silajevas; 51 T.Tamosauskas.

Final
13.00  FK Pskov - Ekranas Panevezys  3:0. g. 15 V.Kolkov, 24 A.Terentjev, 75 S.Stepanov.

Best: E.Liubauskas (Nevezis), M.Savenas (Ekranas), I.Vasiljev (Pskov).


2003

2003.03.11-18 Palanga

A: Fk Pskov (RUS), Baltika-2 Kaliningrad (RUS), Diton Daugavpils (LVA), Lithuania U-21, Atlantas-2 Klaipeda
B: Metalurgs Liepaja (LVA), Baltika-Tarko Kaliningrad (RUS), FK Riga (LVA), Zalgiris Vilnius, Sviesa Vilnius

Group A
03.11
10.00  FK Pskov - Baltika-2 Kaliningrad  4:0 (0:0).
V.Chileckis (Kaunas). g. 53 A.Senkevich, 57 O.Lashnikov, 85 V.Tikhonov, 88 A.Zhelatin.
12.00  Lithuania U-19 - Atlantas-2 Klaipeda  0:1 (0:0).
V.Vasiliauskas (Telsiai). g. 57 A.Archipovas.
03.12
13.00  FK Pskov- Ditons Daugavpils  0:0.
R.Bartasiunas (Kaunas).
03.13
11.00  Baltika-2 Kaliningrad - Lithuania U-19  2:1 (1:0).
V.Zilinskas (Marijampole). 13 I.Ryzhov, 77 V.Ekhtin; 89 V.Sulkevicius.
15.00  Ditons Daugavpils - Atlantas-2 Klaipeda  3:1 (1:1).
N.Giedraitis (Silute). 42 J.Molotkov, 72 A.Pozniak, 90 J.Molotkov; 25 A.Archipovas.
03.14
14.00  Ditons Daugavpils - Baltika-2 Kaliningrad  1:2 (0:0).
A.Seskus (Palanga). g. 85 J.Borun; 50 J.Kolbovich, 76 D.Fedorenko.
16.00  FK Pskov - Lithuania U-19  4:0 (3:0).
A.Kancleris (Klaipeda). g. 31 D.Shirokov, 34 S.Poltavets, 36 A.Osipenko, 71 O.Lashnikov.
03.15
15.00  FK Pskov - Atlantas-2 Klaipeda  8:0 (3:0).
V.Kazlauskas (Kaunas). g. 22 S.Poltavets, 24 O.Lashnikov, 28 A.Senkevich, 56 O.Lashnikov, 65 A.Senkevich, 70 J.Semak, 77 J.Semak, 79 V.Bagin.
03.16
13.00  Ditons Daugavpils - Lithuania U-19  2:0 (0:0).
V.Grigaravicius (Klaipeda). g. 51 Asciuk, 69 P.Vikulov.
15.00  Atlantas-2 Klaipeda - Baltika-2 Kaliningrad  1:3 (1:0).
A.Sakavicius (Jonava). g. 23 D.Tetenskas; 55 V.Ekhtin, 75 O.Burtsev, 90 J.Kolbovich.

FK Pskov (RUS)             4  3 1 0  16- 0  10
Baltika-2 Kal. (RUS)       4  3 0 1   7- 7   9
Ditons Daugavpils (LVA)    4  2 1 1   6- 3   7
Atlantas-2 Klaipeda        4  1 0 4   3- 14  3
LTU U-19                   4  0 0 2   1- 3   0

Group B
03.11
14.00  Metalurgs-2 Liepaja - Baltika-Tarko Kaliningrad  1:2 (0:0).
A.Jakubovskis (Vilnius). g. 88 J.Kalus; 57 (og) E.Lukosevicius, 68 (og) E.Lukosevicius.
16.00  Zalgiris Vilnius - FK Riga  3:0 (1:0).
A.Seskus (Palanga). g. 18 V.Lemezis, 55 R.Pocius, 74 (pk) M.Grigalevicius.
03.12
11.00  Zalgiris Vilnius - Metalurgs-2 Liepaja  3:2 (1:0).
G.Zimaila (Marijampole). g. 13 D.Saulenas, 70 V.Zaboras, 76 M.Grigalevicius; 41 G.Solionic, 52 I.Kirkchnieks.
15.00  Sviesa Vilnius - FK Riga  2:0 (1:0). S.Dirda (Kaunas). g. 17 D.Vencevicius, 65 E.Gikas.
03.13
13.00  Sviesa Vilnius - Baltika-Tarko Kaliningrad  0:0.
V.Vasiliauskas (Telsiai).
03.14
12.00  Metalurgs-2 Liepaja - FK Riga  0:4 (0:3).
A.Jakubovskis (Vilnius). g. 3 V.Kondakov, 18 V.Redko, 40 S.Vasiljev, 80 A.Semionov.
03.15
11.00  Metalurgs-2 Liepaja - Sviesa Vilnius  0:5 (0:1).
A.Zuta (Klaipeda). g. 26 E.Poderis, 53 P.Paknys, 66 A.Kochanauskas, 69 D.Riskus, 81 D.Riskus.
13.00  Baltika-Tarko Kaliningrad - Zalgiris Vilnius  1:2 (1:0).
R.Cizas (Panevezys). g. 20 D.Borisenkov; 62 M.Grigalevicius, 73 A.Naumovas.
03.16
10.00  FK Riga - Baltika-Tarko Kaliningrad  0:0.
A.Tvarijonaite (Kaunas).
13.00  Zalgiris Vilnius - Sviesa Vilnius  4:2 (0:1).
P.Malzinskas (Vilnius). g. A.Silo, A.Naumovas, M.Kizys, M.Grigalevicius; E.Poderis, R.Zvingilas.

Zalgiris Vilnius           4  4 0 0  12- 5  12
Sviesa Vilnius             4  2 1 1   9- 4   7
Baltika-Tarko Kal. (RUS)   4  1 2 1   2- 2   5
FK Riga (LVA)              4  1 1 2   4- 5   4
Metallurgs-2 Liepaja (LVA) 4  0 0 4   3- 14  0

03.17
9th
11.00  Lithuania U-19 - Metallurgs-2 Liepaja  3:0 (1:0). S.Vilniskis (Panevezys). g. 23 G.Vicius, 70 L.Pilibaitis, 75 L.Pilibaitis.
7th
13.00  Atlantas-2 Klaipeda - FK Riga  1:1 (0:0). 4-3 pk. V.Grigaravicius (Klaipeda). g. 74 T.Ubavicius; 53 V.Kondakov.
5th
15.00  Ditons Daugavpils - Baltika-Tarko Kaliningrad  0:1 (0:0). D.Miezelis (Vilnius). g. 55 P.Ostroukhov.

03.18
3rd
12.00  Baltika-2 Kaliningrad - Sviesa Vilnius  1:0 (1:0). A.Tvarijonaite (Kaunas). g. 18 I.Sapinas.
Final
14.00  FK Pskov - Zalgiris Vilnius  2:1 (1:1, 1:0) aet. A.Zuta (Klaipeda). g. 7 O.Lashnikov, 118 V.Tikhonov; 56 A.Silo.

Best: G - A.Zhdanov (Baltika-2), D - V.Lemezis (Zalgiris), F - A.Aleinichev (Pskov).


2004

2004.03.08-14 Palanga

A: FK Pskov-Auto Lada (RUS), Baltika-2 Kaliningrad (RUS), Metalurgs Liepaja (LVA), FK Silute, Lithuania U-19
B: Baltika-Tarko Kaliningrad (RUS), Ditton Daugavpils (LVA), FK Auda Riga (LVA), Zalgiris Vilnius, Atlantas-2 Klaipeda

Group A
03.08
10.00  FK Pskov-Auto Lada - FK Silute  3:1.
g. V.Tyslov, V.Volkov, Leshchinskiy; A.Veseljevas.
14.00  Lithuania U-19 - Metalurgs Liepaja  1:5.
g. V.Dobrecovs (3), G.Solonicins, G.Kristovs.
03.09
10.00  FK Pskov-Auto Lada - Baltika-2 Kaliningrad  1:0.
g. V.Matushenko.
12.00  FK Silute - Lithuania U-19  1:0.
g. S.Malinauskas.
03.10
11.00  Baltika-2 Kaliningrad - Metalurgs Liepaja  0:2.
g. G.Kirchners (2).
03.11
14.00  FK Pskov-Auto Lada - Lithuania U-19  1:0.
g. A.Alenichev.
16.00  FK Silute - Baltika-2 Kaliningrad  0:3.
g. S.Zemlenskiy (3).
03.12
15.00  FK Pskov-Auto Lada - Metalurgs Liepaja  1:0.
g. S.Leshchinskiy.
03.13
14.00  FK Silute - Metalurgs Liepaja  1:0.
g. T.Cesnulis.
16.00  Baltika-2 Kaliningrad - Lithuania U-19  3:1.
g. Z.Kulakov, Z.Kolbovic (2); D.Martisevskis.

FK Pskov-Auto Lada (RUS)   4  4 0 0   6- 1  12
Baltika-2 Kal. (RUS)       4  2 0 2   6- 4   6
Metalurgs Liepaja (LVA)    4  2 0 2   7- 2   6
FK Silute                  4  2 0 2   3- 6   6
LTU U-19                   4  0 0 4   1- 10  0

Group B
03.08
12.00  Zalgiris Vilnius - Ditton Daugavpils  1:3.
g. A.Sorokinas; M.Kurzis, A.Beinoravic, V.Aponsevs.
16.00  Atlantas Klaipeda - Baltika-Tarko Kaliningrad  2:1.
g. A.Puotkalis, M.Karalius; P.Krasyuk.
03.09
14.00  Zalgiris Vilnius - FK Auda Riga  3:0.
g. M.Choruzijus, A.Maksimovicius, A.Sivinskis.
16.00  Ditton Daugavpils - Atlantas Klaipeda  0:1. g. J.Lapeikis.
03.10
13.00  FK Auda Riga - Baltika-Tarko Kaliningrad  0:0.
03.11
10.00  Zalgiris Vilnius - Atlantas Klaipeda  0:0.
12.00  Ditton Daugavpils - FK Auda Riga  1:3.
g. K.Kurbatovs; M.Sens, A.Fedotovs, J.Mangelis.
03.12
13.00  Ditton Daugavpils - Baltika-Tarko Kaliningrad  1:2.
g. K.Razbatovs; E.Belashov, O.Korotyuv.
03.13
10.00  Zalgiris Vilnius - Baltika-Tarko Kaliningrad  0:2.
g. E.Bolosov, S.Gastavic.
12.00  FK Auda Riga - Atlantas Klaipeda  0:2.
g. D.Navikas, A.Puotkalis.

Atlantas Klaipeda          4  3 1 0   5- 1  10
Baltika-Tarko Kal. (RUS)   4  2 1 1   5- 3   7
Zalgiris Vilnius           4  1 1 2   4- 5   4
FK Auda Riga (LVA)         4  1 1 2   3- 6   4
Ditton Daugavpils (LVA)    4  1 0 3   5- 7   3

03.14
3rd
11.00  Baltika-2 Kaliningrad - Baltika-Tarko Kaliningrad  0:4.
Final
13.00  FK Pskov-Auto Lada - Atlantas Klaipeda  4:0.


2005

2005.03.07-13 Palanga

A: Baltika-2 Kaliningrad (RUS), Metalurgs-2 Liepaja (LVA), Atlantas Klaipeda, Zalgiris Vilnius, Lithuania U-18
B: Baltika-Tarko Kaliningrad (RUS), JFK Olimps Riga (LVA), FK Ventspils-2 (LVA), FK Silute, Lithuania U-19

Group A
03.07
13.00  Lithuania U-18 - Atlantas Klaipeda  1:2.
g. M.Stonkus; A.Laurisas (2).
16.00  Zalgiris Vilnius - Baltika-2 Kaliningrad  1:3.
g. A.Osipovitch; A.Chesanyov (2), K.Yeralashchuk.
03.08
14.00  Lithuania U-18 - Metalurgs-2 Liepaja  1:1.
g. A.Ivanovas; S.Malahovs.
16.00  Atlantas Klaipeda - Baltika-2 Kaliningrad  3:2.
g. A.Tolis, A.Laurisas, P.Sarunas; A.Fomin (2).
03.09
13.30  Zalgiris Vilnius - Metalurgs-2 Liepaja  4:0.
g. I.Morinas (2), V.Lemezis, A.Zekonis.
03.10
13.30  Lithuania U-18 - Baltika-2 Kaliningrad  0:1.
g. A.Lukin.
16.00  Atlantas Klaipeda - Zalgiris Vilnius  3:2.
g. D.Navikas, K.Deveika, M.Pioch; I.Morinas, A.Naumovas.
03.11
16.00  Metalurgs-2 Liepaja - Atlantas Klaipeda  1:0.
g.Glusko.
03.12
10.00  Zalgiris Vilnius - Lithuania U-18  4:0.
g. V.Lemezis, I.Morinas, A.Osipovitch, M.Choruzijus.
16.00  Metalurgs-2 Liepaja - Baltika-2 Kaliningrad  0:3.
g. S.Yefimov (2), Y.Derevenko.

Atlantas Klaipeda          4  3 0 1   8- 6   9
Baltika-2 Kal. (RUS)       4  3 0 1  10- 4   9
Zalgiris Vilnius           4  2 0 2  11- 6   6
Metalurgs-2 Liepaja (LVA)  4  1 1 2   2- 8   4
Lithuania U-18             4  0 1 3   2- 9   1

Group B
03.07
11.00  Lithuania U-19 - JFK Olimps Riga  1:0.
g. J.Dovksa.
13.30  FK Ventspils-2 - Baltika-Tarko Kaliningrad  1:2.
g. G.Reimanis; S.Chelosafbag (2).
03.08
10.00  FK Ventspils-2 - JFK Olimps Riga  0:3.
g. J.Kvarcovs (2), E.Muiznieks.
12.00  FK Silute - Lithuania U-19  0:0.
03.09
11.00  FK Silute - Baltika-Tarko Kaliningrad  2:1.
g. G.Juska, Z.Butkus; A.Lebiotkin.
03.10
11.00  Lithuania U-19 - FK Ventspils-2  2:0.
g. J.Dovksa, D.Venckus.
03.11
11.00  Baltika-Tarko Kaliningrad - Lithuania U-19  1:1.
g. I.Yevsin; M.Lukosevicius.
13.30  JFK Olimps Riga - FK Silute  1:4.
g. M.Zaliuka (og); N.Maciulis, S.Cesnulis, J.Sulimenko (2).
03.12
12.00  FK Ventspils-2 - FK Silute  3:3.
g. G.Freimanis (2), D.Borisov; G.Juska (2), S.Cesnulis.
14.00  Baltika-Tarko Kaliningrad - JFK Olimps Riga  1:1.
g. D.Arkhipov; M.Zuntneris.

FK Silute                  4  2 2 0   9- 5   8
Lithuania U-19             4  2 2 0   4- 1   8
Baltika-Tarko Kal. (RUS)   4  1 2 1   5- 5   5
JFK Olimps Riga (LVA)      4  1 1 2   5- 6   4
FK Ventspils-2 (LVA)       4  0 1 3   4-10   1

03.13
3rd
11.00  Baltika-2 Kaliningrad - Lithuania U-19  0:0,  7-8 pk.
Final
13.30  Atlantas Klaipeda - FK Silute  2:1. g. A.Laurisas (2); M.Bezykornovas (pk).


2006

2006.03.07-12 Palanga

A: Baltika-2 Kaliningrad (RUS), Metalurgs-2 Liepaja (LVA), KFK Siauliai
B: Tent Kaliningrad (RUS), FK Silute, FBK Kaunas

Group A
03.07
12.00  KFK Siauliai - Baltika-2 Kaliningrad  0:0.
03.08
15.00  Baltika-2 Kaliningrad - Metalurgs-2 Liepaja  3:1.
03.09
15.00  KFK Siauliai - Metalurgs-2 Liepaja  5:0. g. V.Afanasenko (2), I.Galuyza, V.Tarasov, G.Butavicius.

KFK Siauliai               2  1 1 0   5- 0   4
Baltika-2 Kal. (RUS)       2  1 1 0   3- 1   4
Metalurgs-2 Liepaja (LVA)  2  0 0 2   1- 8   0

Group B
03.07
15.00  FK Silute - FBK Kaunas  2:9 (1:6). g. A.Ksanavicius, E.Poderis; R.Beniusis, A.Velicka, K.Ivaskevicius, N.Radzius, L.Pilibaitis (2), T.Papeckys (2), E.Pehlic.
03.08
12.00  FK Silute - Tent Kaliningrad  2:0 (0:0). g. M.Kizys, M.Grigalevicius.
03.09
12.00  FBK Kaunas - Tent Kaliningrad  3:1. g. M.Baguzis, R.Beniusis, A.Velicka; ?.

FBK Kaunas                 2  2 0 0  12- 3   6
FK Silute                  2  1 0 1   4- 9   3
Tent Kaliningrad (RUS)     2  0 0 2   1- 5   0

03.10
Semifinal
12.00  KFK Siauliai - FK Silute  0:0;  5-6 pk.
15.00  FBK Kaunas - Baltika-2 Kaliningrad  0:0;  5-4 pk.

03.11
5th
12.00  Metalurgs-3 Liepaja - Tent Kaliningrad  0:2.

03.13
3rd
12.00  KFK Siauliai - Baltika-2 Kaliningrad  2:1 (2:0). g. G.Butavicius, I.Galuyza; ?.
Final
14.30  FK Silute - FBK Kaunas  0:1 (0:0). g. 82 R.Beniusis.


2007

2006.03.12-17 Palanga

A: Baltika-2 Kaliningrad (RUS), Latvia U-19, FK Silute
B: Glestum Klaipeda, Metalurgs-2 Liepaja (LVA), Atlantas Klaipeda

Group A
03.12
15.00  FK Silute - Baltika-2 Kaliningrad  1:1 (0:1).
03.13
15.00  Baltika-2 Kaliningrad - Latvia U-19  3:0.
03.14
15.00  Latvia U-19 - FK Silute  0:1.

Baltika-2 Kal. (RUS)       2  1 1 0   4- 1   4
FK Silute                  2  1 1 0   2- 1   4
Latvia U-19                2  0 0 2   0- 4   0

Group B
03.12
12.00  Atlantas Klaipeda - Metalurgs-2 Liepaja  3:1 (2:0).
03.13
12.00  Glestum Klaipeda - Atlantas Klaipeda  0:3 (0:2). g. R.Maciulevicius, M.Zigutis, M.Silic.
03.14
12.00  Metalurgs-2 Liepaja - Glestum Klaipeda  6:2.

Atlantas Klaipeda          2  2 0 0   6- 1   6
Metalurgs-2 Liepaja (LVA)  2  1 0 1   7- 5   3
Glestum Klaipeda           2  0 0 2   2- 9   0

03.15
Semifinal
12.00  Baltika-2 Kaliningrad - Metalurgs-2 Liepaja  0:1 (0:1).
15.00  Atlantas Klaipeda - FK Silute  0:0. 4-3 pk.

03.16
5th
12.00  Latvia U-19 - Glestum Klaipeda

03.17
3rd
12.00  Baltika-2 Kaliningrad - FK Silute

Final
14.30  Atlantas Klaipeda - Metalurgs-2 Liepaja  1:1, 2-4 pk.


Created 1999-09-16. Corrected 2007-03-18
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: almis@post.omnitel.net Copyright 1999/2007 Almis. All rights reserved.